Hamar milioi

Wikipedia, Entziklopedia askea
10000000 (zenbakia)» orritik birbideratua)
Jump to navigation Jump to search
10000000
Kardinala 10 000 000
hamar milioi
Ordinala 10 000 000.
hamar milioigarren
Faktorizazioa 27 · 57
Beste sistema batzuetan
Erromatarra N/A
Bitarra 1001100010010110100000002
Hirutarra 2002110011021013
Lautarra 2120211220004
Bostarra 100300000005
Seitarra 5542001446
Zortzitarra 461132008
Hamabitarra 342305412
Hamaseitarra 98968016
Hogeitarra 32A00020
Hogeitamaseitarra 5YC1S36

Hamar milioia 10.000.000 zenbakia da, 10 × 1.000.000 eginez ateratzen den emaitza. Bestela esanda, 107 balio du.

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]


Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.