Milioi

Wikipedia, Entziklopedia askea
1000000
Kardinala 1 000 000
milioi
Ordinala 1 000 000.
milioigarren
Faktorizazioa 26 · 56
Beste sistema batzuetan
Erromatarra M
Bitarra 111101000010010000002
Hirutarra 12122102020013
Lautarra 33100210004
Bostarra 2240000005
Seitarra 332333446
Zortzitarra 36411008
Hamabitarra 40285412
Hamaseitarra F424016
Hogeitarra 6500020
Hogeitamaseitarra LFLS36

Milioia mila milako da, hau da, 106. SI unitateekin aritzean mega aurrizkia erabili ohi da milioia adierazteko.

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]


Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.