Edukira joan

Quarto d'Altino

Quarto d'Altino
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
Italiako hiri metropolitarraVeneziako Hiri Metropolitanoa
Izen ofizialaQuarto d'Altino
Posta kodea30020
ISTAT kodea027031
HerriburuaQuarto d'Altino
Geografia
Koordenatuak45°34′43″N 12°22′22″E / 45.5786°N 12.3727°E / 45.5786; 12.3727
Mapa
Azalera28,33 km²
Altitudea4 m
MugakideakCasale sul Sile, Marcon, Meolo, Mogliano Veneto, Musile di Piave, Roncade eta Venezia
Demografia
Biztanleria8.019 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 4.118 (%51,4) (%49) 3.928 alt_right
Dentsitatea283 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0422
Katastro kodeaH117
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaVE
comune.quartodaltino.ve.it

Quarto d'Altino Italiako udalerri bat da. Veneziako probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 8.019 biztanle ditu, 28,33 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Casale sul Sile, Marcon, Meolo, Mogliano Veneto, Musile di Piave, Roncade eta Venezia.

BiztanleriaUrtea1000200030004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 3.922 gizon, 4.090 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.07
0.13
 
95-99
 
0.44
0.61
 
90-94
 
1.66
2.50
 
85-89
 
3.59
2.91
 
80-84
 
3.77
4.67
 
75-79
 
5.43
5.41
 
70-74
 
5.79
7.04
 
65-69
 
6.01
8.75
 
60-64
 
7.43
8.75
 
55-59
 
9.07
8.08
 
50-54
 
8.19
6.96
 
45-49
 
6.31
5.53
 
40-44
 
5.67
5.71
 
35-39
 
5.26
5.23
 
30-34
 
5.04
5.89
 
25-29
 
5.13
5.25
 
20-24
 
4.96
5.51
 
15-19
 
4.91
4.03
 
10-14
 
4.50
3.72
 
5-9
 
3.52
3.34
 
0-4
 
3.23
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 4.061 etxebizitza zeuden: 3.424 (% 84,3) okupatuta eta 637 (% 15,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 75,7 jabetzan zeuden, % 18,3 alokairuan eta % 6,1 beste titulu batekin.

4.061etxebizitza (2021)
3.424okupatuak
637hutsik (% 15,7)

Erabilera (2021)

3.424
637
Okupatuak (3.424)Hutsik edo ez-okupatuak (637)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

75,7
18,3
Jabetzan (75,7)Alokairuan (18,3)Beste titulu batekin (6,1)

2024an 3.533 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.209 (% 34,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

3.533etxegune (2024)
1.209pertsona bakarrekoak (% 34,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.209
2 kide1.056
3 kide659
4 kide456
5 kide edo gehiago153

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]