Edukira joan

Piovene Rocchette

Piovene Rocchette
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
ProbintziaVicenzako probintzia
Izen ofizialaPiovene Rocchette
Posta kodea36013
ISTAT kodea024078
HerriburuaPiovene Rocchette
Geografia
Koordenatuak45°46′00″N 11°26′00″E / 45.7667°N 11.4333°E / 45.7667; 11.4333
Mapa
Azalera12,91 km²
Altitudea277 m
MugakideakCaltrano, Chiuppano, Santorso, Velo d'Astico, Zanè, Carrè eta Cogollo del Cengio
Demografia
Biztanleria8.257 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 4.135 (%50,1) (%48,5) 4.002 alt_right
Dentsitatea640 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0445
Katastro kodeaG694
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaVI
comune.piovene-rocchette.vi.it

Piovene Rocchette Italiako udalerri bat da. Vicenzako probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 8.257 biztanle ditu, 12,91 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Caltrano, Chiuppano, Santorso, Velo d'Astico, Zanè, Carrè eta Cogollo del Cengio.

BiztanleriaUrtea1000200030004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.172 gizon, 4.155 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.05
0.02
 
95-99
 
0.46
0.58
 
90-94
 
1.13
2.47
 
85-89
 
3.51
3.16
 
80-84
 
5.05
4.67
 
75-79
 
5.85
4.65
 
70-74
 
4.72
5.97
 
65-69
 
5.34
7.36
 
60-64
 
7.36
8.22
 
55-59
 
7.85
8.89
 
50-54
 
8.28
7.14
 
45-49
 
6.40
5.90
 
40-44
 
5.32
5.90
 
35-39
 
5.22
5.47
 
30-34
 
5.08
5.30
 
25-29
 
5.51
6.23
 
20-24
 
5.20
5.51
 
15-19
 
5.27
4.79
 
10-14
 
4.67
3.91
 
5-9
 
3.90
3.86
 
0-4
 
3.83
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.248 etxebizitza zeuden: 3.489 (% 82,1) okupatuta eta 759 (% 17,9) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79 jabetzan zeuden, % 15,4 alokairuan eta % 5,7 beste titulu batekin.

4.248etxebizitza (2021)
3.489okupatuak
759hutsik (% 17,9)

Erabilera (2021)

3.489
759
Okupatuak (3.489)Hutsik edo ez-okupatuak (759)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79
15,4
Jabetzan (79)Alokairuan (15,4)Beste titulu batekin (5,7)

2024an 3.638 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.297 (% 35,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

3.638etxegune (2024)
1.297pertsona bakarrekoak (% 35,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.297
2 kide1.050
3 kide598
4 kide500
5 kide edo gehiago193

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]