Edukira joan

Bitetto

Bitetto
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Apulia
Italiako hiri metropolitarracittà metropolitana di Bari
Izen ofizialaBitetto
Posta kodea70020
ISTAT kodea072010
HerriburuaBitetto
Geografia
Koordenatuak41°02′00″N 16°45′00″E / 41.0333°N 16.75°E / 41.0333; 16.75
Mapa
Azalera33,95 km²
Altitudea139 m
MugakideakBinetto, Bitritto, Grumo Appula, Modugno, Palo del Colle, Sannicandro di Bari eta Bitonto
Demografia
Biztanleria11.767 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea347 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia080
Hiri senidetuakJózefów
Katastro kodeaA892
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaBA
comune.bitetto.ba.it…

Bitetto Italiako udalerri bat da. Bariko probintzian kokatuta dago, Apulia eskualdean. 11.767 biztanle ditu, 33,95 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Binetto, Bitritto, Grumo Appula, Modugno, Palo del Colle, Sannicandro di Bari eta Bitonto.

BiztanleriaUrtea5000600070008000900010.00011.00012.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 5.733 gizon, 6.012 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.03
 
100+
 
0.02
0.17
 
95-99
 
0.23
0.51
 
90-94
 
0.83
1.62
 
85-89
 
2.48
2.76
 
80-84
 
3.23
4.78
 
75-79
 
4.82
4.85
 
70-74
 
5.37
5.27
 
65-69
 
5.76
6.54
 
60-64
 
6.60
8.58
 
55-59
 
7.25
8.86
 
50-54
 
8.55
8.42
 
45-49
 
8.28
6.51
 
40-44
 
7.32
5.42
 
35-39
 
5.84
5.72
 
30-34
 
4.76
5.56
 
25-29
 
4.86
5.49
 
20-24
 
5.09
5.74
 
15-19
 
5.54
5.25
 
10-14
 
5.16
3.96
 
5-9
 
4.13
3.94
 
0-4
 
3.89
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 5.612 etxebizitza zeuden: 4.498 (% 80,1) okupatuta eta 1.114 (% 19,9) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79 jabetzan zeuden, % 15,8 alokairuan eta % 5,2 beste titulu batekin.

5.612etxebizitza (2021)
4.498okupatuak
1.114hutsik (% 19,9)

Erabilera (2021)

4.498
1.114
Okupatuak (4.498)Hutsik edo ez-okupatuak (1.114)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79
15,8
Jabetzan (79)Alokairuan (15,8)Beste titulu batekin (5,2)

2024an 4.721 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.270 (% 26,9) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,5 kide zeuden.

4.721etxegune (2024)
1.270pertsona bakarrekoak (% 26,9)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.270
2 kide1.285
3 kide1.031
4 kide930
5 kide edo gehiago205

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]