Wikipedia, Entziklopedia askea
Donostiako hiri garraio publikoa kudeatzen duen enpresa Donostiako Tranbia Konpainia da eta Donostiabus edo Dbus moduan ezagutzen da.
Dbus hiri-barruko zerbitzuak 42 linea ditu guztira. Horietatik 9 gaueko zerbitzuak dira eta 2 zerbitzu bereziak. Antiguatik igarotzen direnak berriz, 12 dira.[1]
Donostiako autobusa
05 Benta Berri : Errotaburu - Zuatzu* / Boulevard
05
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:09-00:00
06:27-00:00
07:20-00:00
Maiztasuna
6-8min
7-17min
8-20min
16 Igeldo : Igeldo kanpalekua - Gipuzkoa plaza
16
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:05-00:00
07:05-00:00
08:35-00:00
Maiztasuna
30min
30min
30min
18 Seminarioa : Avanco - Gipuzkoa plaza
18
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:15-23:18
07:15-23:50
09:10-23:18
Maiztasuna
15min
20min
20min
25 Benta Berri - Añorga : Errekalde - Boulevard
25
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
06:17-00:00
07:05-00:00
08:55-00:00
Maiztasuna
20min
30min
30min
45 Renfe-Bus Geltokiak - Antiguo - Aiete : Renfe-Bus Geltokiak - Etxadi
45
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
06:25-22:25
07:25-22:25
08:25-22:25
Maiztasuna
30min
30min
30min
24 Altza - Gros - Antiguo - Intxaurrondo : Larratxo - Pio XII - Zumalakarregi
24
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:15-21:00
07:15-20:00
10:15-20:00
Maiztasuna
30min
30min
90min
27 Altza - Intxaurrondo - Antiguo - Gros : Larratxo - Zarategi - Pio XII - Unibertsitatea
27
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:18-21:15
07:30-19:45
09:30-19:45
Maiztasuna
30min
30min
90min
33 Larratxo - Intxaurrondo - Antiguo - Berio : Igara* - Ibaeta - Larratxo
33
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:00-22:30
07:15-22:30
09:45-22:30
Maiztasuna
20min
30min
30min
35 Arriola - Antiguo - Aiete - Ospitaleak : Ospitaleak - Arriola
35
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:30-22:05
08:30-22:05
10:30-22:05
Maiztasuna
60min
60min
60min
40 Gros - Antiguo - Igara : Igara - Ategorrieta
40
Astegunetan
Larunbatetan
Jaiegunetan
Ordutegia
07:00-22:30
L33
L33
Maiztasuna
30min
L33
L33
B1 Benta Berri - Berio - Añorga : Errekalde - Boulevard
B1
Ostiral eta jaiegun bezperatan
Larunbatetan
Ordutegia
00:30-03:00
00:30-04:00
Maiztasuna
30min
30min
B8 Miraconcha - Benta Berri - Seminario : Avanco - Boulevard
B8
Ostiral eta jaiegun bezperatan
Larunbatetan
Ordutegia
00:05-02:30
00:15-03:45
Maiztasuna
25min
25min
↑ (Ingelesez) «DBUS |» DBUS (Noiz kontsultatua: 2018-04-27) .