Ehun mila

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
100000
Kardinala 100000
ehun mila
Ordinala 100000.
ehun milagarren
Faktorizazioa 25 · 55
Beste sistema batzuetan
Erromatarra Txantiloi:Roman/2
Bitarra 110000110101000002
Hirutarra 120020112013
Lautarra 1201222004
Bostarra 112000005
Seitarra 20505446
Zortzitarra 3032408
Hamabitarra 49A5412
Hamaseitarra 186A016
Hogeitarra CA0020
Hogeitamaseitarra 255S36

Ehun mila 100.000 zenbakia da, 100 × 1.000 eginez ateratzen den emaitza. Bestela esanda, 105 balio du.


Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.