2021eko Andaluziako Itzulia

Wikipedia, Entziklopedia askea
2021eko Andaluziako Itzulia Cycling (road) pictogram.svg
Datu orokorrak
Lasterketa67. Andaluziako Itzulia
Txapelketa2021 UCI ProSeries 2.Pro
Etapak5
Datakmaiatzak 18 – 2021.eko maiatzak 22
Luzera807,6 km
HerrialdeaESP Espainia
Irteera-lekuaLa Cala de Mijas
Helduera-lekuaPulpí
Taldeak16
Parte-hartzaileak111
Amaitu dutenak104
Bataz besteko abiadura38,247 km/h
Emaitzak
TxapeldunaCOL Miguel Ángel López (Movistar Team)
TxapeldunordeaNED Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma)
HirugarrenaESP Julen Amezketa (Caja Rural-Seguros RGA)
Puntukako sailkapenaGBR Ethan Hayter (Ineos Grenadiers)
Eskalatzailerik onenaESP Luis Ángel Maté (Euskaltel-Euskadi)
Talderik onenaESP Caja Rural-Seguros RGA
◀ 2020
Dokumentazioa Wikidata-logo S.svg

2021eko Andaluziako Itzulia txirrindularitza itzuli honen 67. edizioa izan zen. 2021eko maitazaren 18 eta 22 artean ospatu zen, 5 etapatan banatutako 807,6 kilometroko ibilbidea eginez.

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

WorldTeamak (9)ProTeamak (7)

Etapak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgEtapaDataEtapako hiriaktypeLuzera (km)Desnibela (m)Etapako garaileaSailkapen orokorreko liderra
1 Maik 18La Cala de Mijas – Zahara de la Sierra
bitarteko etapa
151,32716 mESP Gonzalo SerranoESP Gonzalo Serrano
2 Maik 19IznájarAlcalá la Real
bitarteko etapa
184,643746 mGBR Ethan HayterGBR Ethan Hayter
3 Maik 20Beas de SeguraVillarrodrigo
mendiko etapa
1774158 mCOL Miguel Ángel LópezCOL Miguel Ángel López
4 Maik 21BazaCúllar Vega
etapa gorabeheratsua
182,932156 mGER André GreipelCOL Miguel Ángel López
5 Maik 22VeraPulpí
etapa gorabeheratsua
107,261171 mGBR Ethan HayterCOL Miguel Ángel López

Sailkapen orokorra[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Wikidata-logo S.svgSailkapen orokorra
TxirrindulariaHerrialdeaTaldeaDenbora
1. Miguel Ángel López elastiko horia, sailkapen orokorreanCOL KolonbiaMovistar Team21 o 06 min 55 s
2. Antwan Tolhoek NED HerbehereakJumbo-Visma+ 20 s
3. Julen Amezketa ESP EspainiaCaja Rural-Seguros RGA+ 1 min 10 s
4. Carlos Rodríguez Cano ESP EspainiaIneos Grenadiers+ 1 min 43 s
5. Toms Skujiņš LAT LetoniaTrek-Segafredo+ 1 min 47 s
6. Jonathan Lastra ESP EspainiaCaja Rural-Seguros RGA+ 2 min 06 s
7. Ethan Hayter orange jersey, points classificationGBR Erresuma BatuaIneos Grenadiers+ 2 min 13 s
8. James Piccoli CAN KanadaIsrael Start-Up Nation+ 2 min 24 s
9. Mikel Bizkarra ESP EspainiaEuskaltel-Euskadi+ 2 min 44 s
10. Óscar Rodríguez Garaikoetxea ESP EspainiaAstana-Premier Tech+ 2 min 48 s
Iturria : ProCyclingStats


Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]