Edukira joan

San Bartolomeo al Mare

San Bartolomeo al Mare
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Liguria
ProbintziaImperiako probintzia
Izen ofizialaSan Bartolomeo al Mare
Posta kodea18016
ISTAT kodea008052
HerriburuaSan Bartolomeo al Mare
Geografia
Koordenatuak43°55′40″N 8°06′08″E / 43.927822°N 8.102239°E / 43.927822; 8.102239
Mapa
Azalera10,85 km²
Altitudea26 m
MugakideakAndora, Cervo, Diano Castello, Diano San Pietro, Villa Faraldi eta Diano Marina
Demografia
Biztanleria2.950 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea272 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0183
Katastro kodeaH763
Sailkapen sismikoa3s (Txiki-ertaina)
MatrikulaIM
comune.sanbartolomeoalmare.im.it

San Bartolomeo al Mare Italiako udalerri bat da. Imperiako probintzian kokatuta dago, Liguria eskualdean. 2.950 biztanle ditu, 10,85 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Andora, Cervo, Diano Castello, Diano San Pietro, Villa Faraldi eta Diano Marina.

BiztanleriaUrtea5001000150020002500300035001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 1.437 gizon, 1.530 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.07
0.14
 
95-99
 
0.39
0.97
 
90-94
 
1.90
2.57
 
85-89
 
4.12
4.38
 
80-84
 
4.84
5.71
 
75-79
 
6.01
6.75
 
70-74
 
8.37
6.96
 
65-69
 
7.52
7.79
 
60-64
 
9.15
10.44
 
55-59
 
8.17
6.96
 
50-54
 
7.45
5.98
 
45-49
 
5.95
6.05
 
40-44
 
4.77
5.85
 
35-39
 
4.31
5.36
 
30-34
 
4.51
6.12
 
25-29
 
5.29
4.45
 
20-24
 
4.12
3.69
 
15-19
 
3.79
4.18
 
10-14
 
3.79
2.64
 
5-9
 
3.46
2.99
 
0-4
 
2.03
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 6.611 etxebizitza zeuden: 1.497 (% 22,6) okupatuta eta 5.114 (% 77,4) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 73,1 jabetzan zeuden, % 24,4 alokairuan eta % 2,5 beste titulu batekin.

6.611etxebizitza (2021)
1.497okupatuak
5.114hutsik (% 77,4)

Erabilera (2021)

1.497
5.114
Okupatuak (1.497)Hutsik edo ez-okupatuak (5.114)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

73,1
24,4
Jabetzan (73,1)Alokairuan (24,4)Beste titulu batekin (2,5)

2024an 1.556 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 792 (% 50,9) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,9 kide zeuden.

1.556etxegune (2024)
792pertsona bakarrekoak (% 50,9)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide792
2 kide385
3 kide228
4 kide104
5 kide edo gehiago47

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]