Katusha–Alpecin

Wikipedia, Entziklopedia askea
Katusha Team» orritik birbideratua)
Jump to navigation Jump to search
Katusha–Alpecin
Katusha-Alpecin logo 2017.png
Taldearen informazioa
UCI kodea KAT (20092017)
TKA (2018-)
Herrialdea  Errusia (2009-2016)
 Suitza (2017-)
Sorrera 2009
Modalitatea(k) Errepidea
Maila Pro Tour
Organigrama
Manager nagusia Viatxeslav Ekimov
Kirol zuzendariak Valerio Piva
Torsten Schmidt
Erik Zabel
Uwe Peschel
Taldearen izenaren historiala
2009-2016
2017-2018
Katusha
Katusha-Alpecin
Taldearen koloreak Taldearen koloreak Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
 
Maillot-a

Katusha–Alpecin (errusieraz: Катюша, UCI kodea: TKA) txirrindularitza talde suitzarra da. Joaquim Rodríguez, Alexander Kristoff, Daniel Moreno, Simon Špilak, Filippo Pozzato, Luca Paolini, Ilnur Zakarin, and Tony Martin ospetsuak izan ditu.

Taldea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

2018[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Maxim Belkov1985.eko urtarrilak 9RUS ErrusiaVacansoleil-DCM (2011)
Jenthe Biermans1995.eko urriak 30BEL BelgikaSEG Racing Academy (2016)
Ian Boswell1991.eko otsailak 7USA Ameriketako Estatu BatuakSky (2017)
Steff Cras1996.eko otsailak 13BEL BelgikaBMC Development (2017)
Alex Dowsett1988.eko urriak 3GBR Erresuma BatuaMovistar (2017)
Matteo Fabbro1995.eko apirilak 10ITA Italia
José Gonçalves1989.eko otsailak 13POR PortugalCaja Rural-Seguros RGA (2016)
Nathan Haas1989.eko martxoak 12AUS AustraliaDimension Data (2017)
Marco Haller1991.eko apirilak 1AUT AustriaAdria Mobil (2011)
Reto Hollenstein1985.eko abuztuak 22SUI SuitzaIAM (2016)
Marcel Kittel1988.eko maiatzak 11GER AlemaniaQuick-Step Floors (2017)
Robert Kišerlovski1986.eko abuztuak 9CRO KroaziaTinkoff (2016)
Pavel Kochetkov1986.eko martxoak 7RUS ErrusiaRusVelo (2013)
Viacheslav Kuznetsov1989.eko ekainak 24RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Maurits Lammertink1990.eko abuztuak 31NED HerbehereakRoompot-Oranje Peloton (2016)
Tiago Machado1985.eko urriak 18POR PortugalNetApp-Endura (2014)
Tony Martin1985.eko apirilak 23GER AlemaniaEtixx-Quick Step (2016)
Marco Mathis1994.eko apirilak 7GER AlemaniaRad-net Rose (2016)
Baptiste Planckaert1988.eko irailak 28BEL BelgikaWallonie Bruxelles-Group Protect (2016)
Nils Politt1994.eko martxoak 6GER AlemaniaStölting (2015)
Jhonatan Restrepo1994.eko azaroak 28COL KolonbiaColdeportes-Claro (2015)
Willie Smit1992.eko abenduak 29RSA Hegoafrika
Simon Špilak1986.eko ekainak 23SLO EsloveniaLampre-ISD (2011)
Mads Würtz Schmidt1994.eko martxoak 31DEN DanimarkaVirtu Pro-Veloconcept (2016)
Rick Zabel1993.eko abenduak 7GER AlemaniaBMC Racing (2016)
Ilnur Zakarin1989.eko irailak 15RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Dmitry Strakhov (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1995.eko maiatzak 17RUS ErrusiaLokosphinx (2018)

2017[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Maxim Belkov1985.eko urtarrilak 9RUS ErrusiaVacansoleil-DCM (2011)
Jenthe Biermans1995.eko urriak 30BEL BelgikaSEG Racing Academy (2016)
Sven Erik Bystrøm1992.eko urtarrilak 21NOR NorvegiaØster Hus-Ridley (2014)
José Gonçalves1989.eko otsailak 13POR PortugalCaja Rural-Seguros RGA (2016)
Marco Haller1991.eko apirilak 1AUT AustriaAdria Mobil (2011)
Reto Hollenstein1985.eko abuztuak 22SUI SuitzaIAM (2016)
Robert Kišerlovski1986.eko abuztuak 9CRO KroaziaTinkoff (2016)
Pavel Kochetkov1986.eko martxoak 7RUS ErrusiaRusVelo (2013)
Viacheslav Kuznetsov1989.eko ekainak 24RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Alexander Kristoff1987.eko uztailak 5NOR NorvegiaBMC Racing (2011)
Maurits Lammertink1990.eko abuztuak 31NED HerbehereakRoompot-Oranje Peloton (2016)
Alberto Losada1982.eko otsailak 28ESP EspainiaCaisse d'Épargne (2010)
Tiago Machado1985.eko urriak 18POR PortugalNetApp-Endura (2014)
Matvey Mamykin1994.eko urriak 31RUS ErrusiaItera-Katusha (2015)
Tony Martin1985.eko apirilak 23GER AlemaniaEtixx-Quick Step (2016)
Marco Mathis1994.eko apirilak 7GER AlemaniaRad-net Rose (2016)
Michael Mørkøv1985.eko apirilak 30DEN DanimarkaTinkoff-Saxo (2015)
Baptiste Planckaert1988.eko irailak 28BEL BelgikaWallonie Bruxelles-Group Protect (2016)
Nils Politt1994.eko martxoak 6GER AlemaniaStölting (2015)
Jhonatan Restrepo1994.eko azaroak 28COL KolonbiaColdeportes-Claro (2015)
Mads Würtz Schmidt1994.eko martxoak 31DEN DanimarkaVirtu Pro-Veloconcept (2016)
Simon Špilak1986.eko ekainak 23SLO EsloveniaLampre-ISD (2011)
Rein Taaramäe1987.eko apirilak 24EST EstoniaAstana (2015)
Ángel Vicioso1977.eko apirilak 13ESP EspainiaAndroni Giocattoli-CIPI (2011)
Rick Zabel1993.eko abenduak 7GER AlemaniaBMC Racing (2016)
Ilnur Zakarin1989.eko irailak 15RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Piotr Havik (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1994.eko uztailak 7NED Herbehereak3M (2016)

2016[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Maxim Belkov1985.eko urtarrilak 9RUS ErrusiaVacansoleil-DCM (2011)
Sven Erik Bystrøm1992.eko urtarrilak 21NOR NorvegiaØster Hus-Ridley (2014)
Sergey Chernetskiy1990.eko apirilak 9RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Jacopo Guarnieri1987.eko abuztuak 14ITA ItaliaAstana (2014)
Marco Haller1991.eko apirilak 1AUT AustriaAdria Mobil (2011)
Vladimir Isaichev1989.eko apirilak 21RUS ErrusiaXacobeo Galicia (2010)
Pavel Kochetkov1986.eko martxoak 7RUS ErrusiaRusVelo (2013)
Viacheslav Kuznetsov1989.eko ekainak 24RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Dmitry Kozonchuk1984.eko apirilak 5RUS ErrusiaRusVelo (2012)
Alexander Kristoff1987.eko uztailak 5NOR NorvegiaBMC Racing (2011)
Sergey Lagutin1981.eko urtarrilak 14RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Alberto Losada1982.eko otsailak 28ESP EspainiaCaisse d'Épargne (2010)
Tiago Machado1985.eko urriak 18POR PortugalNetApp-Endura (2014)
Matvey Mamykin1994.eko urriak 31RUS ErrusiaItera-Katusha (2015)
Michael Mørkøv1985.eko apirilak 30DEN DanimarkaTinkoff-Saxo (2015)
Nils Politt1994.eko martxoak 6GER AlemaniaStölting (2015)
Alexander Porsev1986.eko otsailak 21RUS ErrusiaItera-Katusha (2010)
Jhonatan Restrepo1994.eko azaroak 28COL KolonbiaColdeportes-Claro (2015)
Joaquim Rodríguez1979.eko maiatzak 12ESP EspainiaCaisse d'Épargne (2009)
Egor Silin1988.eko ekainak 25RUS ErrusiaAstana (2013)
Simon Špilak1986.eko ekainak 23SLO EsloveniaLampre-ISD (2011)
Rein Taaramäe1987.eko apirilak 24EST EstoniaAstana (2015)
Alexey Tsatevich1989.eko uztailak 5RUS ErrusiaItera-Katusha (2011)
Jurgen Van Den Broeck1983.eko otsailak 1BEL BelgikaLotto-Soudal (2015)
Ángel Vicioso1977.eko apirilak 13ESP EspainiaAndroni Giocattoli-CIPI (2011)
Eduard Vorganov1982.eko abenduak 7RUS ErrusiaXacobeo Galicia (2009)
Anton Vorobyev1990.eko urriak 12RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Ilnur Zakarin1989.eko irailak 15RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Alexander Maes (Abuk 9–Abek 31, ikaslea)1993.eko ekainak 20BEL BelgikaHome Solution-Anmapa-Soenens (2016)

2015[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Maxim Belkov1985.eko urtarrilak 9RUS ErrusiaVacansoleil-DCM (2011)
Sven Erik Bystrøm1992.eko urtarrilak 21NOR NorvegiaØster Hus-Ridley (2014)
Giampaolo Caruso1980.eko abuztuak 15ITA ItaliaCeramica Flaminia (2010)
Sergey Chernetskiy1990.eko apirilak 9RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Jacopo Guarnieri1987.eko abuztuak 14ITA ItaliaAstana (2014)
Marco Haller1991.eko apirilak 1AUT AustriaAdria Mobil (2011)
Vladimir Isaichev1989.eko apirilak 21RUS ErrusiaXacobeo Galicia (2010)
Pavel Kochetkov1986.eko martxoak 7RUS ErrusiaRusVelo (2013)
Alexandr Kolobnev1981.eko maiatzak 4RUS ErrusiaSaxo Bank (2009)
Viacheslav Kuznetsov1989.eko ekainak 24RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Dmitry Kozonchuk1984.eko apirilak 5RUS ErrusiaRusVelo (2012)
Alexander Kristoff1987.eko uztailak 5NOR NorvegiaBMC Racing (2011)
Sergey Lagutin1981.eko urtarrilak 14RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Alberto Losada1982.eko otsailak 28ESP EspainiaCaisse d'Épargne (2010)
Tiago Machado1985.eko urriak 18POR PortugalNetApp-Endura (2014)
Daniel Moreno1981.eko irailak 5ESP EspainiaOmega Pharma-Lotto (2010)
Luca Paolini1977.eko urtarrilak 17ITA ItaliaAcqua & Sapone-D'Angelo & Antenucci (2010)
Alexander Porsev1986.eko otsailak 21RUS ErrusiaItera-Katusha (2010)
Joaquim Rodríguez1979.eko maiatzak 12ESP EspainiaCaisse d'Épargne (2009)
Rüdiger Selig1989.eko otsailak 19GER Alemania
Egor Silin1988.eko ekainak 25RUS ErrusiaAstana (2013)
Gatis Smukulis1987.eko apirilak 15LAT LetoniaHTC-Highroad (2011)
Simon Špilak1986.eko ekainak 23SLO EsloveniaLampre-ISD (2011)
Yuri Trofimov1984.eko urtarrilak 26RUS ErrusiaBBox Bouygues Telecom (2010)
Alexey Tsatevich1989.eko uztailak 5RUS ErrusiaItera-Katusha (2011)
Ángel Vicioso1977.eko apirilak 13ESP EspainiaAndroni Giocattoli-CIPI (2011)
Eduard Vorganov1982.eko abenduak 7RUS ErrusiaXacobeo Galicia (2009)
Anton Vorobyev1990.eko urriak 12RUS ErrusiaItera-Katusha (2012)
Ilnur Zakarin1989.eko irailak 15RUS ErrusiaRusVelo (2014)
Nils Politt (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1994.eko martxoak 6GER AlemaniaStölting (2015)
Jhonatan Restrepo (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1994.eko azaroak 28COL KolonbiaColdeportes-Claro (2015)
Wikimedia Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: Katusha–Alpecin Aldatu lotura Wikidatan