Ehun milioi

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
100000000
Kardinala 100 000 000
ehun milioi
Ordinala 100 000 000.
ehun milioigarren
Faktorizazioa 28 · 58
Beste sistema batzuetan
Erromatarra N/A
Bitarra 1011111010111100001000000002
Hirutarra 202220111120122013
Lautarra 113311320100004
Bostarra 2011000000005
Seitarra 135312025446
Zortzitarra 5753604008
Hamabitarra 295A645412
Hamaseitarra 5F5E10016
Hogeitarra 1B5000020
Hogeitamaseitarra 1NJCHS36

Ehun milioia 100.000.000 zenbakia da, 100 × 1.000.000 eginez ateratzen den emaitza. Bestela esanda, 108 balio du.

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]


Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.