Groupama–FDJ

Wikipedia, Entziklopedia askea
FDJ (txirrindularitza taldea)» orritik birbideratua)
Jump to navigation Jump to search
Groupama-FDJ
Denain - Grand Prix de Denain, le 17 avril 2014 (A273).JPG
Taldearen informazioa
UCI kodea GFC
Herrialdea  Frantzia
Sorrera 1997
Modalitatea(k) Errepideko txirrindularitza
Maila Lehen maila (1997-2000)
Bigarren maila (2001)
Lehen maila (2002-2004)
UCI ProTeam (2005-2010)
Kontinental Pro (2011)
UCI ProTeam (2012-)
Organigrama
Manager nagusia Marc Madiot
Kirol zuzendariak Yvon Madiot
Martial Gayant
Frédéric Guesdon
Taldearen izenaren historiala
1997-1998
1999-2001
2002-2003
2004-2010
2011
2012
2013
2013-2014
2015-2018
2018
La Française des Jeux
Française des Jeux
Fdjeux.com
Française des Jeux
FDJ
FDJ-Big Mat
FDJ
FDJ.fr
FDJ
Groupama-FDJ
Taldearen koloreak Taldearen koloreak Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
 
Maillot-a

Groupama-FDJ, lehen Française des Jeux izenaz ezaguna, (UCI kodea: GFC) 1997ko sortutako frantziar txirrindularitza taldea. Française des Jeux babesle nagusia zuen.

Taldea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

2018[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
Izena Jaiotze-data Herrialdea Aurreko taldea
Bruno Armirail 1994.eko apirilak 11 FRA Frantzia Occitane CF (2017)
William Bonnet 1982.eko ekainak 25 FRA Frantzia BBox Bouygues Telecom (2010)
Davide Cimolai 1989.eko abuztuak 13 ITA Italia Lampre-Merida (2016)
Mickaël Delage 1985.eko abuztuak 6 FRA Frantzia Omega Pharma-Lotto (2010)
Arnaud Démare 1991.eko abuztuak 26 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2011)
Antoine Duchesne 1991.eko irailak 12 CAN Kanada Direct Énergie (2017)
David Gaudu 1996.eko urriak 10 FRA Frantzia Côtes d'Armor-Marie Morin (2016)
Jacopo Guarnieri 1987.eko abuztuak 14 ITA Italia Katusha (2016)
Daniel Hoelgaard 1993.eko uztailak 1 NOR Norvegia Joker (2015)
Ignatas Konovalovas 1985.eko abenduak 8 LTU Lituania Marseille 13 KTM (2015)
Matthieu Ladagnous 1984.eko abenduak 12 FRA Frantzia Entente Sud Gascogne (2005)
Olivier Le Gac 1993.eko abuztuak 27 FRA Frantzia BIC 2000 (2014)
Tobias Ludvigsson 1991.eko otsailak 22 SWE Suedia Giant-Alpecin (2016)
Valentin Madouas 1996.eko uztailak 12 FRA Frantzia BIC 2000 (2016)
Rudy Molard 1989.eko irailak 17 FRA Frantzia Cofidis (2016)
Steve Morabito 1983.eko urtarrilak 30 SUI Suitza BMC Racing (2014)
Thibaut Pinot 1990.eko maiatzak 29 FRA Frantzia CC Étupes (2009)
Georg Preidler 1990.eko ekainak 17 AUT Austria Sunweb (2017)
Sébastien Reichenbach 1989.eko maiatzak 28 SUI Suitza IAM (2015)
Anthony Roux 1987.eko apirilak 18 FRA Frantzia UV Aube (2007)
Jérémy Roy 1983.eko ekainak 22 FRA Frantzia
Marc Sarreau 1993.eko ekainak 10 FRA Frantzia Armée de terre (2014)
Romain Seigle 1994.eko urriak 11 FRA Frantzia CC Étupes (2017)
Ramon Sinkeldam 1989.eko otsailak 9 NED Herbehereak Sunweb (2017)
Benjamin Thomas 1995.eko irailak 12 FRA Frantzia Armée de terre (2017)
Benoît Vaugrenard 1982.eko urtarrilak 5 FRA Frantzia
Arthur Vichot 1988.eko azaroak 26 FRA Frantzia CR4C Roanne (2009)
Léo Vincent 1995.eko azaroak 6 FRA Frantzia CC Étupes (2016)

2017[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
Izena Jaiotze-data Herrialdea Aurreko taldea
William Bonnet 1982.eko ekainak 25 FRA Frantzia BBox Bouygues Telecom (2010)
Davide Cimolai 1989.eko abuztuak 13 ITA Italia Lampre-Merida (2016)
Arnaud Courteille 1989.eko martxoak 13 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2010)
Mickaël Delage 1985.eko abuztuak 6 FRA Frantzia Omega Pharma-Lotto (2010)
Arnaud Démare 1991.eko abuztuak 26 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2011)
Odd Christian Eiking 1994.eko abenduak 28 NOR Norvegia Joker (2015)
Marc Fournier 1994.eko azaroak 12 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2015)
David Gaudu 1996.eko urriak 10 FRA Frantzia Côtes d'Armor-Marie Morin (2016)
Jacopo Guarnieri 1987.eko abuztuak 14 ITA Italia Katusha (2016)
Daniel Hoelgaard 1993.eko uztailak 1 NOR Norvegia Joker (2015)
Ignatas Konovalovas 1985.eko abenduak 8 LTU Lituania Marseille 13 KTM (2015)
Matthieu Ladagnous 1984.eko abenduak 12 FRA Frantzia Entente Sud Gascogne (2005)
Johan Le Bon 1990.eko urriak 3 FRA Frantzia Bretagne-Schuller (2012)
Olivier Le Gac 1993.eko abuztuak 27 FRA Frantzia BIC 2000 (2014)
Tobias Ludvigsson 1991.eko otsailak 22 SWE Suedia Giant-Alpecin (2016)
Jérémy Maison 1993.eko uztailak 21 FRA Frantzia CC Étupes (2015)
Lorrenzo Manzin 1994.eko uztailak 26 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2014)
Rudy Molard 1989.eko irailak 17 FRA Frantzia Cofidis (2016)
Steve Morabito 1983.eko urtarrilak 30 SUI Suitza BMC Racing (2014)
Cédric Pineau 1985.eko maiatzak 8 FRA Frantzia Roubaix Lille Métropole (2010)
Thibaut Pinot 1990.eko maiatzak 29 FRA Frantzia CC Étupes (2009)
Sébastien Reichenbach 1989.eko maiatzak 28 SUI Suitza IAM (2015)
Kévin Réza 1988.eko maiatzak 18 FRA Frantzia Europcar (2014)
Anthony Roux 1987.eko apirilak 18 FRA Frantzia UV Aube (2007)
Jérémy Roy 1983.eko ekainak 22 FRA Frantzia
Marc Sarreau 1993.eko ekainak 10 FRA Frantzia Armée de terre (2014)
Benoît Vaugrenard 1982.eko urtarrilak 5 FRA Frantzia
Arthur Vichot 1988.eko azaroak 26 FRA Frantzia CR4C Roanne (2009)
Léo Vincent 1995.eko azaroak 6 FRA Frantzia CC Étupes (2016)
Bruno Armirail (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1994.eko apirilak 11 FRA Frantzia Occitane CF (2017)
Valentin Madouas (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1996.eko uztailak 12 FRA Frantzia BIC 2000 (2016)
Romain Seigle (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1994.eko urriak 11 FRA Frantzia CC Étupes (2017)

2016[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
Izena Jaiotze-data Herrialdea Aurreko taldea
William Bonnet 1982.eko ekainak 25 FRA Frantzia BBox Bouygues Telecom (2010)
Sébastien Chavanel 1981.eko martxoak 21 FRA Frantzia Europcar (2013)
Arnaud Courteille 1989.eko martxoak 13 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2010)
Mickaël Delage 1985.eko abuztuak 6 FRA Frantzia Omega Pharma-Lotto (2010)
Arnaud Démare 1991.eko abuztuak 26 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2011)
Odd Christian Eiking 1994.eko abenduak 28 NOR Norvegia Joker (2015)
Kenny Elissonde 1991.eko uztailak 22 FRA Frantzia CC Étupes (2011)
Murilo Fischer 1979.eko ekainak 16 BRA Brasil Garmin-Sharp (2012)
Marc Fournier 1994.eko azaroak 12 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2015)
Alexandre Geniez 1988.eko apirilak 16 FRA Frantzia Argos-Shimano (2012)
Daniel Hoelgaard 1993.eko uztailak 1 NOR Norvegia Joker (2015)
Ignatas Konovalovas 1985.eko abenduak 8 LTU Lituania Marseille 13 KTM (2015)
Matthieu Ladagnous 1984.eko abenduak 12 FRA Frantzia Entente Sud Gascogne (2005)
Johan Le Bon 1990.eko urriak 3 FRA Frantzia Bretagne-Schuller (2012)
Olivier Le Gac 1993.eko abuztuak 27 FRA Frantzia BIC 2000 (2014)
Pierre-Henri Lecuisinier 1993.eko ekainak 30 FRA Frantzia Vendée U (2013)
Jérémy Maison 1993.eko uztailak 21 FRA Frantzia CC Étupes (2015)
Lorrenzo Manzin 1994.eko uztailak 26 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2014)
Steve Morabito 1983.eko urtarrilak 30 SUI Suitza BMC Racing (2014)
Yoann Offredo 1986.eko azaroak 12 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2007)
Laurent Pichon 1986.eko uztailak 19 FRA Frantzia Bretagne-Schuller (2012)
Cédric Pineau 1985.eko maiatzak 8 FRA Frantzia Roubaix Lille Métropole (2010)
Thibaut Pinot 1990.eko maiatzak 29 FRA Frantzia CC Étupes (2009)
Sébastien Reichenbach 1989.eko maiatzak 28 SUI Suitza IAM (2015)
Kévin Réza 1988.eko maiatzak 18 FRA Frantzia Europcar (2014)
Anthony Roux 1987.eko apirilak 18 FRA Frantzia UV Aube (2007)
Jérémy Roy 1983.eko ekainak 22 FRA Frantzia
Marc Sarreau 1993.eko ekainak 10 FRA Frantzia Armée de terre (2014)
Benoît Vaugrenard 1982.eko urtarrilak 5 FRA Frantzia
Arthur Vichot 1988.eko azaroak 26 FRA Frantzia CR4C Roanne (2009)
Fabien Doubey (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1993.eko urriak 21 FRA Frantzia CC Étupes (2016)
David Gaudu (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1996.eko urriak 10 FRA Frantzia Côtes d'Armor-Marie Morin (2016)
Léo Vincent (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1995.eko azaroak 6 FRA Frantzia CC Étupes (2016)

2015[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
Izena Jaiotze-data Herrialdea Aurreko taldea
William Bonnet 1982.eko ekainak 25 FRA Frantzia BBox Bouygues Telecom (2010)
David Boucher 1980.eko martxoak 17 BEL Belgika Omega Pharma-Lotto (2011)
Sébastien Chavanel 1981.eko martxoak 21 FRA Frantzia Europcar (2013)
Arnaud Courteille 1989.eko martxoak 13 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2010)
Mickaël Delage 1985.eko abuztuak 6 FRA Frantzia Omega Pharma-Lotto (2010)
Arnaud Démare 1991.eko abuztuak 26 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2011)
Kenny Elissonde 1991.eko uztailak 22 FRA Frantzia CC Étupes (2011)
Murilo Fischer 1979.eko ekainak 16 BRA Brasil Garmin-Sharp (2012)
Alexandre Geniez 1988.eko apirilak 16 FRA Frantzia Argos-Shimano (2012)
Anthony Geslin 1980.eko ekainak 9 FRA Frantzia Bouygues Telecom (2008)
Arnold Jeannesson 1986.eko urtarrilak 16 FRA Frantzia Caisse d'Épargne (2010)
Matthieu Ladagnous 1984.eko abenduak 12 FRA Frantzia Entente Sud Gascogne (2005)
Johan Le Bon 1990.eko urriak 3 FRA Frantzia Bretagne-Schuller (2012)
Olivier Le Gac 1993.eko abuztuak 27 FRA Frantzia BIC 2000 (2014)
Pierre-Henri Lecuisinier 1993.eko ekainak 30 FRA Frantzia Vendée U (2013)
Lorrenzo Manzin 1994.eko uztailak 26 FRA Frantzia UC Nantes Atlantique (2014)
Steve Morabito 1983.eko urtarrilak 30 SUI Suitza BMC Racing (2014)
Francis Mourey 1980.eko abenduak 8 FRA Frantzia
Yoann Offredo 1986.eko azaroak 12 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2007)
Laurent Pichon 1986.eko uztailak 19 FRA Frantzia Bretagne-Schuller (2012)
Cédric Pineau 1985.eko maiatzak 8 FRA Frantzia Roubaix Lille Métropole (2010)
Thibaut Pinot 1990.eko maiatzak 29 FRA Frantzia CC Étupes (2009)
Kévin Réza 1988.eko maiatzak 18 FRA Frantzia Europcar (2014)
Anthony Roux 1987.eko apirilak 18 FRA Frantzia UV Aube (2007)
Jérémy Roy 1983.eko ekainak 22 FRA Frantzia
Marc Sarreau 1993.eko ekainak 10 FRA Frantzia Armée de terre (2014)
Benoît Vaugrenard 1982.eko urtarrilak 5 FRA Frantzia
Jussi Veikkanen 1981.eko martxoak 29 FIN Finlandia Omega Pharma-Lotto (2011)
Arthur Vichot 1988.eko azaroak 26 FRA Frantzia CR4C Roanne (2009)
Fabien Doubey (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1993.eko urriak 21 FRA Frantzia CC Étupes (2015)
Marc Fournier (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1994.eko azaroak 12 FRA Frantzia CC Nogent-sur-Oise (2015)
Élie Gesbert (Abuk 1–Abek 31, ikaslea) 1995.eko uztailak 1 FRA Frantzia Pays de Dinan (2015)

2007an taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2006ko taldea
Ludovic Auger 1971.02.17  Frantzia Française des Jeux
Sandy Casar 1979.02.02  Frantzia Française des Jeux
Sébastien Chavanel 1981.03.21  Frantzia Bouygues Telecom
Carlos Dacruz 1974.12.20  Frantzia Française des Jeux
Mickael Delage 1985.08.06  Frantzia Française des Jeux
Christophe Detilloux 1974.05.03  Belgika Française des Jeux
Rémy Di Gregorio 1985.07.31  Frantzia Française des Jeux
Arnaud Gérard 1984.06.10  Frantzia Française des Jeux
Philippe Gilbert 1982.07.05  Belgika Française des Jeux
Timothy Gudsell 1984.02.17  Zeelanda Berria (lehen urtea profesionaletan)
Frédéric Guesdon 1971.10.14  Frantzia Française des Jeux
Lilian Jégou 1976.01.20  Frantzia Française des Jeux
Sébastien Joly 1979.06.25  Frantzia Française des Jeux
Mathieu Ladagnous 1984.12.12  Frantzia Française des Jeux
Johan Lindgren 1986.08.13  Suedia (lehen urtea profesionaletan)
Thomas Lövkvist 1984.04.04  Suedia Française des Jeux
Thierry Marichal 1973.06.13  Belgika Cofidis
Bradley McGee 1976.02.24  Australia Française des Jeux
Ian McLeod 1980.10.03  Errusia Française des Jeux
Christophe Mengin 1968.09.03  Frantzia Française des Jeux
Cyrille Monnerais 1983.08.24  Frantzia Française des Jeux
Francis Mourey 1980.12.08  Frantzia Française des Jeux
Fabrice Patanchon 1983.06.14  Frantzia Française des Jeux
Jéréme Roy 1983.06.22  Frantzia Française des Jeux
Benoit Vaugrenard 1982.01.05  Frantzia Française des Jeux
Jussi Veikkanen 1981.03.29  Finlandia Française des Jeux

2006an taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2005eko taldea
Ludovic Auger 1971.02.17  Frantzia Fdjeux.com
Freddy Bichot 1979.09.09  Frantzia Fdjeux.com
Sandy Casar 1979.02.02  Frantzia Fdjeux.com
Carlos Da Cruz 1974.12.20  Frantzia Fdjeux.com
Mickael Delage 1985.08.06  Frantzia Fdjeux.com
Christophe Detilloux 1974.05.03  Belgika Fdjeux.com
Rémy Di Gregorio 1985.07.31  Frantzia Fdjeux.com
Bernhard Eisel 1981.02.17  Austria Fdjeux.com
Frédéric Finot 1977.03.20  Frantzia Fdjeux.com
Arnaud Gérard 1984.06.10  Frantzia Fdjeux.com
Philippe Gilbert 1982.07.05  Belgika Fdjeux.com
Frédéric Guesdon 1971.10.14  Frantzia Fdjeux.com
Lilian Jegou 1976.01.20  Frantzia Fdjeux.com
Sébastien Joly 1979.06.25  Frantzia Crédit Agricole
Matthieu Ladagnous 1984.12.12  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Gustav Erik Larsson 1980.09.20  Suedia Fassa Bortolo
Éric Leblacher 1978.03.21  Frantzia Crédit Agricole
Thomas Lövkvist 1984.04.04  Suedia Fdjeux.com
Bradley McGee 1976.02.24  Australia Fdjeux.com
Ian Mcleod 1980.10.03  Hegoafrika Fdjeux.com
Christophe Mengin 1968.09.03  Frantzia Fdjeux.com
Cyrille Monnerais 1983.08.24  Frantzia Fdjeux.com
Francis Mourey 1980.12.08  Frantzia Fdjeux.com
Fabien Patanchon 1984.06.14  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Jérémy Roy 1983.06.22  Frantzia Fdjeux.com
Fabien Sanchez 1983.03.30  Frantzia Fdjeux.com
Benoît Vaugrenard 1982.01.05  Frantzia Fdjeux.com
Jussi Veikkanen 1981.03.29  Finlandia Fdjeux.com

2005an taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2004ko taldea
Ludovic Auger 1971.02.17  Frantzia Auber 93
Freddy Bichot 1979.09.09  Frantzia Barloworld
Sandy Casar 1979.02.02  Frantzia Fdjeux.com
Baden Cooke 1978.10.12  Australia Fdjeux.com
Carlos Da Cruz 1974.12.20  Frantzia Fdjeux.com
Mickael Delage 1985.08.06  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Christophe Detilloux 1974.05.03  Belgika Lotto-Domo
Rémy Di Gregorio 1985.07.31  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Bernhard Eisel 1981.02.17  Austria Fdjeux.com
Frédéric Finot 1977.03.20  Frantzia Jean Delatour
Arnaud Gérard 1984.06.10  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Philippe Gilbert 1982.07.05  Belgika Fdjeux.com
Frédéric Guesdon 1971.10.14  Frantzia Fdjeux.com
Lilian Jegou 1976.01.20  Frantzia Crédit Agricole
Thomas Lövkvist 1984.04.04  Suedia Fdjeux.com
Bradley McGee 24/02/1976.02.24  Australia Fdjeux.com
Ian Mcleod 1980.10.03  Hegoafrika HSBC
Christophe Mengin 1968.09.03  Frantzia Fdjeux.com
Cyrille Monnerais 1983.08.24  Frantzia Bretagne-Jean Floc'h
Francis Mourey 1980.12.08  Frantzia Fdjeux.com
Mark Renshaw 1982.10.22  Australia Fdjeux.com
Jérémy Roy 1983.06.22  Frantzia Fdjeux.com
Fabien Sanchez 1983 .03.30  Frantzia Fdjeux.com
Benoît Vaugrenard 1982.01.05  Frantzia Fdjeux.com
Jussi Veikkanen 29/03/1981.03.29  Finlandia Lehen urte profesionaletan
Matthew Wilson 1977.10.01  Australia Fdjeux.com

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikimedia Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: Groupama–FDJ Aldatu lotura Wikidatan