Edukira joan

Canicattini Bagni

Canicattini Bagni
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Eskualdea Sizilia
Free municipal consortiumlibero consorzio comunale di Siracusa
Izen ofizialaCanicattini Bagni
Posta kodea96010
ISTAT kodea089005
HerriburuaCanicattini Bagni
Geografia
Koordenatuak37°02′00″N 15°04′00″E / 37.0333°N 15.0667°E / 37.0333; 15.0667
Mapa
Azalera15,06 km²
Altitudea362 m
MugakideakNoto, Sirakusa eta Palazzolo Acreide
Demografia
Biztanleria6.517 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea433 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0931
Katastro kodeaB603
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaSR
comunedicanicattinibagni.it

Canicattini Bagni Italiako udalerri bat da. Sirakusako probintzian kokatuta dago, Sizilia eskualdean. 6.517 biztanle ditu, 15,06 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Noto, Sirakusa eta Palazzolo Acreide.

BiztanleriaUrtea5000600070008000900010.00011.00012.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 3.122 gizon, 3.360 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.03
 
100+
 
0.06
0.22
 
95-99
 
0.71
1.02
 
90-94
 
2.02
2.43
 
85-89
 
3.24
3.17
 
80-84
 
4.02
5.16
 
75-79
 
5.74
5.22
 
70-74
 
5.62
7.11
 
65-69
 
6.93
8.42
 
60-64
 
8.81
7.46
 
55-59
 
7.95
7.37
 
50-54
 
6.82
6.47
 
45-49
 
5.24
5.67
 
40-44
 
5.48
5.64
 
35-39
 
5.48
6.25
 
30-34
 
5.36
5.06
 
25-29
 
4.85
6.09
 
20-24
 
4.70
5.89
 
15-19
 
4.70
4.07
 
10-14
 
4.43
3.91
 
5-9
 
3.87
3.33
 
0-4
 
3.96
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.126 etxebizitza zeuden: 2.946 (% 71,4) okupatuta eta 1.180 (% 28,6) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 89,2 jabetzan zeuden, % 7,2 alokairuan eta % 3,6 beste titulu batekin.

4.126etxebizitza (2021)
2.946okupatuak
1.180hutsik (% 28,6)

Erabilera (2021)

2.946
1.180
Okupatuak (2.946)Hutsik edo ez-okupatuak (1.180)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

89,2
Jabetzan (89,2)Alokairuan (7,2)Beste titulu batekin (3,6)

2024an 3.043 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.223 (% 40,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

3.043etxegune (2024)
1.223pertsona bakarrekoak (% 40,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.223
2 kide856
3 kide518
4 kide348
5 kide edo gehiago98

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]