2017ko Bigarren Mailako Esku Huskako Binakako Pilota Txapelketa

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search

2017ko Bigarren Mailako Esku Huskako Binakako Pilota Txapelketa urte hartako esku huskako pilota txapelketa izan zen. Eskuzko Pilota Enpresen Ligak antolatu zuen eta ASPE eta Asegarce enpresetako pilotariek hartu zuten parte.

Pilotariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

 

Ligaxka[aldatu | aldatu iturburu kodea]

1. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/13 Daniel Ugarte pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Laso-Iturriaga 19-22
17/01/14 Labrit pilotalekua Peña II.a-Salaverri Bakaikoa-Ladis Galarza 22-11
17/01/15 Adarraga pilotalekua Darío-Jaunarena Ugalde-Martínez 22-12
17/01/16 Beotibar pilotalekua Elordi-Erostarbe Errandonea-Martija 18-22


2. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/18 Larreta pilotalekua Darío-Jaunarena Laso-Iturriaga 21-22
17/01/20 Kurtzea pilotalekua Gorka*-Martija Peña II.a-Ibai Zabala* 22-14
17/01/21 Labrit pilotalekua Arteaga II-Erasun Bakaikoa-Ibai Zabala* 22-15
17/01/22 Madalensoro pilotalekua Elordi-Erostarbe Ugalde-Martínez 22-17


3. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/27 Mallabia I.a pilotalekua Elordi-Erostarbe Darío-Jaunarena 21-22
17/01/28 Labrit pilotalekua Ugalde-Martínez Peña II.a-Salaverri 22-21
17/01/29 Ogeta pilotalekua Laso-Iturriaga Bakaikoa-Apraiz* 22-6
17/01/30 Beotibar pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Errandonea-Martija 22-6


4. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/03 Etxarri Aranatzeko Udal pilotalekua Darío-Jaunarena Bakaikoa-Ladis Galarza 22-16
17/02/03 Atano III.a pilotalekua Laso-Iturriaga Errandonea-Martija 22-14
17/02/04 Igarondo pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Ugalde-Martínez 22-13
17/02/05 Bizkaia pilotalekua Elordi-Erostarbe Peña II-Salaverri 22-13


5. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/10 Urdulizko Udal pilotalekua Elordi-Erostarbe Arteaga II.a-Erasun 22-11
17/02/11 Labrit pilotalekua Laso-Iturriaga Ugalde-Martínez 22-8
17/02/11 Labrit pilotalekua Darío-Irusta* Peña II.a-Ibai Zabala* 12-22
17/02/12 Ereta pilotalekua Errandonea-Martija Bakaikoa-Ladis Galarza 9-22


6. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/17 Uranzu pilotalekua Gorka*-Jaunarena Errandonea-Martija 19-22
17/02/18 Intxaur pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Peña II.a-Apraiz* 22-5
17/02/19 Astelena pilotalekua Gorka*-Erostarbe Laso-Iturriaga 19-22
17/02/20 Beotibar pilotalekua Ugalde-Irusta* Bakaikoa-Ladis Galarza 8-22


7. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/25 Labrit pilotalekua Ugalde-Irusta* Errandonea-Martija 15-22
17/02/26 Astelena pilotalekua Darío-Cecilio* Arteaga II.a-Erasun 15-22
17/02/27 Beotibar pilotalekua Laso-Iturriaga Peña II.a-Ibai Zabala* 17-22
17/02/28 Beotibar pilotalekua Gorka*-Erostarbe Bakaikoa-Ladis Galarza 17-22



Ligaxkaren sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Pilotariak Partida jokatuak Partida irabaziak Partida galduak Aldeko tantoak Kontrako tantoak Ezb.
Laso-Iturriaga 7 6 1 149 109 +40
Arteaga II.a-Erasun 7 5 2 140 98 +42
Errandonea-Martija 7 4 3 117 132 -15
Peña II.a-Salaverri 7 3 4 119 128 -9
Elordi-Erostarbe 7 3 4 141 129 +12
Darío-Jaunarena 7 3 4 133 137 -4
Bakaikoa-Ladis Galarza 7 3 4 114 122 -8
Ugalde-Martínez 7 1 6 95 153 -58


Finalaurrekoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

1. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/03 Frantzisko Xabierko pilotalekua Laso-Iturriaga Peña II.a-Ibai Zabala* 15-22
17/03/06 Beotibar pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Errandonea-Martija 22-12


2. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/10 Michelin pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Peña II.a-Salaverri 22-10
17/03/10 Berako Udal pilotalekua Laso-Iturriaga Errandonea-Martija 22-15


3. jardunaldia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/17 Zubikoa pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Laso Iturriaga 22-13
17/03/18 Labrit pilotalekua Gorka*-Martija Peña II.a-Ibai Zabala* 10-22


Ligaxkaren sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Pilotariak Partida jokatuak Partida irabaziak Partida galduak Aldeko tantoak Kontrako tantoak Ezb.
Arteaga II.a-Erasun 3 3 0 66 35 +31
Peña II.a-Salaverri 3 2 1 54 47 +7
Laso-Iturriaga 3 1 2 50 59 -9
Errandonea-Martija 3 0 3 37 66 -29

Finala[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/04/01 Beotibar pilotalekua Arteaga II.a-Erasun Peña II.a-Salaverri 22-12

Pilotari onenaren sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Pilotari Jokatu Irabazi Galdu Puntu/partida
Arteaga II.a 11 9 310 28,18
Laso 10 7 254 25,4
Erasun 11 9 233 21,18
Martija 10 4 215 21,5
Peña II.a 11 5 212 19,27
Iturriaga 10 7 208 20,8
Bakaikoa 7 3 157 22,43
Erostarbe 7 3 152 21,71
Errandonea 8 3 116 14,5
Ibai Zabala 6 4 113 18,33
Elordi 5 3 112 22,4
Jaunarena 5 3 112 22,4
Ugalde 7 1 109 15,57
Ladis Galarza 5 3 106 21,2
Darío 6 3 92 15,33
Salaverri 5 1 72 14,4
Martínez 5 1 62 12,4
Gorka 4 1 57 14,25
Irusta 3 0 50 16,67
Apraiz 2 0 25 12,5
Cecilio 1 0 12 12

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]