Atlantic Sun Conference

Wikipedia(e)tik
Hona jo: nabigazioa, Bilatu
Atlantic Sun Conference
Maila NCAAko I. maila
Sortua 1978
Kideak 10
Kirolak 8 gizonezko
9 emakumezko
Kokapena
AtlanticSunMap.PNG

Atalntic Sun Conference (euskaraz Atlantikoko Eguzki Konferentzia) NCAAko lehen mailako konferentzia bat da. 17 kiroletan (8 gizonezkoetan eta 9 emakumezkoetan) parte hartzen duten AEBetako hegoekialdeko 11 unibertsitatek osatzen dute. 1978an sortua izan zen.

Egungo kideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Atlantic Sun Conference konferentziako kideen egoitzak.

Antzinako kideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Erakundea Partehartzea Desagertua Konferentzia Berria Sailkapena
Oklahoma City University 1978-79 1978-79 Sooner Conference NAIA Division I
University of Texas Pan American 1978-79 1979-80 Great West NCAA Division I
University of Louisiana at Monroe 1978-79 1981-82 Sun Belt NCAA Division I FBS
Houston Baptist University 1978-79 1988-89 Great West NCAA Division I FCS
Hardin-Simmons University 1978-79 1989-90 American Southwest NCAA Division III
Centenary College of Louisiana 1978-79 1998-99 SCAC NCAA Division III
Samford University 1978-79 2002-03 SoCon NCAA Division I FCS
Northwestern State University 1979-80 1983-84 Southland NCAA Division I FCS
University of Arkansas at Little Rock 1979-80 1990-91 Sun Belt NCAA Division I FBS
Georgia Southern University 1979-80 1991-92 SoCon NCAA Division I FCS
Georgia State University 1983-84 2004-05 CAA NCAA Division I FCS
University of Texas at San Antonio 1986-87 1990-91 WAC NCAA Division I FBS
Southeastern Louisiana University 1991-92 1996-97 Southland NCAA Division I FCS
Florida International University 1990-91 1997-98 Sun Belt NCAA Division I FBS
College of Charleston 1991-92 1997-98 SoCon NCAA Division I FCS
University of Central Florida 1992-93 2004-05 C-USA NCAA Division I FBS
Florida Atlantic University 1993-94 2005-06 Sun Belt NCAA Division I FBS
Jacksonville State University 1995-96 2002-03 OVC NCAA Division I FCS
Troy University 1997-98 2004-05 Sun Belt NCAA Division I FBS
Gardner-Webb University 2002-03 2007-08 Big South NCAA Division I FCS
Campbell University 1994-95 2010-11 Big South NCAA Division I FCS
Belmont University 2001-02 2011-12 OVC NCAA Division I FCS

Gizonezkoen saskibaloi garaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Denboraldia Denboraldi erregularreko txapelduna Torneoko txapelduna
1979 N/A Northwest Louisiana
1980 Northwest Louisiana (6-0) Centenary
1981 Houston Baptist (9-3) Mercer
1982 Arkansas-Little Rock(12-4) Northwest Louisiana
1983 Arkansas-Little Rock (12-2) Georgia Southern
1984 Houston Baptist (11-3) Houston Baptist
1985 Georgia Southern (11-3) Mercer
1986 Arkansas-Little Rock (12-2) Arkansas-Little Rock
1987 Arkansas-Little Rock (16-2) Georgia Southern
1988 Georgia Southern/Arkansas-Little Rock (15-3) Texas-San Antonio
1989 Georgia Southern (16-2) Arkansas-Little Rock
1990 Centenary (14-2) Arkansas-Little Rock
1991 Texas-San Antonio (12-2) Georgia State
1992 Georgia Southern (13-1) Georgia Southern
1993 Florida International (9-3) N/A
1994 College of Charleston (14-2) Central Florida
1995 College of Charleston (15-1) Florida International
1996 College of Charleston (15-1) Central Florida
1997 College of Charleston (16-0) College of Charleston
1998 College of Charleston (14-2) College of Charleston
1999 Samford (15-1) Samford
2000 Troy/Georgia State(13-5) Samford
2001 Georgia State (16-2) Georgia State
2002 Georgia State/Troy (14-6) Florida Atlantic
2003 Mercer/Troy (14-2) Troy
2004 Troy (18-2) Central Florida
2005 Central Florida/Gardner-Webb (13-7) Central Florida
2006 Lipscomb/Belmont (15-5) Belmont
2007 East Tennessee State (16-2) Belmont
2008 Belmont (14-2) Belmont
2009 Jacksonville (15-5) East Tennessee State

Garaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Gizonak (Jesse C. Fletcher Trophy)[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urtea Garailea
1978-79 Oklahoma City
1979-80 Northeast Louisiana
1980-81 Northeast Louisiana
1981-82 Northeast Louisiana
1982-83 Georgia Southern
1983-84 Centenary
1984-85 Georgia Southern
1985-86 Houston Baptist
1986-87 Georgia Southern
1987-88 Georgia Southern
1988-89 Georgia Southern
1989-90 Georgia Southern
1990-91 Georgia Southern
1991-92 Florida International
1992-93 Florida International
1993-94 Florida International
1994-95 Central Florida
1995-96 Central Florida
1996-97 Florida International
1997-98 Georgia State
1998-99 Central Florida
1999-00 Georgia State
2000-01 Georgia State
2001-02 Georgia State
2002-03 Central Florida
2003-04 Central Florida
2004-05 Central Florida
2005-06 East Tennessee State
2006-07 East Tennessee State
2007-08 East Tennessee State
2008-09 East Tennessee State
2009-10 East Tennessee State

Emakumeak (Sherman Day Trophy)[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urtea Garailea
1985-86 Stetson, Georgia State
1986-87 Stetson
1987-88 Georgia State
1988-89 Georgia State
1989-90 Georgia State
1990-91 Florida International
1991-92 Florida International
1992-93 Georgia State
1993-94 Florida International
1994-95 Campbell
1995-96 Central Florida
1996-97 Central Florida
1997-98 Georgia State
1998-99 Central Florida
1999-00 Georgia State
2000-01 Georgia State
2001-02 Central Florida
2002-03 Central Florida
2003-04 Central Florida
2004-05 Central Florida
2005-06 Florida Atlantic
2006-07 East Tennessee State
2007-08 Jacksonville
2008-09 Jacksonville
2009-10 Kennesaw State

Instalakuntzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Unibertsitatea Saskibaloi kantxa Edukiera Beisbol estadioa Edukiera Futbol estadioa Edukiera
East Tennessee State ETSU/Mountain States Health Alliance Athletic Center 9,000 Howard Johnson Field 3,800 Summers-Taylor Stadium 850
Florida Gulf Coast Alico Arena 4,500 Swanson Stadium 1,500 FGCU Soccer Complex 1,000
Jacksonville Jacksonville Veterans Memorial Arena (gizonezkoak)
Swisher Gymnasium (emakumezkoak)
16,000
1,500
John Sessions Stadium 1,500 Ashley Sports Complex 500
Kennesaw State KSU Convocation Center 4,000 Fred Stillwell Stadium 1,200 KSU Soccer Stadium 8,300
Lipscomb Allen Arena 5,000 Ken Dugan Field at Stephen Lee Marsh Stadium 1,500 Lipscomb Soccer Complex 600
Mercer University Center 3,500 Claude Smith Field 500 Bear Field 500
North Florida UNF Arena 5,800 Harmon Stadium 1,000 Hodges Stadium 9,300
Northern Kentucky The Bank of Kentucky Center 9,400 Bill Aker Baseball Complex 500 NKU Soccer Stadium 500
Stetson Edmunds Center 3,000 Melching Field at Conrad Park 2,500 Stetson Soccer Complex 500
USC Upstate G. B. Hodge Center 1,535 Cleveland S. Harley Baseball Park 500 County U. Soccer Stadium 300

Artikulu hau ingelesezko eta gaztelaniazko wikipedietatik itzulia dago