Euskadiko Batel Txapelketa

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
Euskadiko Batel Txapelketa
Sorrera 1978
Antolatzailea Euskadiko Arraun Federazioa
Partehartzaileak Euskal Herriko batelak
Modalitatea lerrokatua
Garaipen gehien Gizonezkoak:
Orio (8)
Emakumezkoak:
Euskal Herria San Juan (6)
Azken ekitaldia 2019
Irabazlea(k) Gizonezkoak:
Euskal Herria Santurtzi
Emakumezkoak:
Euskal Herria Arraun Lagunak
Webgunea Arraunketako Euskal federakundea

Euskadiko Batel Txapelketa Euskadiko arraun-klub federatuen batelen artean jokatzen den txapelketa da, Euskadiko Arraunketa Federazioak antolatua.

Gizonezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Palmaresa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Gizonezkoen senior mailako emaitzak dira.

Urtea Med 1.png Med 2.png Med 3.png
1978 Kaiku
1979 Kaiku
1980 La Veleta (Tolosa)
1981 Bermeo
1982 Kaiku
1983 Zumaia
1984 Zumaia
1985 Zumaia
1986 Zumaia
1987 Kaiku
1988 Zierbena
1989 Zierbena
1990 Zierbena
1991 Orio
1992 Donibaneko
1993 Orio
1994 Orio
1995 Orio Santurtzi Arkote
1996 Orio Donibaneko Koxtape
1997 Orio Trintxerpe Koxtape
1998 Trintxerpe Mundaka Ur Kirolak
1999 Mundaka Trintxerpe
2000 Kaiku Ur Kirolak Donostia Arraun
2001 Santurtzi Koxtape Algorta
2002 Santurtzi Isuntza Algorta
2003 San Juan Isuntza Orio
2004 Santurtzi Portugalete Koxtape
2005 Orio Santurtzi Arkote
2006 Bateratze Zumaia Arkote
2007 Orio Zarautz Isuntza
2008 Zarautz Orio Kaiku
2009 Bermeo Kaiku Zarautz
2010 Bermeo Kaiku San Pedro
2011 Urdaibai Kaiku San Juan
2012 San Juan Kaiku Urdaibai
2013 Portugalete Urdaibai Orio
2014 Zierbena Kaiku Bermeo
2015 Bermeo Zierbena Kaiku
2016 Zierbena Kaiku Bermeo
2017 Zierbena Orio Santurtzi
2018 Zierbena Santurtzi Donostiarra
2019 Santurtzi Donostiarra Zierbena

Garaipenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Elkartea Garaipenak Urteak
     Orio 8 1991, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 2005, 2007
     Zierbena 7 1988, 1989, 1990, 2014, 2016, 2017, 2018
     Kaiku 5 1978, 1979, 1982, 1987, 2000
     Bermeo (Bermeo, Urdaibai) 5 1981, 2009, 2010, 2011, 2015
     Zumaia 4 1983, 1984, 1985, 1986
     Santurtzi 4 2001, 2002, 2004, 2019
     Pasai Donibane (Koxtape, Donibaneko) 3 1992, 2003, 2012
     SR La Veleta (Tolosa) 1 1980
     Trintxerpe 1 1998
     Mundaka 1 1999
     Bateratze 1 2006
     Zarautz 1 2008
     Portugalete 1 2013

Emakumezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

2005 artean Senior eta Juniorrak batera zituzten batelak aritu ziren baina 2006tik aurrera Senior mailako emakumezkoen txapelketa jokatzen da. Hona hemen emaitzak:

Urtea Med 1.png Med 2.png Med 3.png
2006 Tolosaldea Portugalete Ondarroa
2007 Ondarroa Tolosaldea Portugalete
2008 Tolosaldea Ondarroa Deustu
2009 Tolosaldea San Juan Zumaia
2010 Tolosaldea Getaria San Juan
2011 San Juan Hibaika Zumaia
2012 Hibaika Getaria San Juan
2013 San Juan Getxo Hibaika
2014 San Juan Hibaika Getxo
2015 Zumaia Hibaika San Juan
2016 San Juan Hibaika Zumaia
2017 San Juan Hibaika Deustu
2018 San Juan Getxo Hibaika
2019 Arraun Lagunak Kaiku Deustu

Garaipenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

2006tik aurrera.

Elkartea Garaipenak Urteak
     San Juan 6 2011, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018
     Tolosaldea 4 2006, 2008, 2009, 2010
     Ondarroa 1 2007
     Hibaika 1 2012
     Zumaia 1 2015
     Arraun Lagunak 1 2019

Azken urteetako txapeldunak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urtea Senior Giz. Junior Giz. Kadete Giz. Haur Giz. Senior Ema. Junior Ema. Kadete Ema. Promesa Ema. Haur Ema.
2005 Orio San Juan Orio Orio Zierbena (SJ) Zumaia
2006 Bateratze Orio Ondarroa Santurtzi Tolosaldea (SJ) Ondarroa
2007 Orio Mundaka Santurtzi Arkote Ondarroa (SJ) Zumaia
2008 Zarautz Mundaka Santurtzi Hondarribia Tolosaldea San Juan Ondarroa
2009 Bermeo Tolosaldea Arkote Getaria Tolosaldea Tolosaldea Ondarroa
2010 Bermeo Arkote Mundaka Deustu Tolosaldea Zumaia Hibaika
2011 Bermeo Mundaka Tolosaldea Deustu San Juan Orio Tolosaldea
2012 San Juan Mundaka Hibaika Deustu Hibaika Orio Hibaika
2013 Portugalete Ondarroa Orio Getxo San Juan Hibaika Orio
2014 Zierbena Orio Getaria Bermeo San Juan Kaiku Orio
2015 Bermeo Orio Deustu Orio Zumaia Orio Hibaika
2016 Zierbena San Juan Santurtzi Zumaia San Juan Orio Orio Hibaika
2017 Zierbena Kaiku Zierbena Arkote San Juan Tolosaldea Orio Tolosaldea
2018 Zierbena Zarautz Santurtzi Orio San Juan San Juan Zumaia Tolosaldea Ondarroa
2019 Santurtzi Zierbena Zumaia Isuntza Arraun Lag. Hibaika Kaiku Koxtape
  • Giz. (Gizonezkoak)
  • Ema. (Emakumezkoak)
  • SJ (Senior-Junior)

Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]