TKE Ligako 2017ko denboraldia

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
2017ko Eusko Label Liga
Bandera de la Concha 2016 - Urdaibai 03.jpg
Bigarren urtez jarraian Urdaibai izan da nagusi.
Datu orokorrak
Antolatzailea Traineru Kluben Elkartea
Partaideak 12 talde
Estropadak 18 estropada
Hasiera 2017ko uztailaren 1a
Amaiera 2017ko irailaren 17a
Palmaresa
Txapelduna Urdaibai AE (201 p.)
Txapeldunordea Hondarribia AE (196 p.)
Ohorezko tx. Orio AE (181 p.)
Kaiku AKE (153 p.)
Jaitsiera CR Ares (49 p.)
SDR Astillero (34 p.)
2016
2018

2017ko TKE Ligakoa Eusko Label Ligaren hamabosgarren denboraldia izan zen. Uztailaren 1ean hasi zen, Bilbo hiriko uretan, eta irailaren 17an bukatu zen Portugaleten. Urdaibai Arraun Elkarteak seigarrenez irabazi zuen Liga, azken estropadara arte Hondarribiarekin lehia estua izan ondoren. Aresek eta Astillerok, aldiz, maila galdu zuten play-offean eta hurrengo denboraldian Santurtzi eta Donostiarra izango dira beraien ordez arituko direnak lehen aldiz TKE Ligan.

Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2016
Flag of Galicia.svg
Ares Club de Remo Ares Santa Olalla de Lubre Galizia Agustín Fernández Souto Ares Coruña 1.a (GTL)
Flag of Cantabria.svg
Astillero Sociedad Deportiva de Remo Astillero San Jose XIV Galizia Daniel Pérez El Astillero Kantabria 7.a
Flag of Galicia.svg
Cabo da Cruz Club de Remo Cabo de Cruz Cabo da Cruz Galizia Gustavo Vázquez Boiro Coruña 8.a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia Hondarribia Arraun Elkartea Ama Guadalupekoa Euskal Herria Mikel Orbañanos Hondarribia Gipuzkoa 2.a
Flag of the Basque Country.svg
Kaiku Kaiku Arraunaren Kirol Elkartea Bizkaitarra Euskal Herria Emilio Laka Sestao Bizkaia 3.a
Flag of the Basque Country.svg
Ondarroa Ondarroa Arraun Elkartea Antiguako Ama Euskal Herria Jon Iriondo Ondarroa Bizkaia 1.a (KAE)
Flag of the Basque Country.svg
Orio Orio Arraunketa Elkartea San Nikolas Euskal Herria Joxean Olaskoaga "Aizperro" Orio Gipuzkoa 5.a
Flag of the Basque Country.svg
San Juan Pasai Donibane Koxtape Arraun Elkartea San Juan Euskal Herria Joseba Fernandez Donibane, Pasaia Gipuzkoa 4.a
Flag of the Basque Country.svg
San Pedro Sanpedrotarra Arraun Elkartea Libia Euskal Herria Mikel Arostegi San Pedro, Pasaia Gipuzkoa 10.a
Flag of Galicia.svg
Tirán Sociedad Deportiva Tirán Pereira Galizia José Ángel Cambados Tirán, Moaña Pontevedra 6.a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai Bermeo Urdaibai Arraun Elkartea Bou Bizkaia Euskal Herria Jon Salsamendi Bermeo Bizkaia 1.a
Flag of the Basque Country.svg
Zierbena Zierbena Arraun Elkartea Zierbena Euskal Herria Juan Zunzunegi Portua, Zierbena Bizkaia 9.a

Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Z. Izena Lekua Data Txapelduna
1. VIII Bandera de Bilbao Bilbo, Bizkaia 2017ko uztailaren 1a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
2. XVI Bandera Ayuntamiento de Sestao Sestao, Bizkaia 2017ko uztailaren 2a
Flag of the Basque Country.svg
Orio
3. Orioko XXVII. Estropadak - V. Orio Kanpina Bandera Orio, Gipuzkoa 2017ko uztailaren 8a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
4. Bandera Giroa Veolia Donostia, Gipuzkoa 2017ko uztailaren 9a
Flag of the Basque Country.svg
Orio
5. Bandeira Cidade da Coruña Coruña, Coruña 2017ko uztailaren 15a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
6. X Bandeira Concello de Ares Ares, Coruña 2017ko uztailaren 16a
Flag of the Basque Country.svg
Zierbena
7. V Bandera CaixaBank Santander, Kantabria 2017ko uztailaren 22a
Flag of the Basque Country.svg
Orio
8. Bandera Adegi Pasaia, Gipuzkoa 2017ko uztailaren 23a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
9. Getxoko Estropaden XXXIX. Ikurriña Getxo, Bizkaia 2017ko uztailaren 29a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
10. XXXIV Bandera Petronor Zierbena, Bizkaia 2017ko uztailaren 30a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
11. Hondarribiko XXX. Bandera - GP Mapfre Hondarribia, Gipuzkoa 2017ko abuztuaren 12a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
12. XXXIII. Ondarroako Bandera - Cikautxo Sari Nagusia Ondarroa, Bizkaia 2017ko abuztuaren 13a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
13. Zarauzko XL. Ikurrina Zarautz, Gipuzkoa 2017ko abuztuaren 19a
Flag of the Basque Country.svg
Orio
14. 2017ko abuztuaren 20a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
15. XXXV Bandeira Concello de Moaña - VII GP Fandicosta Moaña, Pontevedra 2017ko abuztuaren 26a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
16. XXVII Bandeira Concello de Boiro Boiro, Coruña 2017ko abuztuaren 27a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai
17. Bermeo Hiriko XXXV. Bandera Bermeo, Bizkaia 2017ko irailaren 16a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia
18. XLVII GP - XLIII Bandera El Corte Inglés Portugalete, Bizkaia 2017ko irailaren 17a
Flag of the Basque Country.svg
Urdaibai

Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Estropadak Lorpena
1 Urdaibai 201 12 10 11 11 12 11 11 11 10 12 12 12 11 10 10 12 11 12 7 Txapelduna
2 Hondarribia 196 11 9 12 10 11 10 10 12 12 11 11 11 10 12 12 11 12 9 6 Txapeldunordea
3 Orio 181 9 12 8 12 10 8 12 9 11 8 10 10 12 11 11 7 10 11 4 Ohorezko txanda
4 Kaiku 153 10 8 9 7 7 5 9 8 9 9 9 8 8 9 9 10 9 10 -
5 Zierbena 127 8 2 10 2 3 12 6 10 5 10 8 9 9 2 8 9 6 8 1
6 San Juan 114 7 5 2 8 8 1 8 4 7 6 7 7 7 8 7 8 8 6 -
7 Tirán 93 4 11 3 5 9 2 5 2 8 7 6 2 2 7 6 4 5 5 -
8 Ondarroa 90 6 3 6 9 5 4 4 7 4 5 5 4 3 3 5 3 7 7 -
9 San Pedro 74 5 4 7 6 6 3 2 5 6 3 3 6 6 4 3 5 - - -
10 Cabo da Cruz 71 2 7 5 4 9 7 6 3 4 4 3 1 6 4 6 - - -
11 Ares 49 3 6 4 3 2 6 1 3 2 1 1 5 4 5 2 1 - - - Jaitsiera play-offa
12 Astillero 34 1 1 1 1 7 3 1 1 2 2 1 5 1 1 2 - - - 2018ko KAE Liga

¹ Astillerok 3 segundoko zigorra jaso zuen ondoko traineruaren kalean sartzeagatik.
² Cabo kanporatua izan zen laugarren luzean Zierbenaren traineruaren aurka talka egiteagatik (abordaia).

Jaitsiera/Igoera play-offa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea Emaitza
Flag of Galicia.svg
Ares Club de Remo Ares Santa Olalla de Lubre Galizia Agustín Fernández Souto Ares Coruña 11.a (TKE)
Flag of the Basque Country.svg
Donostiarra Kaiarriba Arraun Elkartea Bantxa Euskal Herria Igor Makazaga Donostia Gipuzkoa 1.a (KAE)
Flag of Galicia.svg
Puebla Club de Remo Puebla Carmela Galizia José Parada Millán A Pobra do Caramiñal Pontevedra 2.a (GTL)
Flag of Galicia.svg
Samertolameu Sociedad Deportiva Samertolameu A Terca Galizia Daniel Pérez Meira, Moaña Pontevedra 1.a (GTL)
Flag of the Basque Country.svg
Santurtzi Itsasoko Ama Arraun Elkartea Sotera Euskal Herria Iker Zabala Santurtzi Bizkaia 2.a (KAE)
Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1. estrop. 2. estrop. Lorpena
Green Arrow Up Darker.svg 1 Santurtzi 10 5 5 2018ko TKE Liga
Green Arrow Up Darker.svg 2 Donostiarra 8 4 4
Straight Line Steady.svg 3 Samertolameu 6 3 3 2018ko GT Liga
Red Arrow Down.svg 4 Ares 4 2 2
Straight Line Steady.svg 5 Puebla 2 1 1

Patroi onenaren saria[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Patroia Arraun Taldea Puntuak[1]
1 Euskal Herria Ioseba Amunarriz Hondarribia 18
2 Euskal Herria Iñigo Larrinaga Ondarroa 16
3 Espainia Iker Gimeno Kaiku 9
4 Euskal Herria Gorka Aranberri Orio 8
5 Euskal Herria Vicente Carpintero Urdaibai 7
Galizia Oscar Hermo Cabo da Cruz
7 Euskal Herria Aitor Lazkano Zierbena 6
Espainia Iván Gómez Astillero
Galizia Agustín Fernández Ares
10 Galizia David Álvarez Tirán 5
Euskal Herria Endika Perez San Juan
12 Galizia Daniel García Cabo da Cruz 4
Euskal Herria Borja Gómez Zierbena
14 Euskal Herria Ugaitz Mendizabal San Pedro 3
15 Euskal Herria Eneko Bilbao Urdaibai 2
Galizia José Fernández Tiran

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. Emaitzak San Miguel Liga. 2017.08.27

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]