Txantiloi:Cycling race/generalclassification

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
[ikusi] [aldatu] [birkargatu] Test Template Info-Icon - Version (2).svg Txantiloiaren dokumentazioa

Wikidata-logo S.svg Dokumentazioa

Adibideak[aldatu iturburu kodea]

{{Cycling race/generalclassification|Q20017698}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Filippo GannaITA ItaliaColpack4 h 28 min 52 s
2. Jenthe BiermansBEL BelgikaSEG Racing Academy+ 49 s
3. Hamish SchreursNZL Zeelanda BerriaKlein Constantia+ 49 s
4. Oliviero TroiaITA ItaliaColpack+ 49 s
5. Edward PlanckaertBEL BelgikaLotto-Soudal U23+ 49 s
6. Justin OienUSA Ameriketako Estatu BatuakAxeon-Hagens Berman+ 49 s
7. Piet AllegaertBEL BelgikaEFC-Etixx+ 49 s
8. Peter LenderinkNED HerbehereakRabobank Development+ 49 s
9. Henrik EvensenNOR NorvegiaSEG Racing Academy+ 1 min 08 s
10. Iván GarcíaESP EspainiaKlein Constantia+ 1 min 13 s

{{Cycling race/generalclassification|Q22752188}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Vincenzo Nibali red jersey, general classificationITA ItaliaAstana22 h 25 min 25 s
2. Romain BardetFRA FrantziaAG2R La Mondiale+ 15 s
3. Jakob FuglsangDEN DanimarkaAstana+ 24 s
4. Tom DumoulinNED HerbehereakGiant-Alpecin+ 40 s
5. Rui CostaPOR PortugalLampre-Merida+ 54 s
6. Edvald Boasson Hagen maillot vert de leader du classement par pointsNOR NorvegiaDimension Data+ 1 min 06 s
7. Brendan Canty maillot blanc de leader du classement du meilleur jeuneAUS AustraliaDrapac Professional Cycling+ 1 min 31 s
8. Domenico PozzovivoITA ItaliaAG2R La Mondiale+ 1 min 38 s
9. Merhawi KudusERI EritreaDimension Data+ 1 min 56 s
10. Gianluca BrambillaITA ItaliaEtixx-Quick Step+ 1 min 59 s

{{Cycling race/generalclassification|Q2634162}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Servais KnavenNED HerbehereakDomo-Farm Frites-Latexco6 h 45 min 00 s
2. Johan MuseeuwBEL BelgikaDomo-Farm Frites-Latexco+ 34 s
3. Romāns VainšteinsLAT LetoniaDomo-Farm Frites-Latexco+ 41 s
4. George HincapieUSA Ameriketako Estatu BatuakUS Postal Service+ 41 s
5. Wilfried PeetersBEL BelgikaDomo-Farm Frites-Latexco+ 41 s
6. Ludo DierckxsensBEL BelgikaLampre-Daikin+ 41 s
7. Steffen WesemannGER AlemaniaDeutsche Telekom+ 41 s
8. Andrei TxmilBEL BelgikaLotto-Adecco+ 2 min 35 s
9. Chris PeersBEL BelgikaCofidis+ 2 min 35 s
10. Rolf SørensenDEN DanimarkaCSC-World Online+ 2 min 59 s

{{Cycling race/generalclassification|Q20011874}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Kenny DehaesBEL BelgikaWanty-Groupe Gobert4 h 46 min 30 s
2. Tom BoonenBEL BelgikaEtixx-Quick Step+ 0 s
3. Timothy DupontBEL BelgikaVerandas Willems+ 0 s
4. Coen VermeltfoortNED HerbehereakJoin-S-De Rijke+ 0 s
5. Tim MerlierBEL BelgikaCrelan-Vastgoedservice+ 0 s
6. Baptiste PlanckaertBEL BelgikaWallonie Bruxelles-Group Protect+ 0 s
7. André LooijNED HerbehereakRoompot-Oranje Peloton+ 0 s
8. Mathieu van der PoelNED HerbehereakBeobank-Corendon+ 0 s
9. Roman MaikinRUS ErrusiaGazprom-RusVelo+ 0 s
10. Jetse BolNED HerbehereakJoin-S-De Rijke+ 0 s
11. Vincent BaestaensBEL BelgikaBeobank-Corendon+ 0 s
12. Amaury CapiotBEL BelgikaTopsport Vlaanderen-Baloise+ 0 s
13. Jelle DondersBEL BelgikaSuperano Ham-Isorex+ 0 s
14. Tom MeeusenBEL BelgikaTelenet-Fidea+ 0 s
15. Sébastien DelfosseBEL BelgikaWallonie Bruxelles-Group Protect+ 0 s
16. Tom DerniesBEL BelgikaWallonie Bruxelles-Group Protect+ 0 s
17. Barry MarkusNED HerbehereakRoompot-Oranje Peloton+ 0 s
18. Wouter MolNED HerbehereakJoin-S-De Rijke+ 0 s
19. Robbert de GreefNED HerbehereakJoin-S-De Rijke+ 0 s
20. Dries Van GestelBEL BelgikaTopsport Vlaanderen-Baloise+ 0 s

{{Cycling race/generalclassification|Q19859305}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Bryan Coquard pink jersey, general classificationmaillot vert de leader du classement par pointsmaillot blanc de leader du classement du meilleur jeuneFRA FrantziaDirect Énergie21 h 24 min 03 s
2. Marco FrapportiITA ItaliaAndroni Giocattoli-Sidermec+ 30 s
3. Xandro MeurisseBEL BelgikaCrelan-Vastgoedservice+ 31 s
4. Pierrick FédrigoFRA FrantziaFortuneo-Vital Concept+ 41 s
5. Dion SmithNZL Zeelanda BerriaONE+ 42 s
6. Delio FernándezESP EspainiaDelko-Marseille Provence-KTM+ 45 s
7. Damien GaudinFRA FrantziaAG2R La Mondiale+ 45 s
8. Yoann OffredoFRA FrantziaFDJ+ 46 s
9. Rasmus QuaadeDEN DanimarkaStölting Service Group+ 53 s
10. Mirko SelvaggiITA ItaliaAndroni Giocattoli-Sidermec+ 58 s
11. Alo JakinEST EstoniaHP BTP-Auber 93+ 1 min 08 s
12. Romain CombaudFRA FrantziaDelko-Marseille Provence-KTM+ 1 min 08 s
13. Flavien DassonvilleFRA FrantziaHP BTP-Auber 93+ 1 min 13 s
14. Stijn VandenberghBEL BelgikaEtixx-Quick Step+ 1 min 15 s
15. Yann GuyotFRA FrantziaArmée de terre+ 1 min 19 s
16. Jérôme BaugniesBEL BelgikaWanty-Groupe Gobert+ 1 min 33 s
17. Geoffrey SoupeFRA FrantziaCofidis+ 1 min 34 s
18. Rob RuijghNED HerbehereakCrelan-Vastgoedservice+ 1 min 42 s
19. Sébastien MinardFRA FrantziaAG2R La Mondiale+ 1 min 58 s
20. Yves LampaertBEL BelgikaEtixx-Quick Step+ 2 min 09 s

{{Cycling race/generalclassification|Q20080416}}
Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. David PerSLO EsloveniaEslovenia U234 h 10 min 18 s
2. Jonathan DibbenGBR Erresuma BatuaErresuma Batua U23+ 0 s
3. Corentin ErmenaultFRA FrantziaFrantzia U23+ 0 s
4. Amund Grøndahl JansenNOR NorvegiaNorvegia U23+ 0 s
5. Krists NeilandsLAT LetoniaLetonia U23+ 0 s
6. Artem NychRUS ErrusiaErrusia U23+ 0 s
7. Adrien CostaUSA Ameriketako Estatu BatuakAmeriketako Estatu Batuak U23+ 0 s
8. Iván GarcíaESP EspainiaEspainia U23+ 14 s
9. Davide BalleriniITA ItaliaItalia U23+ 14 s
10. Cees BolNED HerbehereakHerbehereetako Erresuma U23+ 14 s