2015eko Belgikako Itzulia

Wikipedia, Entziklopedia askea
2015eko Belgikako Itzulia
Datu orokorrak
Lasterketa85. Belgikako Itzulia
Txapelketa2015 UCI Europe Tour 2.HC
Etapak5
Datakmaiatzak 27 – 2015.eko maiatzak 31
Luzera744,15 km
HerrialdeaBEL Belgika
Irteera-lekuaBornem
Helduera-lekuaSankt-Vith
Taldeak20
Parte-hartzaileak157
Amaitu dutenak83
Bataz besteko abiadura41,293 km/o
Emaitzak
TxapeldunaBEL Greg Van Avermaet (BMC Racing Team)
TxapeldunordeaBEL Tiesj Benoot (Lotto-Soudal)
HirugarrenaBEL Gaëtan Bille (Verandas Willems)
Puntukako sailkapenaBEL Tom Boonen (Etixx-Quick Step)
SaiatuenaGER Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus)
Talderik onenaUSA BMC Racing Team
◀20142016▶
Dokumentazioa

2015eko Belgikako Itzulia txirrindularitza lasterketa honen 85. edizioa izan zen. 2015eko maiatzaren 27 eta 31 artean ospatu zen, 744,15 kilometro eginez 5 etapatan. Garailea Greg Van Avermaet izan zen.

Taldeak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

WorldTeamak (8)Talde kontinental profesionalak (6)Talde kontinentalak (6)
  • BEL Team3M
  • BEL BKCP-Powerplus
  • BEL Cibel
  • BEL Vastgoedservice-Golden Palace
  • BEL Verandas Willems
  • BEL Wallonie-Bruxelles

Etapak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

EtapaDataEtapako hiriaktypeLuzera (km)Etapako garaileaSailkapen orokorreko liderra
Prologoa Maik 27BornemBornem
banakako erlojupekoa
banakako erlojupekoa
6,85AUT Matthias BrändleAUT Matthias Brändle
1 Maik 28LochristiKnokke-Heist
etapa laua
etapa laua
178,5BEL Tom BoonenAUT Matthias Brändle
2 Maik 29Knokke-HeistHerzele
etapa gorabeheratsua
etapa gorabeheratsua
201,1FRA Arnaud DémareAUT Matthias Brändle
3 Maik 30Eau d'Heure lakes – Eau d'Heure lakes
etapa gorabeheratsua
etapa gorabeheratsua
158,5FRA Arnaud DémareAUT Matthias Brändle
4 Maik 31Sankt-VithSankt-Vith
etapa gorabeheratsua
etapa gorabeheratsua
199,2BEL Greg Van AvermaetBEL Greg Van Avermaet

Sailkapen orokorra[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Sailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Greg Van Avermaet red jersey, general classificationBEL BelgikaBMC Racing Team18 o 01 min 16 s
2. Tiesj Benoot BEL BelgikaLotto-Soudal+ 41 s
3. Gaëtan Bille BEL BelgikaVerandas Willems+ 56 s
4. Dylan Teuns BEL BelgikaBMC Racing Team+ 1 min 28 s
5. Martin Elmiger SUI SuitzaIAM Cycling+ 1 min 49 s
6. Mathieu van der Poel NED HerbehereakBKCP-Powerplus+ 1 min 59 s
7. Oliver Naesen BEL BelgikaTopsport Vlaanderen-Baloise+ 2 min 02 s
8. Viacheslav Kuznetsov RUS ErrusiaKatusha+ 2 min 13 s
9. Huub Duijn NED HerbehereakRoompot Oranje Peloton+ 2 min 15 s
10. Frederik Backaert BEL BelgikaWanty-Groupe Gobert+ 2 min 17 s


Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]