2019ko Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
2019ko Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa
Antolatzailea Gipuzkoako Bertsozale Elkartea
Finala Illunbe zezen plaza (Donostia)
(2019ko abenduaren 14an)
Txapelduna
Txapeldun ordea

2019ko Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa herrialde hartako hamabigarren Bertsolari Txapelketa izan zen.

Egitura[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Txapelketak saio asko izan zituen, 16 hain zuzen ere; zazpi final 1/8, bost final 1/4, hiru finalaurreko eta azken finala. Final zortzirenak jokatu ondoren puntu gehien lorturiko 17 bertsolariak eta 2015eko finalean aritu zirenak sailkatu ziren final-laurdenetara. Hauetatik 18k final-erdiak jokatu zituzten. Finala Donostiako Illunbe zezen plazan jokatuko da abenduaren 14an.

  • Final zortzirenak:
    • Oñati (irailaren 14an)
    • Amasa-Villabona (irailaren 15ean)
    • Ordizia (irailaren 21ean)
    • Zumaia (irailaren 22an)
    • Zumarraga-Urretxu (irailaren 28an)
    • Elgoibar (irailaren 29an)
    • Lasarte-Oria (urriaren 5ean)
  • Final laurdenak:
    • Andoain (urriaren 19an)
    • Irun (urriaren 20an)
    • Eibar (urriaren 26an)
    • Azpeitia (urriaren 27an)
    • Azkoitia (azaroaren 2an)
  • Finalaurrekoak:
    • Arrasate (azaroaren 17an)
    • Oiartzun (azaroaren 24an)
    • Tolosa (abenduaren 1ean)
  • Finala:
    • Donostia (abenduaren 14an)

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Bertsolariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Gai-jartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Epaileak eta idazkariak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Faseak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Final zortzirenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Oñati:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Haritz Mujika 447.0
2.a Maider Arregi 436.0
3.a Felix Zubia 428.5
4.a Amaia Iturriotz 416.5
5.a Aratz Igartzabal 403.0
6.a Andoni Mujika 380.5
  • Amasa-Villabona:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Beñat Iguaran 440.5
2.a Iñigo Manzisidor "Mantxi" 433.5
3.a Maialen Akizu 432.5
4.a Iban Urdangarin 420.5
5.a Oier Etxeberria 408.5
6.a Odei Lopez 392.5
  • Ordizia:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Beñat Lizaso 445.0
2.a Asier Azpiroz 423.0
3.a Ane Zuazubiskar 416.5
4.a Manex Mujika 416.0
5.a Aitor Urbieta 402.5
6.a Ainhoa Agirreazaldegi 397.0
  • Zumaia:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Gorka Maiz 441.0
2.a Unai Muñoa 434.5
3.a Ander Lizarralde 432.5
4.a Iñigo Gorostarzu 416.0
5.a Jokin Bergara 404.0
6.a Beñat Jauregi 394.0
  • Zumarraga-Urretxu:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Unai Mendizabal 449.5
2.a Nerea Elustondo 439.5
3.a Iñigo Izagirre 419.0
4.a Mikel Tapia 417.0
5.a Eli Pagola 416.0
6.a Iker Ormazabal 378.0
  • Elgoibar:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Ane Labaka 458.5
2.a Jokin Uranga 443.5
3.a Eñaut Martikorena 437.0
4.a Iñaki Gurrutxaga 430.0
5.a Unai Gaztelumendi 424.5
6.a Endika IGarzabal 403.5
  • Lasarte-Oria:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Mikel Artola 429.0
2.a Iñaki Zelaia 412.5
3.a Oier Aizpurua 401.0
4.a Unai Izagirre 397.5
5.a Aitor Salegi 390.0
6.a Eneko Araiztegi 389.5

Final laurdenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Andoain:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Eñaut Martikorena 476.0
2.a Iban Urdangarin 467.0
3.a Unai Mendizabal 460.5
4.a Iñaki Apalategi 458.5
5.a Asier Azpiroz 458.5
6.a Beñat Iguaran 447.0
  • Irun:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Agin Laburu 495.0
2.a Beñat Lizaso 455.5
3.a Haritz Mujika 455.5
4.a Unai Gaztelumendi 451.5
5.a Iñigo Izagirre 445.5
6.a Maider Arregi 425.5
  • Eibar:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Jon Maia 475.0
2.a Jokin Uranga 467.5
3.a Unai Muñoa 451.0
4.a Gorka Maiz 441.0
5.a Mikel Tapia 424.5
6.a Felix Zubia 423.5
  • Azpeitia:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Oihana Iguaran 485.5
2.a Iñigo Manzisidor "Mantxi" 484.0
3.a Nerea Elustondo 476.5
4.a Alaia Martin 475.0
5.a Amaia Iturriotz 463.5
6.a Iñaki Gurrutxaga 421.0
  • Azkoitia:
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Beñat Gaztelumendi 475.0
2.a Ane Labaka 455.0
3.a Maialen Akizu 443.5
4.a Ander Lizarralde 442.5
5.a Mikel Artola 425.0
6.a Ane Zuazubiskar 424.0

Finalaurrekoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Agin Laburu 501.0
2.a Nerea Elustondo 467.0
3.a Iñaki Apalategi 459.0
4.a Unai Mendizabal 452.0
5.a Unai Gaztelumendi 447.0
6.a Eñaut Martikorena 434.0
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Beñat Gaztelumendi 506.0
2.a Alaia Martin 493.5
3.a Ane Labaka 472.5
4.a Asier Azpiroz 463.0
5.a Iñigo Manzisidor "Mantxi" 453.0
6.a Amaia Iturriotz 438.0
Postua Bertsolaria Puntuak
1.a Jon Maia 494.5
2.a Oihana Iguaran 471.0
3.a Beñat Lizaso 469.5
4.a Jokin Uranga 456.5
5.a Iban Urdangarin 444.0
6.a Haritz Mujika 432.0
  • Sailkapen orokorra:
Postua Bertsolaria Puntuak Oharrak
1.a Beñat Gaztelumendi 506.0 Oiartzungo finalaurrekoa irabazteagatik zuzenean sailkatua
2.a Agin Laburu 501.0 Arrasateko finalaurrekoa irabazteagatik zuzenean sailkatua
3.a Jon Maia 494.5 Tolosako finalaurrekoa irabazteagatik zuzenean sailkatua
4.a Alaia Martin 493.5
5.a Ane Labaka 472.5
6.a Oihana Iguaran 471.0
7.a Beñat Lizaso 469.5
8.a Nerea Elustondo 467.0
9.a Asier Azpiroz 463.0
10.a Iñaki Apalategi 459.0
11.a Jokin Uranga 456.5
12.a Iñigo Manzisidor "Mantxi" 453.0
13.a Unai Mendizabal 452.0
14.a Unai Gaztelumendi 447.0
15.a Iban Urdangarin 444.0
16.a Amaia Iturriotz 438.0
17.a Eñaut Martikorena 434.0
18.a Haritz Mujika 432.0

Finala[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Finala Donostiako Illunbe zezen plazan jokatuko abenduaren 14an.

Postua Bertsolaria Puntuak
Txapelduna
2.a
3.a
4.a
5.a
6.a
7.a
8.a

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. Urrate, Manex Mantxola «Agin Laburu nagusi Arrasaten» Berria . Noiz kontsultatua: 2019-12-01.
  2. Bertsozale.eus (2019-11-25) «Beñat Gaztelumendik irabazi du Oiartzungo finalaurrekoa» Argia . Noiz kontsultatua: 2019-12-01.
  3. SL, TAI GABE DIGITALA (2019-12-01) «Jon Maia zuzenean finalera, lehen final parekidera» naiz: . Noiz kontsultatua: 2019-12-01.

Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]