Edukira joan

Codigoro

Codigoro
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
ProbintziaFerrarako probintzia
Izen ofizialaCodigoro
Posta kodea44021
ISTAT kodea038005
HerriburuaCodigoro
Geografia
Koordenatuak44°50′00″N 12°07′00″E / 44.8333°N 12.1167°E / 44.8333; 12.1167
Mapa
Azalera170,01 km²
Altitudea4 m
MugakideakRiva del Po, Comacchio, Goro, Jolanda di Savoia, Lagosanto, Fiscaglia (en) Itzuli eta Mesola
Demografia
Biztanleria11.072 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea65 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0533
Katastro kodeaC814
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaFE
comune.codigoro.fe.it

Codigoro Italiako udalerri bat da. Ferrarako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 11.072 biztanle ditu, 170,01 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Riva del Po, Comacchio, Goro, Jolanda di Savoia, Lagosanto, Fiscaglia (en) Itzuli eta Mesola.

BiztanleriaUrtea30006000900012.00015.00018.00021.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 5.264 gizon, 5.668 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.04
 
100+
 
0.05
0.21
 
95-99
 
0.62
1.25
 
90-94
 
2.17
3.02
 
85-89
 
5.01
4.31
 
80-84
 
6.02
6.82
 
75-79
 
7.59
7.05
 
70-74
 
7.16
8.40
 
65-69
 
8.77
8.89
 
60-64
 
9.17
8.72
 
55-59
 
8.22
8.21
 
50-54
 
7.37
7.09
 
45-49
 
6.88
5.38
 
40-44
 
4.85
5.07
 
35-39
 
4.36
4.56
 
30-34
 
3.48
4.22
 
25-29
 
3.53
4.43
 
20-24
 
3.23
3.59
 
15-19
 
3.44
3.70
 
10-14
 
3.33
2.62
 
5-9
 
2.72
2.43
 
0-4
 
2.03
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 6.860 etxebizitza zeuden: 5.332 (% 77,7) okupatuta eta 1.528 (% 22,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 82,4 jabetzan zeuden, % 12 alokairuan eta % 5,6 beste titulu batekin.

6.860etxebizitza (2021)
5.332okupatuak
1.528hutsik (% 22,3)

Erabilera (2021)

5.332
1.528
Okupatuak (5.332)Hutsik edo ez-okupatuak (1.528)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

82,4
12
Jabetzan (82,4)Alokairuan (12)Beste titulu batekin (5,6)

2024an 5.391 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 2.030 (% 37,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

5.391etxegune (2024)
2.030pertsona bakarrekoak (% 37,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide2.030
2 kide1.914
3 kide926
4 kide405
5 kide edo gehiago116

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]