Edukira joan

Lurate Caccivio

Lurate Caccivio
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Lombardia
ProbintziaComoko probintzia
Izen ofizialaLurate Caccivio
Posta kodea22075
ISTAT kodea013138
HerriburuaLurate
Geografia
Koordenatuak45°46′00″N 9°00′00″E / 45.7667°N 9°E / 45.7667; 9
Mapa
Azalera5,93 km²
Altitudea330 m
MugakideakAppiano Gentile, Colverde (en) Itzuli, Olgiate Comasco, Villa Guardia, Bulgarograsso eta Oltrona di San Mamette
Demografia
Biztanleria9.675 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea1.632 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia031
Hiri senidetuakCerchiara di Calabria
Katastro kodeaE753
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaCO
comune.luratecaccivio.co.it

Lurate Caccivio Italiako udalerri bat da. Comoko probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 9.675 biztanle ditu, 5,93 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Appiano Gentile, Colverde (en) Itzuli, Olgiate Comasco, Villa Guardia, Bulgarograsso eta Oltrona di San Mamette.

BiztanleriaUrtea2000300040005000600070008000900010.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.763 gizon, 4.929 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.06
0.13
 
95-99
 
0.57
0.61
 
90-94
 
1.58
2.20
 
85-89
 
3.39
2.90
 
80-84
 
4.24
4.51
 
75-79
 
6.29
5.35
 
70-74
 
6.25
5.84
 
65-69
 
5.98
7.39
 
60-64
 
7.75
8.59
 
55-59
 
8.42
8.13
 
50-54
 
8.05
6.74
 
45-49
 
6.67
6.21
 
40-44
 
5.09
5.84
 
35-39
 
5.36
6.00
 
30-34
 
4.87
6.32
 
25-29
 
5.03
5.96
 
20-24
 
4.61
5.21
 
15-19
 
5.05
4.91
 
10-14
 
4.10
4.09
 
5-9
 
3.45
3.07
 
0-4
 
3.19
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.970 etxebizitza zeuden: 4.074 (% 82) okupatuta eta 896 (% 18) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79,2 jabetzan zeuden, % 14,3 alokairuan eta % 6,5 beste titulu batekin.

4.970etxebizitza (2021)
4.074okupatuak
896hutsik (% 18)

Erabilera (2021)

4.074
896
Okupatuak (4.074)Hutsik edo ez-okupatuak (896)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79,2
14,3
Jabetzan (79,2)Alokairuan (14,3)Beste titulu batekin (6,5)

2024an 4.215 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.371 (% 32,5) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

4.215etxegune (2024)
1.371pertsona bakarrekoak (% 32,5)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.371
2 kide1.289
3 kide759
4 kide566
5 kide edo gehiago230

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]