AG2R La Mondiale

Ag2r-La Mondiale» orritik birbideratua)
Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
AG2R La Mondiale
Denain - Grand Prix de Denain, le 17 avril 2014 (A111).JPG
Taldearen informazioa
UCI kodea ALM
Herrialdea  Frantzia
Sorrera 1992
Modalitatea(k) Errepidea
Maila Bigarren maila (1996)
Lehen maila (1997-2000)
Bigarren maila (2001)
Lehen maila (2002-2004)
Kontinentala (2005)
UCI ProTeam (2006-)
Organigrama
Manager nagusia Vincent Lavenu
Kirol zuzendariak Laurent Biondi
Stéphane Goubert
Artūras Kasputis
Gilles Mas
Taldearen izenaren historiala
1992-1995
1996
1997-1999
2000
2001
2002-2007
2008-2010
2011-2018
Chazal
Petit Casino
Casino-Ag2r
Ag2r-Decathlon
Ag2r Prévoyance-Decathlon
Ag2r Prévoyance
Ag2r-La Mondiale
Ag2r La Mondiale
Taldearen koloreak Taldearen koloreak Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
 
Maillot-a

AG2R La Mondiale (UCI kodea: ALM) 1992an sortutako Frantziako txirrindularitza taldea. Chazal (1992-1995), Petit Casino (1996), Casino - Ag2g Prévoyance (1997-1999), Ag2r Prévoyance (2000-2007) eta Ag2r-La Mondiale (2008-2010) izan dira taldearen izenak.

Taldea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

2018[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Gediminas Bagdonas1985.eko abenduak 26LTU LituaniaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants1986.eko otsailak 14BEL BelgikaOmega Pharma-Quick Step (2014)
Rudy Barbier1992.eko abenduak 18FRA FrantziaRoubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Romain Bardet1990.eko azaroak 9FRA FrantziaChambéry CF (2011)
François Bidard1992.eko martxoak 19FRA FrantziaChambéry CF (2015)
Mikaël Cherel1986.eko martxoak 17FRA FrantziaFDJ (2010)
Clément Chevrier1992.eko ekainak 29FRA FrantziaIAM (2016)
Benoît Cosnefroy1995.eko urriak 17FRA Frantzia
Nico Denz1994.eko otsailak 15GER AlemaniaChambéry CF (2015)
Silvan Dillier1990.eko abuztuak 3SUI SuitzaBMC Racing (2017)
Axel Domont1990.eko abuztuak 7FRA FrantziaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin1980.eko abuztuak 20FRA FrantziaCofidis (2012)
Hubert Dupont1980.eko azaroak 13FRA FrantziaRAGT Semences (2005)
Julien Duval1990.eko maiatzak 27FRA FrantziaArmée de terre (2016)
Mathias Frank1986.eko abenduak 9SUI SuitzaIAM (2016)
Tony Gallopin1988.eko maiatzak 24FRA FrantziaLotto-Soudal (2017)
Ben Gastauer1987.eko azaroak 14LUX LuxenburgoChambéry CF (2009)
Cyril Gautier1987.eko irailak 26FRA FrantziaEuropcar (2015)
Alexandre Geniez1988.eko apirilak 16FRA FrantziaFDJ (2016)
Alexis Gougeard1993.eko martxoak 5FRA FrantziaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Quentin Jauregui1994.eko apirilak 22FRA FrantziaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour1993.eko urriak 12FRA FrantziaChambéry CF (2014)
Matteo Montaguti1984.eko urtarrilak 6ITA ItaliaDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Oliver Naesen1990.eko irailak 16BEL BelgikaIAM (2016)
Nans Peters1994.eko martxoak 12FRA FrantziaChambéry CF (2016)
Stijn Vandenbergh1984.eko apirilak 25BEL BelgikaEtixx-Quick Step (2016)
Clément Venturini1993.eko urriak 16FRA FrantziaCofidis (2017)
Alexis Vuillermoz1988.eko ekainak 1FRA FrantziaSojasun (2013)
Aurélien Paret-Peintre (Abuk 1–Abek 31)1996.eko otsailak 27FRA FrantziaChambéry CF (2018)

2017[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Gediminas Bagdonas1985.eko abenduak 26LTU LituaniaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants1986.eko otsailak 14BEL BelgikaOmega Pharma-Quick Step (2014)
Rudy Barbier1992.eko abenduak 18FRA FrantziaRoubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Romain Bardet1990.eko azaroak 9FRA FrantziaChambéry CF (2011)
Julien Bérard1987.eko uztailak 27FRA FrantziaChambéry CF (2009)
François Bidard1992.eko martxoak 19FRA FrantziaChambéry CF (2015)
Mikaël Cherel1986.eko martxoak 17FRA FrantziaFDJ (2010)
Clément Chevrier1992.eko ekainak 29FRA FrantziaIAM (2016)
Nico Denz1994.eko otsailak 15GER AlemaniaChambéry CF (2015)
Axel Domont1990.eko abuztuak 7FRA FrantziaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin1980.eko abuztuak 20FRA FrantziaCofidis (2012)
Hubert Dupont1980.eko azaroak 13FRA FrantziaRAGT Semences (2005)
Julien Duval1990.eko maiatzak 27FRA FrantziaArmée de terre (2016)
Sondre Holst Enger1993.eko abenduak 17NOR NorvegiaIAM (2016)
Mathias Frank1986.eko abenduak 9SUI SuitzaIAM (2016)
Ben Gastauer1987.eko azaroak 14LUX LuxenburgoChambéry CF (2009)
Cyril Gautier1987.eko irailak 26FRA FrantziaEuropcar (2015)
Alexandre Geniez1988.eko apirilak 16FRA FrantziaFDJ (2016)
Alexis Gougeard1993.eko martxoak 5FRA FrantziaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Hugo Houle1990.eko irailak 27CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui1994.eko apirilak 22FRA FrantziaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour1993.eko urriak 12FRA FrantziaChambéry CF (2014)
Matteo Montaguti1984.eko urtarrilak 6ITA ItaliaDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Oliver Naesen1990.eko irailak 16BEL BelgikaIAM (2016)
Nans Peters1994.eko martxoak 12FRA FrantziaChambéry CF (2016)
Domenico Pozzovivo1982.eko azaroak 30ITA ItaliaColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon1981.eko urtarrilak 17FRA FrantziaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Stijn Vandenbergh1984.eko apirilak 25BEL BelgikaEtixx-Quick Step (2016)
Alexis Vuillermoz1988.eko ekainak 1FRA FrantziaSojasun (2013)
Aurélien Doleatto (Uztk 28–, ikaslea)1997.eko martxoak 20FRA Frantzia
Kevin Geniets (Uztk 28–, ikaslea)1997.eko urtarrilak 9LUX Luxenburgo
Clément Russo (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1995.eko urtarrilak 20FRA FrantziaProbikeshop Saint-Étienne Loire (2017)
Benoît Cosnefroy (Abuk 1–Abek 31)1995.eko urriak 17FRA Frantzia

2016[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Gediminas Bagdonas1985.eko abenduak 26LTU LituaniaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants1986.eko otsailak 14BEL BelgikaOmega Pharma-Quick Step (2014)
Romain Bardet1990.eko azaroak 9FRA FrantziaChambéry CF (2011)
Julien Bérard1987.eko uztailak 27FRA FrantziaChambéry CF (2009)
François Bidard1992.eko martxoak 19FRA FrantziaChambéry CF (2015)
Guillaume Bonnafond1987.eko ekainak 23FRA FrantziaChambéry CF (2008)
Mikaël Cherel1986.eko martxoak 17FRA FrantziaFDJ (2010)
Maxime Daniel1991.eko ekainak 5FRA FrantziaSojasun (2013)
Nico Denz1994.eko otsailak 15GER AlemaniaChambéry CF (2015)
Axel Domont1990.eko abuztuak 7FRA FrantziaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin1980.eko abuztuak 20FRA FrantziaCofidis (2012)
Hubert Dupont1980.eko azaroak 13FRA FrantziaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer1987.eko azaroak 14LUX LuxenburgoChambéry CF (2009)
Damien Gaudin1986.eko abuztuak 20FRA FrantziaEuropcar (2013)
Cyril Gautier1987.eko irailak 26FRA FrantziaEuropcar (2015)
Alexis Gougeard1993.eko martxoak 5FRA FrantziaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch1987.eko apirilak 7GER AlemaniaArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle1990.eko irailak 27CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui1994.eko apirilak 22FRA FrantziaRoubaix Lille Métropole (2014)
Blel Kadri1986.eko irailak 3FRA FrantziaAlbi VS (2008)
Pierre Latour1993.eko urriak 12FRA FrantziaChambéry CF (2014)
Sébastien Minard1982.eko ekainak 12FRA FrantziaCofidis (2010)
Matteo Montaguti1984.eko urtarrilak 6ITA ItaliaDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Jean-Christophe Péraud1977.eko maiatzak 22FRA FrantziaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo1982.eko azaroak 30ITA ItaliaColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon1981.eko urtarrilak 17FRA FrantziaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Jesse Sergent1988.eko uztailak 8NZL Zeelanda BerriaTrek Factory Racing (2015)
Sébastien Turgot1984.eko apirilak 11FRA FrantziaEuropcar (2013)
Johan Vansummeren1981.eko otsailak 4BEL BelgikaGarmin-Sharp (2014)
Alexis Vuillermoz1988.eko ekainak 1FRA FrantziaSojasun (2013)
Benoît Cosnefroy (Abuk 15–Abek 31, ikaslea)1995.eko urriak 17FRA Frantzia
Étienne Fabre (Abuk 15–Abek 10, ikaslea, Oharra)1996.eko abuztuak 5FRA FrantziaChambéry CF (2016)
Rémy Rochas (Abuk 15–Abek 31, ikaslea)1996.eko maiatzak 18FRA Frantzia

Oharra: Étienne Fabre, heriotza

2015[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Gediminas Bagdonas1985.eko abenduak 26LTU LituaniaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants1986.eko otsailak 14BEL BelgikaOmega Pharma-Quick Step (2014)
Romain Bardet1990.eko azaroak 9FRA FrantziaChambéry CF (2011)
Julien Bérard1987.eko uztailak 27FRA FrantziaChambéry CF (2009)
Carlos Betancur (Urtk 1–Abuk 20)1989.eko urriak 13COL KolonbiaAcqua & Sapone (2012)
Guillaume Bonnafond1987.eko ekainak 23FRA FrantziaChambéry CF (2008)
Mikaël Cherel1986.eko martxoak 17FRA FrantziaFDJ (2010)
Maxime Daniel1991.eko ekainak 5FRA FrantziaSojasun (2013)
Nico Denz (Abuk 1–Abek 31)1994.eko otsailak 15GER AlemaniaChambéry CF (2015)
Axel Domont1990.eko abuztuak 7FRA FrantziaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin1980.eko abuztuak 20FRA FrantziaCofidis (2012)
Hubert Dupont1980.eko azaroak 13FRA FrantziaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer1987.eko azaroak 14LUX LuxenburgoChambéry CF (2009)
Damien Gaudin1986.eko abuztuak 20FRA FrantziaEuropcar (2013)
Alexis Gougeard1993.eko martxoak 5FRA FrantziaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch1987.eko apirilak 7GER AlemaniaArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle1990.eko irailak 27CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui1994.eko apirilak 22FRA FrantziaRoubaix Lille Métropole (2014)
Blel Kadri1986.eko irailak 3FRA FrantziaAlbi VS (2008)
Pierre Latour1993.eko urriak 12FRA FrantziaChambéry CF (2014)
Sébastien Minard1982.eko ekainak 12FRA FrantziaCofidis (2010)
Lloyd Mondory (Urtk 1–Abuk 31, Oharra)1982.eko apirilak 26FRA Frantzia
Matteo Montaguti1984.eko urtarrilak 6ITA ItaliaDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Rinaldo Nocentini1977.eko irailak 25ITA ItaliaAcqua & Sapone-Caffè Mokambo (2006)
Jean-Christophe Péraud1977.eko maiatzak 22FRA FrantziaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo1982.eko azaroak 30ITA ItaliaColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon1981.eko urtarrilak 17FRA FrantziaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Sébastien Turgot1984.eko apirilak 11FRA FrantziaEuropcar (2013)
Johan Vansummeren1981.eko otsailak 4BEL BelgikaGarmin-Sharp (2014)
Alexis Vuillermoz1988.eko ekainak 1FRA FrantziaSojasun (2013)
François Bidard (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1992.eko martxoak 19FRA FrantziaChambéry CF (2015)
Romain Campistrous (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1992.eko uztailak 16FRA FrantziaGSC Blagnac Vélo Sport 31 (2015)
Florent Pereira (Abuk 1–Abuk 31, ikaslea)1993.eko urriak 19FRA FrantziaPro Immo Nicolas Roux (2015)

Oharra: Lloyd Mondory, fired for doping[1]

2014[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgTeam roster
IzenaJaiotze-dataHerrialdeaAurreko taldea
Davide Appollonio1989.eko ekainak 2ITA ItaliaSky (2012)
Gediminas Bagdonas1985.eko abenduak 26LTU LituaniaAn Post-Sean Kelly (2012)
Romain Bardet1990.eko azaroak 9FRA FrantziaChambéry CF (2011)
Julien Bérard1987.eko uztailak 27FRA FrantziaChambéry CF (2009)
Carlos Betancur1989.eko urriak 13COL KolonbiaAcqua & Sapone (2012)
François Bidard (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1992.eko martxoak 19FRA FrantziaChambéry CF (2014)
Guillaume Bonnafond1987.eko ekainak 23FRA FrantziaChambéry CF (2008)
Maxime Bouet1986.eko azaroak 3FRA FrantziaAgritubel (2009)
Steve Chainel1983.eko irailak 6FRA FrantziaFDJ-BigMat (2012)
Mikaël Cherel1986.eko martxoak 17FRA FrantziaFDJ (2010)
Maxime Daniel1991.eko ekainak 5FRA FrantziaSojasun (2013)
Nico Denz (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1994.eko otsailak 15GER AlemaniaChambéry CF (2014)
Axel Domont1990.eko abuztuak 7FRA FrantziaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin1980.eko abuztuak 20FRA FrantziaCofidis (2012)
Hubert Dupont1980.eko azaroak 13FRA FrantziaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer1987.eko azaroak 14LUX LuxenburgoChambéry CF (2009)
Damien Gaudin1986.eko abuztuak 20FRA FrantziaEuropcar (2013)
Alexis Gougeard1993.eko martxoak 5FRA FrantziaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch1987.eko apirilak 7GER AlemaniaArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle1990.eko irailak 27CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Yauheni Hutarovich1983.eko azaroak 29BLR BielorrusiaFDJ-BigMat (2012)
Blel Kadri1986.eko irailak 3FRA FrantziaAlbi VS (2008)
Julian Kern1989.eko abenduak 28GER AlemaniaLeopard-Trek Continental (2012)
Sébastien Minard1982.eko ekainak 12FRA FrantziaCofidis (2010)
Lloyd Mondory1982.eko apirilak 26FRA Frantzia
Matteo Montaguti1984.eko urtarrilak 6ITA ItaliaDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Rinaldo Nocentini1977.eko irailak 25ITA ItaliaAcqua & Sapone-Caffè Mokambo (2006)
Jean-Christophe Péraud1977.eko maiatzak 22FRA FrantziaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo1982.eko azaroak 30ITA ItaliaColnago-CSF Inox (2012)
Jimmy Raibaud (Abuk 1–Abek 31, ikaslea)1991.eko azaroak 13FRA FrantziaCR4C Roanne (2014)
Christophe Riblon1981.eko urtarrilak 17FRA FrantziaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Sébastien Turgot1984.eko apirilak 11FRA FrantziaEuropcar (2013)
Alexis Vuillermoz1988.eko ekainak 1FRA FrantziaSojasun (2013)

2007an taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2006ko taldea
José Luis Arrieta 1971.06.15  Euskal Herria Ag2r Prévoyance
Sylvain Calzati 1979.07.01  Frantzia Ag2r Prévoyance
Philippe Deignan 1983.09.07  Irlandako Errepublika Ag2r Prévoyance
Cyril Dessel 1974.11.29  Frantzia Ag2r Prévoyance
Samuel Dumoulin 1980.08.20  Frantzia Ag2r Prévoyance
Hubert Dupont 1980.11.16  Frantzia Ag2r Prévoyance
Martin Elmiger 1978.09.23  Suitza Phonak
John Gadret 1979.04.22  Frantzia Ag2r Prévoyance
Simon Gerrans 1980.05.16  Armenia Ag2r Prévoyance
Stéphane Goubert 1970.03.13  Frantzia Ag2r Prévoyance
Yuruy Krivtsov 1979.02.07  Ukraina Ag2r Prévoyance
Julien Loubet 1985.01.11  Frantzia Ag2r Prévoyance
René Mandri 1984.01.20  Estonia Lehen urte profesionaletan
Laurent Mangel 1981.05.22  Frantzia Ag2r Prévoyance
Lloyd Mondory 1982.04.26  Frantzia Ag2r Prévoyance
Christophe Moreau 1971.04.12  Frantzia Ag2r Prévoyance
Carl Naibo 1982.08.17  Frantzia Ag2r Prévoyance
David Navas 1974.06.10  Espainia Ag2r Prévoyance
Jean-Patrick Nazon 1977.01.18  Frantzia Ag2r Prévoyance
Rinaldo Nocentini 1977.09.25  Italia Acque & Sapone
Stéphane Poulhies 1985.06.26  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Christophe Riblon 1981.01.17  Frantzia Ag2r Prévoyance
Nicolas Rousseau 1983.03.16  Frantzia Ag2r Prévoyance
Blaise Sonnery 1985.03.21  Frantzia Lehen urte profesionaletan
Ludovic Turpin 1975.03.22  Frantzia Ag2r Prévoyance
Alexandre Usov 1977.08.27  Bielorrusia Ag2r Prévoyance

2006an taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2005eko taldea
José Luis Arrieta 1971.06.15  Euskal Herria Illes Balears
Mikel Astarloza 1979.11.17  Euskal Herria
Sylvain Calzati 1979.07.01  Frantzia
Iñigo Chaurreau 1973.04.14  Euskal Herria
Philippe Deignan 1983.09.07  Irlandako Errepublika
Cyril Dessel 1974.11.29  Frantzia
Renaud Dion 1978.01.06  Frantzia R.A.G.T. Semences
Samuel Dumoulin 1980.08.20  Frantzia
Hubert Dupont 1980.11.13  Frantzia R.A.G.T. Semences
John Gadret 1979.04.22  Frantzia Jartazi Revor
Simon Gerrans 1980.05.16  Australia
Stéphane Goubert 1970.03.13  Frantzia
Yuriy Krivtsov 1979.02.07  Ukraina
Julien Loubet 1985.01.11  Frantzia
Francisco Mancebo 1976.03.09  Espainia Illes Balears
Laurent Mangel 1981.05.22  Frantzia
Lloyd Mondory 1982.04.26  Frantzia
Christophe Moreau 1971.04.12  Frantzia Crédit Agricole
Carl Naibo 1982.08.17  Frantzia Bretagne-Jean Floc'h
David Navas 1974.06.10  Espainia Illes Balears
Jean-Patrick Nazon 1977.01.18  Frantzia
Erki Pütsep 1976.05.25  Estonia
Christophe Riblon 1981.01.17  Frantzia
Mark Scanlon 1980.10.10  Irlandako Errepublika
Ludovic Turpin 1975.03.22  Frantzia
Alexandre Usov 1977.08.27  Bielorrusia
Tomas Vaitkus 1982.02.04  Lituania

2005ean taldea osatzen zuten txirrindulariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Izena Jaiotza Herrialdea 2004ko taldea
Mikel Astarloza 1979.11.17  Euskal Herria
Sylvain Calzati 1979.07.01  Frantzia R.A.G.T. Semences
Iñigo Chaurreau 1973.04.14  Euskal Herria
Philippe Deignan 1983.09.07  Irlandako Errepublika VC La Pomme-Marseille
Cyril Dessel 1974.11.29  Frantzia Phonak
Samuel Dumoulin 1980.08.20  Frantzia
Andy Flickinger 1978.11.04  Frantzia
Simon Gerrans 1980.05.16  Australia U Nantes Atlantique
Stéphane Goubert 1970.03.13  Frantzia
Yuriy Krivtsov 1979.02.07  Ukraina
Laurent Mangel 1981.05.22  Frantzia SCO Dijon
Lloyd Mondory 1982.04.26  Frantzia
Jean-Patrick Nazon 1977.01.18  Frantzia
Christophe Oriol 1973.02.28  Frantzia
Nicolas Portal 1979.04.23  Frantzia
Erki Pütsep 1976.05.25  Estonia
Christophe Riblon 1981.01.17  Frantzia CC Nogent-sur-Oise
Mark Scanlon 1980 .10.10  Irlandako Errepublika
Ludovic Turpin 1975.03.22  Frantzia
Alexandre Usov 1977.08.27  Bielorrusia Phonak
Tomas Vaitkus 1982.02.04  Lituania Landbouwkrediet

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. (en) Lloyd Mondory handed four-year ban for EPO velonews.competitor.com, 2015.eko urriak 30. Retrieved 2016.eko apirilak 30.

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikimedia Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: AG2R La Mondiale Aldatu lotura Wikidatan

(Frantsesez) - Ag2r-La Mondiale txirrindularitza taldea