2018ko Durango-Durango Emakumeen Saria

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
2018ko Durango-Durango Emakumeen Saria Cycling (road) pictogram.svg
Lasterketaren xehetasunak
Ibilbidea17. Durango-Durango Emakumeen Saria
Lehiaketa2018 in women's road cycling 1.2
Data2018.eko maiatzak 17
Distantzia121 km
HerrialdeaESP Espainia
Jardunaldiko abiapuntuaDurango
Jardunaldiko helmugaDurango
Taldeak26
Abiatutako txirrindulariak140
Iritsitako txirrindulariak120
Azken sailkapena
IrabazleaNED Anna van der Breggen (Boels Dolmans)
BigarrenaNED Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott)
HirugarrenaNED Sabrina Stultiens (WaowDeals)
20172019
Dokumentazioa Wikidata-logo S.svg

2018ko Durango-Durango Emakumeen Saria Bizkaiko txirrindularitza lasterketa horren 17. edizioa izan zen, 2018ko maitzaren 17an egin zutena. UCIren egutegian 1.2 maila zuen.

Taldeak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emakume taldeak (22)
  1. ITA Alé Cipollini
  2. ITA Aromitalia Vaiano
  3. KAZ Astana Women's
  4. ITA Bepink
  5. ESP Bizkaia-Durango
  6. NED Boels Dolmans
  7. SLO BTC City Ljubljana
  8. GER Canyon-SRAM Racing
  9. RUS Cogeas
  10. USA Cylance
  11. FRA FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope
  12. BEL Lotto Soudal Ladies
  13. AUS Mitchelton-Scott
  14. ESP Movistar Women
  15. NED Parkhotel Valkenburg
  16. ITA Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling
  17. ESP Sopela Women's Team
  18. ITA Top Girls Fassa Bortolo
  19. ITA Valcar PBM
  20. NED WaowDeals
  21. GBR Wiggle High5
  22. GBR WNT-Rotor
Emakumezko txirrindularitza talde amateurrak (4)
  1. ESP Catema.cat
  2. ESP Nafarroa-Ermitagana-Navarra
  3. ESP Pays-Basque
  4. ESP Río Miera-Cantabria Deporte
Wikidata-logo S.svg

Sailkapen orokorra[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Anna van der BreggenNED HerbehereakBoels Dolmans2 h 56 min 29 s
2. Annemiek van VleutenNED HerbehereakMitchelton-Scott+ 29 s
3. Sabrina StultiensNED HerbehereakWaowDeals+ 57 s
4. Elisa Longo BorghiniITA ItaliaWiggle High5+ 1 min 22 s
5. Ane SantestebanESP EspainiaAlé Cipollini+ 1 min 22 s
6. Pauliena RooijakkersNED HerbehereakWaowDeals+ 1 min 22 s
7. Shara GillowAUS AustraliaFDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope+ 1 min 22 s
8. Hanna NilssonSWE SuediaBTC City Ljubljana+ 1 min 22 s
9. Eider MerinoESP EspainiaMovistar Women+ 1 min 22 s
10. Olga ZabelinskayaRUS ErrusiaCogeas+ 1 min 43 s