EPELen lau eta erdiko txapelketa, 2003koa

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search

2003ko Lau eta erdiko Pilota Txapelketa 2003an Eskuzko Pilota Enpresen Ligak antolatutako Lau eta erdiko Pilota Txapelketa da. Bertan Asegarce eta ASPE enpresetako pilotariek parte hartu zuten.

1. erronda[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
03/10/17 Uranzu pilotalekua Beloki Gonzalez 22-13
03/10/20 Beotibar pilotalekua Eugi Tirapu 22-12
03/10/11 Labrit pilotalekua Patxi Ruiz Martínez de Irujo 17-22
03/10/11 Mungiako pilotalekua Capellán Berasaluze VIII.a 22-16
03/10/10 Donibane pilotalekua Olaizola I.a Galartza V.a 22-17
03/10/19 Haroko Udal pilotalekua Titín III.a Armendaritz 22-11
03/10/18 Aritzbatalde pilotalekua Koka Goñi II.a 22-08
03/10/19 Jayan-Jai pilotalekua Nagore Bengoetxea VI.a 22-10


Final zortzirenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
03/10/25 Balmasedako Udal pilotalekua Beloki Eugi 22-17
03/10/26 Astelena pilotalekua Capellán Martínez de Irujo 22-12
03/10/25 Uarkape pilotalekua Olaizola I.a Titín III.a 07-22
03/10/27 Beotibar pilotalekua Koka (zauritua) Nagore 09-15


Final laurdenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
03/11/02 Olaizola II.a (zauritua) Beloki
03/11/02 Astelena pilotalekua Barriola Capellán 20-22
03/11/02 Labrit pilotalekua Unanue Titín III.a 10-22
03/11/02 Esain Olaizola II.a 06-22


Fase finala[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
03/11/15 Labrit pilotalekua Beloki Nagore 15-22
03/11/16 Adarraga pilotalekua Titín III.a Capellán 22-08
03/11/22 Labrit pilotalekua Beloki Capellán 07-22
03/11/23 Astelena pilotalekua Nagore Titín III.a 19-22
03/11/29 Atano III.a pilotalekua Beloki Titín III.a 16-22
03/11/30 Astelena pilotalekua Nagore Capellán 22-14


Ligaxkaren sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Pilotaria Partidu jokatuak Partidu irabaziak Partidu galdutakoak Tanto irabaziak Tanto galdutakoak Ezb.
1 Titin III.a 3 3 0 66 43 +23
2 Nagore 3 2 1 63 51 +12
3 Capellán 3 1 2 44 51 -7
4 Beloki 3 0 3 38 66 -28



Finala[aldatu | aldatu iturburu kodea]


03/12/28
Nagore 22-15 Titin III.a Gasteizko Ogeta pilotalekua