Edukira joan

Santa Lucia di Piave

Santa Lucia di Piave
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
ProbintziaTrevisoko probintzia
Izen ofizialaSanta Lucia di Piave
Posta kodea31025
ISTAT kodea026075
HerriburuaSanta Lucia di Piave
Geografia
Koordenatuak45°51′00″N 12°17′00″E / 45.85°N 12.2833°E / 45.85; 12.2833
Mapa
Azalera19,81 km²
Altitudea62 m
MugakideakCimadolmo, Conegliano, Mareno di Piave, Spresiano, Susegana eta Nervesa della Battaglia
Demografia
Biztanleria9.143 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 4.555 (%49,8) (%49,9) 4.565 alt_right
Dentsitatea462 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0438
Katastro kodeaI221
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaTV
comune.santaluciadipiave.tv.it eta comunesantalucia.it

Santa Lucia di Piave Italiako udalerri bat da. Trevisoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 9.143 biztanle ditu, 19,81 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Cimadolmo, Conegliano, Mareno di Piave, Spresiano, Susegana eta Nervesa della Battaglia.

BiztanleriaUrtea2000300040005000600070008000900010.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.553 gizon, 4.503 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.04
0.18
 
95-99
 
0.56
0.66
 
90-94
 
1.64
2.13
 
85-89
 
2.95
2.86
 
80-84
 
3.75
3.60
 
75-79
 
4.53
4.88
 
70-74
 
4.80
5.71
 
65-69
 
5.77
7.01
 
60-64
 
7.84
9.07
 
55-59
 
8.59
8.90
 
50-54
 
8.86
7.62
 
45-49
 
7.26
6.44
 
40-44
 
5.62
5.86
 
35-39
 
5.97
5.12
 
30-34
 
5.00
4.96
 
25-29
 
4.29
5.62
 
20-24
 
5.04
5.73
 
15-19
 
5.82
5.56
 
10-14
 
4.80
4.92
 
5-9
 
3.49
3.18
 
0-4
 
3.38
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.310 etxebizitza zeuden: 3.748 (% 87) okupatuta eta 562 (% 13) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 72,9 jabetzan zeuden, % 19,3 alokairuan eta % 7,8 beste titulu batekin.

4.310etxebizitza (2021)
3.748okupatuak
562hutsik (% 13)

Erabilera (2021)

3.748
562
Okupatuak (3.748)Hutsik edo ez-okupatuak (562)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

72,9
19,3
Jabetzan (72,9)Alokairuan (19,3)Beste titulu batekin (7,8)

2024an 3.820 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.215 (% 31,8) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,4 kide zeuden.

3.820etxegune (2024)
1.215pertsona bakarrekoak (% 31,8)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.215
2 kide1.126
3 kide718
4 kide551
5 kide edo gehiago210

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]