Dunkerqueko Lau Egunak

Wikipedia(e)tik
Hona jo: nabigazioa, Bilatu
Lasterketaren 2009ko podiuma: Ezkerrean Cyril Lemoine, erdian, garailea, Rui Alberto Costa, eta ezkerrean David Lelay.

Dunkerqueko Lau Egunak (Les Quatre Jours de Dunkerque frantsesez) 1955ean sortu zen txirrindularitza lasterketa bat da, Frantziako ipar muturrean dagoen Nord-Pas-de-Calais eskualdean ospatzen dena. Bere izena gora-behera, bost eta sei egun bitartean irauten du (hasieran Dunkerqueko Bost Egunak ere deitua izan zen). UCI Zirkuitu Kontinentalak sortu zirenetik UCI Europe Tourreko egutegian dago, 2.HC mailan, maila gorena.

Palmaresa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urtea Garailea Bigarrena Hirugarrena
1955  Frantzia Louis Deprez  Belgika Roland Callebout  Belgika Roger Calewaert
1956  Belgika Jean Adriaensens  Belgika Gilbert Desmet  Frantzia Albert Bouvet
1957  Belgika Joseph Planckaert  Frantzia Pierre Everaert  Frantzia Jean Stablinski
1958  Frantzia Jacques Anquetil  Belgika Jean Brankart  Frantzia André Darrigade
1959  Frantzia Jacques Anquetil  Frantzia Joseph Morvan  Belgika Frans Aerenhouts
1960  Belgika Joseph Planckaert  Frantzia Jean Stablinski  Frantzia Pierre Everaert
1961  Herbehereak Albertus Geldermans  Frantzia Raymond Poulidor  Frantzia Pierre Beuffeuil
1962  Frantzia Joseph Groussard  Belgika Jean-Baptiste Claes  Herbehereak Piet Rentmeester
1963  Belgika Joseph Planckaert  FRG Hans Junkermann  Belgika André Messelis
1964  Belgika Gilbert Desmet  Belgika Yvo Molenaers  Belgika Jozef Huysmans
1965  Belgika Gilbert Desmet  Frantzia Pierre Everaert  Frantzia Arie Den Hartog
1966  Belgika Theo Mertens  Herbehereak Jan Janssen  Frantzia Pierre Beuffeuil
1967  Frantzia Lucien Aimar  Belgika Jean-Baptiste Claes  Frantzia Bernard Guyot
1968  Frantzia Jean Jourden  Belgika Rémi Van Vreckom  Frantzia Raymond Poulidor
1969  Frantzia Alain Vasseur  Herbehereak Marinus Wagtmans  Belgika Willy In't Ven
1970  Belgika Willy Vanneste  Frantzia Jean-Marie Leblanc  Frantzia Henri Heintz
1971  Belgika Roger De Vlaeminck  Belgika Willy Van Malderghem  FRG Jurgen Tschan
1972  Frantzia Yves Hezard  Espainia Luis Ocaña  Belgika Ferdinand Bracke
1973  Belgika Freddy Maertens  Belgika Frans Verbeeck  Herbehereak Joop Zoetemelk
1974  Belgika Walter Godefroot  Erresuma Batua Michael Wright  Belgika Freddy Maertens
1975  Belgika Freddy Maertens  Frantzia Jean-Pierre Danguillaume  Frantzia Bernard Thevenet
1976  Belgika Freddy Maertens  Frantzia Jean-Pierre Danguillaume  Frantzia Roger Legeay
1977  Herbehereak Gerrie Knetemann  Belgika Joseph Jacobs  Belgika Jean-Luc Vandenbroucke
1978  Belgika Freddy Maertens  Frantzia Jean-Pierre Danguillaume  Herbehereak Gerrie Knetemann
1979  Belgika Daniel Willems  Herbehereak Bert Oosterbosch  Belgika Jean-Luc Vandenbroucke
1980  Belgika Jean-Luc Vandenbroucke  Frantzia Hubert Linard  Portugal Joaquim Agostinho
1981  Herbehereak Bert Oosterbosch  Irlandako Errepublika Sean Kelly  Frantzia Jacques Bossis
1982  Belgika Frank Hoste  Belgika Ferdi Van den Haute  Irlandako Errepublika Stephen Roche
1983  Herbehereak Leo van Vliet  Erresuma Batua Paul Sherwen  Belgika William Tackaert
1984  Frantzia Bernard Hinault  Belgika Jean-Luc Vandenbroucke  Frantzia Bruno Cornillet
1985  Belgika Jean-Luc Vandenbroucke  Frantzia Bruno Wojtinek  Belgika Rudy Matthijs
1986  Belgika Dirk De Wolf  Frantzia Régis Simon  Frantzia Gilbert Duclos-Lassalle
1987  Belgika Herman Frison  Frantzia Patrice Esnault  Frantzia Charly Mottet
1988  Belgika Pascal Poisson  Frantzia Charly Mottet  Belgika Eric Vanderaerden
1989  Frantzia Charly Mottet  Frantzia Thierry Marie  Irlandako Errepublika Stephen Roche
1990  Irlandako Errepublika Stephen Roche  Frantzia François Lemarchand  Frantzia Thierry Marie
1991  Frantzia Charly Mottet  Frantzia Laurent Jalabert  Belgika Johan Museeuw
1992  Alemania Olaf Ludwig  Herbehereak Frans Maassen  Errusia Viatcheslav Ekimov
1993  Frantzia Laurent Desbiens  Errusia Viatcheslav Ekimov  Frantzia Eddy Seigneur
1994  Frantzia Eddy Seigneur  Alemania Olaf Ludwig  Ukraina Andrei Tchmil
1995  Belgika Johan Museeuw  Frantzia François Simon  Alemania Erik Zabel
1996  Frantzia Philippe Gaumont  Frantzia Thierry Laurent  Alemania Olaf Ludwig
1997  Belgika Johan Museeuw  Belgika Frank Vandenbroucke  Italia Daniele Contrini
1998  Kazakhstan Alexandre Vinokourov  Lituania Arturas Kasputis  Errusia Evgueni Berzin
1999  DEN Michael Sandstod  Italia Enrico Cassani  AEB Christian Vande Velde
2000  Suedia Martin Rittsel  Lituania Arturas Kasputis  RSA Robert Hunter
2001  Frantzia Didier Rous  Frantzia Laurent Jalabert  Frantzia Stéphane Heulot
2002  Frantzia Sylvain Chavanel  Frantzia Didier Rous  Frantzia Laurent Brochard
2003  Frantzia Christophe Moreau  Frantzia Didier Rous  Frantzia Laurent Brochard
2004  Frantzia Sylvain Chavanel  Frantzia Laurent Brochard  Frantzia Didier Rous
2005  Frantzia Pierrick Fédrigo  Errusia Vladimir Efimkin  Frantzia Christophe Moreau
2006  Italia Roberto Petito  Frantzia Stéphane Petilleau  Frantzia Didier Rous
2007  Frantzia Mathieu Ladagnous  Frantzia Laurent Lefèvre  Belgika Dominique Cornu
2008  Frantzia Stéphane Augé  Frantzia Clément Lhotellerie  Frantzia Pierrick Fédrigo
2009  Portugal Rui Costa  Frantzia David Lelay  Frantzia Cyril Lemoine
2010  Suitza Martin Elmiger  Portugal Rui Costa  Espainia José Joaquín Rojas
2011  Frantzia Thomas Voeckler  Frantzia Laurent Pichon  Txekia Zdenek Stybar

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Commons-logo.svg
Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak:
Dunkerqueko Lau Egunak