TKE Ligako 2016ko denboraldia
Appearance
Urdaibaik irabazi zuen Liga. | |
Datu orokorrak | |
---|---|
Antolatzailea | Traineru Kluben Elkartea |
Partaideak | 12 talde |
Estropadak | 19 estropada |
Hasiera | 2016ko ekainaren 19a |
Amaiera | 2016ko irailaren 18a |
Palmaresa | |
Txapelduna | Urdaibai AE (216 p.) |
Txapeldunordea | Hondarribia AE (212 p.) |
Ohorezko tx. | Kaiku AKE (167 p.) San Juan (147 p.) |
Jaitsiera | Portugalete (38 p.) Zumaia (32 p.) |
← 2015
|
2017 →
|
2016ko TKE Ligakoa San Miguel Ligaren hamalaugarren denboraldia da. Ekainaren 19an hasi zen, Sevilla hiriko uretan, eta irailaren 18an bukatu Portugaleten. Urdaibai Arraun Elkarteak bere bosgarren Liga eskuratu zuen.
Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
• • • • • • • • • • • • |
Kolorea | Izena | Arraun Elkartea | Trainerua | Entrenatzailea | Herria/Udala | Herrialdea | 2015 |
Astillero | Sociedad Deportiva de Remo Astillero | San Jose XIV | Daniel Pérez | El Astillero | Kantabria | 9.a | |
Cabo da Cruz | Club de Remo Cabo de Cruz | Cabo da Cruz | Gustavo Vázquez | Boiro | Coruña | 6.a | |
Hondarribia | Hondarribia Arraun Elkartea | Ama Guadalupekoa | Mikel Orbañanos | Hondarribia | Gipuzkoa | 1.a | |
Kaiku | Kaiku Arraunaren Kirol Elkartea | Bizkaitarra | Emilio Laka | Sestao | Bizkaia | 4.a | |
Orio | Orio Arraunketa Elkartea | San Nikolas | Joxean Olaskoaga "Aizperro" | Orio | Gipuzkoa | 3.a | |
Portugalete | San Nikolas Arraun Taldea | Jarrillera | Ángel Gómez | Portugalete | Bizkaia | 11.a | |
San Juan | Pasai Donibane Koxtape Arraun Elkartea | San Juan | Joseba Fernandez | Donibane, Pasaia | Gipuzkoa | 5.a | |
San Pedro | Sanpedrotarra Arraun Elkartea | Libia | Mikel Arostegi | San Pedro, Pasaia | Gipuzkoa | 8.a | |
Tirán | Sociedad Deportiva Tirán | Pereira | José Ángel Cambados | Tirán, Moaña | Pontevedra | 7.a | |
Urdaibai | Bermeo Urdaibai Arraun Elkartea | Bou Bizkaia | Jon Salsamendi | Bermeo | Bizkaia | 2.a | |
Zierbena | Zierbena Arraun Elkartea | Zierbena | Juan Zunzunegi | Portua, Zierbena | Bizkaia | 10.a | |
Zumaia | Aita Mari Arraun Elkartea | Telmo Deun | Patxi Francés | Zumaia | Gipuzkoa | 2.a(KAE) |
Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Z. | Izena | Lekua | Data | Txapelduna | |
1. | IV Bandera Euskadi Basque Country | Sevilla | 2016ko ekainaren 19a | Hondarribia | |
2. | XV Bandera Real Astillero de Guarnizo - XL GP Ayto. de Astillero | El Astillero, Kantabria | 2016ko uztailaren 2a | Hondarribia | |
3. | XXXIII Bandera Petronor | Zierbena, Bizkaia | 2016ko uztailaren 3a | San Juan | |
4. | Orioko XXVI. Estropadak - IV. Orio Kanpina Bandera | Orio, Gipuzkoa | 2016ko uztailaren 9a | Hondarribia | |
5. | V Bandera Eusko Label | Donostia, Gipuzkoa | 2016ko uztailaren 10a | Hondarribia | |
6. | VII Bandera de Bilbao | Bilbo, Bizkaia | 2016ko uztailaren 16a | Hondarribia | |
7. | Getxoko Estropaden XXXVIII. Ikurrina | Getxo, Bizkaia | 2016ko uztailaren 17a | Hondarribia | |
8. | XXXIV Bandeira Concello de Moaña | Moaña, Pontevedra | 2016ko uztailaren 23a | Urdaibai | |
9. | XXVI Bandeira Concello de Boiro | Boiro, A Coruña | 2016ko uztailaren 24a | Urdaibai | |
10. | Bandera Diputación Foral de Gipuzkoa | Pasaia, Gipuzkoa | 2016ko uztailaren 30a | Hondarribia | |
11. | XXXI. Zumaiako Ikurrina | Zumaia, Gipuzkoa | 2016ko uztailaren 31a | Hondarribia | |
12. | Zarauzko XXXIX. Ikurrina | Zarautz, Gipuzkoa | 2016ko abuztuaren 13a | Urdaibai | |
13. | 2016ko abuztuaren 14a | Urdaibai | |||
14. | Hondarribiko XXIX. Bandera - GP Mapfre | Hondarribia, Gipuzkoa | 2016ko abuztuaren 20a | Urdaibai | |
15. | IV Bandera CaixaBank | Castro Urdiales, Kantabria | 2016ko abuztuaren 21a | Hondarribia | |
16. | VIII Bandera Ambilamp | Portugalete, Bizkaia | 2016ko abuztuaren 27a | Urdaibai | |
17. | XXXV Bandera Noble Villa de Portugalete | Portugalete, Bizkaia | 2016ko abuztuaren 28a | Urdaibai | |
18. | Bermeo Hiriko XXXIV. Bandera | Bermeo, Bizkaia | 2016ko irailaren 17a | Urdaibai | |
19. | XLII Bandera El Corte Inglés | Portugalete, Bizkaia | 2016ko irailaren 18a | Urdaibai |
Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Emaitza | Arraun Elkartea | Puntuak | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Estropadak | Lorpena |
1 | Urdaibai | 216 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 | 10 | 11 | 12 | 12 | 11 | 11 | 12 | 12 | 12 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 9 | Txapelduna |
2 | Hondarribia | 212 | 12 | 12 | 9 | 12 | 12 | 12 | 12 | 9 | 11 | 12 | 12 | 10 | 11 | 11 | 12 | 11 | 10 | 11 | 11 | 9 | Txapeldunordea |
3 | Kaiku | 167 | 9 | 10 | 10 | 11 | 7 | 11 | 7 | 11 | 6 | 10 | 10 | 11 | 9 | 10 | 1 | 10 | 5 | 9 | 10 | - | Ohorezko txanda |
4 | San Juan | 147 | 8 | 3 | 12 | 8 | 8 | 3 | 8 | 3 | 8 | 7 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 | 8 | 9 | 10 | 6 | 1 | |
5 | Orio | 142 | 4 | 9 | 6 | 9 | 9 | 8 | 6 | 6 | 7 | 6 | 7 | 8 | 3 | 8 | 10 | 9 | 11 | 8 | 8 | - | |
6 | Tirán | 123 | 6 | 4 | 7 | 4 | 10 | 7 | 10 | 10 | 5 | 9 | 6 | 4 | 8 | 6 | 5 | 7 | 3 | 7 | 5 | - | |
7 | Astillero | 115 | 10 | 7 | 5 | 6 | 4 | 9 | 2 | 7 | 9 | 8 | 2 | 7 | 2 | 7 | 7 | 5 | 6 | 5 | 7 | - | |
8 | Cabo da Cruz | 113 | 5 | 8 | 8 | 2¹ | 5 | 4 | 9 | 4 | 10 | 3 | 5 | 5 | 7 | 4 | 8 | 3 | 8 | 6 | 9 | - | |
9 | Zierbena | 79 | 7 | 6 | 4 | 7 | 3 | 5 | 3 | 8 | 4 | 4 | 4 | 3 | 6 | 1 | 4 | 6 | 4 | - | - | - | |
10 | San Pedro | 77 | 2 | 5 | 1 | 5 | 2 | 6 | 5 | 5 | 3 | 5 | 8 | 6 | 5 | 2 | 6 | 4 | 7 | - | - | - | |
11 | Portugalete | 38 | 3 | 2 | 3 | 0² | 6 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | - | - | - | Jaitsiera play-offa |
12 | Zumaia | 32 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 | 1 | 2 | - | - | - | 2017ko KAE Liga |
¹ Cabok 10 segundoko zigorra jaso zuen estatxa behar baino lehenago askatzeagatik.
² Portugalete kanporatua izan zen.
Jaitsiera/Igoera play-offa[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Kolorea | Izena | Arraun Elkartea | Trainerua | Entrenatzailea | Herria/Udala | Herrialdea | Emaitza |
Ares | Club de Remo Ares | Santa Olalla de Lubre | Agustín Fernández Souto | Ares | Coruña | 1.a (GTL) | |
Donostiarra | Kaiarriba Arraun Elkartea | Torrekua II | Joserra Mendizabal | Donostia | Gipuzkoa | 2.a (KAE) | |
Ondarroa | Ondarroa Arraun Elkartea | Antiguako Ama | Gotzon Arrasate | Ondarroa | Bizkaia | 1.a (KAE) | |
Portugalete | San Nikolas Arraun Taldea | Jarrillera | Ángel Gómez | Portugalete | Bizkaia | 11.a (TKE) |
Emaitza | Arraun Elkartea | Puntuak | 1. estrop. | 2. estrop. | Lorpena |
1 | Ondarroa | 8 | 4 | 4 | 2017ko TKE Liga |
2 | Ares | 6 | 3 | 3 | |
3 | Donostiarra | 4 | 2 | 2 | 2017ko KAE Liga |
4 | Portugalete | 2 | 1 | 1 |
Patroi onenaren saria[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Postua | Patroia | Arraun Taldea | Puntuak[1] |
---|---|---|---|
1 | Endika Perez / Unai Oliden | San Juan | 20 |
2 | Gorka Aranberri | Urdaibai | 15 |
Ioseba Amunarriz | Hondarribia | ||
4 | Unai Osa | Zumaia | 11 |
5 | Alfonso Díaz | Cabo da Cruz | 10 |
6 | Asier Zurinaga | Kaiku | 8 |
7 | Irakoitz Etxeberria | Orio | 7 |
Ugaitz Mendizabal / Ander Gaton | San Pedro | ||
9 | Vicente Carpintero / Joseba Mancebon | Portugalete | 6 |
10 | Iker Gimeno / Marcos Alonso | Zierbena | 4 |
11 | David Álvarez | Tirán | 2 |
Iván Gómez / Jonatan Castanedo | Astillero |
Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
TKE Ligako denboraldiak | ||
---|---|---|
2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |