Edukira joan

2021eko Andaluziako Itzulia

Wikipedia, Entziklopedia askea
2021eko Andaluziako Itzulia
Datu orokorrak
Lasterketa67. Andaluziako Itzulia
Txapelketa2021 UCI ProSeries 2.Pro
Etapak5
Datakmaiatzak 18 – 2021.eko maiatzak 22
Luzera807,6 km
HerrialdeaESP Espainia
Irteera-lekuaLa Cala de Mijas
Helduera-lekuaPulpí
Taldeak16
Parte-hartzaileak111
Amaitu dutenak104
Bataz besteko abiadura38,247 km/o
Emaitzak
TxapeldunaCOL Miguel Ángel López (Movistar Team)
TxapeldunordeaNED Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma)
HirugarrenaEU Julen Amezketa (Caja Rural-Seguros RGA)
Puntukako sailkapenaGBR Ethan Hayter (Ineos Grenadiers)
Eskalatzailerik onenaESP Luis Ángel Maté (Euskaltel-Euskadi)
Talderik onenaESP Caja Rural-Seguros RGA
◀20202022▶
Dokumentazioa

2021eko Andaluziako Itzulia txirrindularitza itzuli honen 67. edizioa izan zen. 2021eko maitazaren 18 eta 22 artean ospatu zen, 5 etapatan banatutako 807,6 kilometroko ibilbidea eginez.

Parte-hartzaileak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
WorldTeamak (9)ProTeamak (7)
EtapaDataEtapako hiriaktypeLuzera (km)Desnibela (m)Etapako garaileaSailkapen orokorreko liderra
1 Maik 18La Cala de Mijas – Zahara de la Sierra
bitarteko etapa
bitarteko etapa
151,32.716 mESP Gonzalo SerranoESP Gonzalo Serrano
2 Maik 19IznájarAlcalá la Real
bitarteko etapa
bitarteko etapa
184,643.746 mGBR Ethan HayterGBR Ethan Hayter
3 Maik 20Beas de SeguraVillarrodrigo
mendiko etapa
mendiko etapa
1774.158 mCOL Miguel Ángel LópezCOL Miguel Ángel López
4 Maik 21BazaCúllar Vega
etapa gorabeheratsua
etapa gorabeheratsua
182,932.156 mGER André GreipelCOL Miguel Ángel López
5 Maik 22VeraPulpí
etapa gorabeheratsua
etapa gorabeheratsua
107,261.171 mGBR Ethan HayterCOL Miguel Ángel López

Sailkapen orokorra

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Sailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Miguel Ángel López elastiko horia, sailkapen orokorreanCOL KolonbiaMovistar Team21 o 06 min 55 s
2. Antwan Tolhoek NED HerbehereakJumbo-Visma+ 20 s
3. Julen Amezketa EU Euskal HerriaCaja Rural-Seguros RGA+ 1 min 10 s
4. Carlos Rodríguez Cano ESP EspainiaIneos Grenadiers+ 1 min 43 s
5. Toms Skujiņš LAT LetoniaTrek-Segafredo+ 1 min 47 s
6. Jonathan Lastra EU Euskal HerriaCaja Rural-Seguros RGA+ 2 min 06 s
7. Ethan Hayter orange jersey, points classificationGBR Erresuma BatuaIneos Grenadiers+ 2 min 13 s
8. James Piccoli CAN KanadaIsrael Start-Up Nation+ 2 min 24 s
9. Mikel Bizkarra EU Euskal HerriaEuskaltel-Euskadi+ 2 min 44 s
10. Óscar Rodríguez Garaikoetxea EU Euskal HerriaAstana-Premier Tech+ 2 min 48 s
Iturria : ProCyclingStats


Mendiko sailkapena

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Mendiko sailkapena
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaPuntuak
1. Luis Ángel Maté green jersey, mountains classificationESP EspainiaEuskaltel-Euskadi33 pt.ak
2. Rui Oliveira POR PortugalUAE Team Emirates27 pt.ak
3. Thomas Sprengers BEL BelgikaSport Vlaanderen-Baloise15 pt.ak
4. Héctor Carretero ESP EspainiaMovistar Team12 pt.ak
5. Álvaro Cuadros ESP EspainiaCaja Rural-Seguros RGA11 pt.ak
6. Miguel Ángel López elastiko horia, sailkapen orokorreanCOL KolonbiaMovistar Team10 pt.ak
7. Urko Berrade EU Euskal HerriaEquipo Kern Pharma8 pt.ak
8. Nikita Stalnow KAZ KazakhstanAstana-Premier Tech8 pt.ak
9. Antonio Jesús Soto ESP EspainiaEuskaltel-Euskadi8 pt.ak
10. Julen Amezketa EU Euskal HerriaCaja Rural-Seguros RGA7 pt.ak


Puntukako sailkapena

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Puntukako sailkapena
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaPuntuak
1. Ethan Hayter orange jersey, points classificationGBR Erresuma BatuaIneos Grenadiers76 pt.ak
2. Miguel Ángel López elastiko horia, sailkapen orokorreanCOL KolonbiaMovistar Team66 pt.ak
3. Gonzalo Serrano ESP EspainiaMovistar Team40 pt.ak
4. Toms Skujiņš LAT LetoniaTrek-Segafredo39 pt.ak
5. Antwan Tolhoek NED HerbehereakJumbo-Visma38 pt.ak
6. Sven Erik Bystrøm NOR NorvegiaUAE Team Emirates33 pt.ak
7. Carlos Rodríguez Cano ESP EspainiaIneos Grenadiers29 pt.ak
8. Julen Amezketa EU Euskal HerriaCaja Rural-Seguros RGA26 pt.ak
9. André Greipel GER AlemaniaIsrael Start-Up Nation25 pt.ak
10. Óscar Rodríguez Garaikoetxea EU Euskal HerriaAstana-Premier Tech23 pt.ak


Taldekako sailkapena

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Taldeko sailkapena
TaldeaHerrialdeaDenbora
1. Caja Rural-Seguros RGA ESP Espainia56 o 04 min 30 s
2. Movistar Team ESP Espainia+ 37 s
3. Ineos Grenadiers GBR Erresuma Batua+ 5 min 56 s
4. Trek-Segafredo USA Ameriketako Estatu Batuak+ 6 min 17 s
5. Team BikeExchange AUS Australia+ 7 min 04 s
6. Astana-Premier Tech KAZ Kazakhstan+ 9 min 06 s
7. Jumbo-Visma NED Herbehereak+ 9 min 16 s
8. Euskaltel-Euskadi ESP Espainia+ 10 min 53 s
9. Burgos-BH ESP Espainia+ 14 min 58 s
10. Israel Start-Up Nation ISR Israel+ 17 min 28 s


Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]