Ziklo-kroseko Frantziako Txapelketak

Wikipedia, Entziklopedia askea
Ziklo-kroseko Frantziako Txapelketak
MaillotFrancia.png
Orokortasunak
KirolaZiklo-kros
Ekitaldi kopurua0 (urtea: 2022)
MotaKirol txapelketa
translation for raceinfobox_translate index 33 not foundFRA Frantzia
AntolatzaileaFrench Cycling Federation
Dokumentazioa Wikidata-logo S.svg

Frantziako Ziklo-Kross Txapelketak 1902. urtean ospatu ziren lehenengo aldiz, F. De Baeder izan zen ekitaldi honen irabazlea.

Palmaresa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urtea Garailea Bigarrena Hirugarrena Egoitza
1902 Fernand De Baeder Henri Vazieux Henri Roquess Verrières
1903 Robert Seigneur Enrico Fouquier Louis Rigoust Verrières
1905 Pierre Frère Eugène Christophe Louis Rigoust Mont-Valérien
1906 Henri-Pierre Dupont Jean Devoissoux - Chevret Mont-Valérien
1907 Octave Lapize Lucien Pagès - Fox Mont-Valérien
1908 Marcel Baumler Lucien Pagès Gilbert Stoeffel Mont-Valérien
1909 Eugène Christophe Antoine d'Annunzio Maurice Lainé Mont-Valérien
1910 Eugène Christophe Georges Tribouillard Henri Massicot Mont-Valérien
1911 Eugène Christophe Georges Tribouillard Aldo Bettini Mont-Valérien
1912 Eugène Christophe Julien Loisel Lucien Pagès Mont-Valérien
1913 Eugène Christophe Gommaire Jobin Julien Loisel Mont-Valérien
1914 Eugène Christophe Francis Pélissier Georges Gatier Mont-Valérien
1920 Gaston Degy Eugène Christophe Honoré Barthélémy Mont-Valérien
1921 Eugène Christophe (7) Charles Lacquehay Roger Lacolle Mont-Valérien
1922 Roger Lacolle Gaston Degy Eugène Christophe Fontainebleau
1923 Roger Lacolle (2) Eugène Christophe Marcel Vincent Fontainebleau
1924 Fernand Lemay Gaston Degy Fernand Dubourg Fontainebleau
1925 Alexandre Piveteau Antoine Peyrard Clément Vottier Fontainebleau
1926 Charles Pélissier Roger Lacolle Alexandre Piveteau Fontainebleau
1927 Charles Pélissier Paul Le Drogo Camille Foucaux Fontainebleau
1928 Charles Pélissier (3) Camille Foucaux Auguste Segaud Fontainebleau
1929 Camille Foucaux Auguste Segaud Marcel Mazeyrat Fontainebleau
1930 Camille Foucaux Henri Deconinck Aubert Winsingues Fontainebleau
1931 Camille Foucaux Henri Deconinck André Vanderdonckt Fontainebleau
1932 Camille Foucaux (4) Aubert Winsingues Marcel Duc Fontainebleau
1933 André Vanderdonckt Théodore Ladron Auguste Segaud Fontainebleau
1934 Charles Vaast Léon Maillard Robert Laforgue Fontainebleau
1935 Robert Laforgue Georges Peuziat Jean Colotte Fontainebleau
1936 Paul Chocque Francis Guilhaire Robert Oubron Fontainebleau
1937 Georges Peuziat Robert Oubron Charles Vaast Fontainebleau
1938 Paul Chocque (2) Maurice Cacheux Ludovic Bulteau Fontainebleau
1939 Robert Laforgue Charles Vaast Marcel Duc Fontainebleau
1941 (ZO[1]) Robert Oubron Georges Peuziat Kléber Piot Marnes-la-Coquette
1941 (ZL[1]) Gino Proietti Jules Rougemont Marius Nanni Bron
1942 (ZO[1]) Robert Oubron (2) Albert Carapezzi Georges Peuziat Marnes-la-Coquette
1942 (ZL[1]) Gino Proietti Jules Stellon Roger Pierredon Marseille
1943 Robert Oubron Robert Dorgebray Marcel Duc Toulouse
1944 Robert Oubron Kléber Piot Victor Cosson Fontainebleau
1945 Jean Robic Kléber Piot Roger Rondeaux Fontainebleau
1946 Robert Oubron (5) Kléber Piot Georges Ramoulux Fontainebleau
1947 Roger Rondeaux Pierre Jodet Vincent Ceci Fontainebleau
1948 Roger Rondeaux Pierre Jodet Robert Oubron Charbonnières-les-Bains
1949 Roger Rondeaux Georges Ramoulux Robert Oubron Nancy
1950 Pierre Jodet Georges Meunier Kléber Piot Fontainebleau
1951 Roger Rondeaux André Dufraisse Georges Meunier Marsannay-la-Côte
1952 Roger Rondeaux Antonin Canavèse André Dufraisse Limoges
1953 Roger Rondeaux Gilbert Bauvin Antonin Canavèse Besançon
1954 Roger Rondeaux (7) Pierre Jodet André Dufraisse La Baule
1955 André Dufraisse Gérard Durand Roger Rondeaux Calais
1956 André Dufraisse Georges Meunier Pierre Jodet Dreux
1957 Georges Meunier Pierre Jodet André Dufraisse Bourges
1958 André Dufraisse André Brulé Georges Meunier Calais
1959 André Dufraisse André Brulé Georges Meunier Saint-Fons
1960 Georges Meunier (2) Robert Aubry Jean Gérardin Poitiers
1961 André Dufraisse Jean Gérardin Maurice Gandolfo Vihiers
1962 André Dufraisse Maurice Gandolfo Bernard Vattier Lurbe-Saint-Christau
1963 André Dufraisse (7) Maurice Gandolfo Pierre Bernet Cesson
1964 Michel Pelchat Pierre Bernet Jean Gérardin Le Bec-Hellouin
1965 Pierre Bernet Maurice Gandolfo Jules Leclercq Aiglemont
1966 Michel Pelchat (2) Pierre Bernet Joseph Mahé Labatut
1967 Jean-Pierre Ducasse Pierre Bernet André Bayssière Épernay
1968 Jean-Pierre Ducasse (2) Luc Evrard Michel Pelchat Josselin
1969 James Herbain Pierre Bernet Jean-Paul Weibel Sarrebourg
1970 Pierre Bernet (2) Walter Ricci James Herbain Le Havre
1971 Jean-Michel Richeux Alex Gérardin Pierre Bernet Saint-Junien
1972 Jean-Michel Richeux (2) Pierre Bernet André Wilhelm Saint-Leu-d'Esserent
1973 André Wilhelm Pierre Bernet Jean-Yves Plaisance Lanarvily
1974 André Wilhelm Alex Gérardin Pierre Bernet Kaysersberg
1975 Alex Gérardin Walter Ricci Gilbert Lahalle Saint-Simeux
1976 Cyrille Guimard Jean-Yves Plaisance Alex Gérardin Chazay-d'Azergues
1977 Alex Gérardin Robert Alban Jean-Yves Plaisance Lapugnoy
1978 Jean-Yves Plaisance Jean Chassang Pierre-Raymond Villemiane Pontchâteau
1979 André Wilhelm (3) Pierre-Raymond Villemiane Jean Chassang Versailles
1980 Alex Gérardin (3) Robert Alban Jacques Osmont Langres
1981 Jean Chassang Alex Gérardin André Wilhelm Cours-les-Barres
1982 Marc Madiot Alex Gérardin Pascal Poisson Miramas
1983 Martial Gayant Patrice Thévenard Marc Madiot Salies-de-Béarn
1984 Yvon Madiot Martial Gayant Marc Madiot Reyrieux
1985 Yvon Madiot Marc Madiot Martial Gayant La Chaussaire
1986 Martial Gayant (2) Yvon Madiot Ronan Pensec Fourmies
1987 Yvon Madiot (3) Christophe Lavainne Martial Gayant Camors
1988 Christophe Lavainne Martial Gayant Yvon Madiot Munster
1989 Dominique Arnould Martial Gayant Christophe Lavainne Tessé-la-Madeleine
1990 Christophe Lavainne (2) Dominique Arnould Bruno Lebras Cap d'Agde
1991 Bruno Lebras David Pagnier Daniel Maquet Lunéville
1992 David Pagnier Dominique Arnould Emmanuel Magnien Saint-Herblain
1993 Dominique Arnould Emmanuel Magnien David Pagnier Montreuil
1994 Dominique Arnould Cyrille Bonnand David Pagnier Sablé-sur-Sarthe
1995 Jérôme Chiotti David Pagnier Emmanuel Magnien Cublize
1996 Emmanuel Magnien Jérôme Chiotti Patrice Halgand Lanarvily
1997 Christophe Mengin David Pagnier Dominique Arnould Harnes
1998 Christophe Mengin (2) Dominique Arnould Emmanuel Magnien Nommay
1999 Christophe Morel Emmanuel Magnien Sébastien Loigerot Pontchâteau
2000 Christophe Morel (2) Dominique Arnould Miguel Martinez Manosque
2001 David Pagnier Cyrille Bonnand Miguel Martinez Blaye
2002 Dominique Arnould David Derepas John Gadret Sarrebourg
2003 Dominique Arnould (5) John Gadret Arnaud Labbe Nommay
2004 John Gadret Arnaud Labbe Christophe Morel Limoges
2005 Francis Mourey John Gadret Arnaud Labbe Liévin
2006 John Gadret (2) Francis Mourey Arnaud Labbe Sedan
2007 Francis Mourey John Gadret Jérôme Chevallier Lanarvily
2008 Francis Mourey John Gadret Arnaud Labbe Pontchâteau
2009 Francis Mourey Steve Chainel Julien Belgy Pontchâteau
2010 Francis Mourey Steve Chainel Nicolas Bazin Liévin
2011 Francis Mourey John Gadret Arnold Jeannesson Lanarvily
2012 Aurélien Duval Steve Chainel Francis Mourey Quelneuc
2013 Francis Mourey Arnold Jeannesson John Gadret Nommay
2014 Francis Mourey Fabien Canal Nicolas Bazin Lignières
2015 Clément Lhotellerie Clément Venturini Francis Mourey Pontchâteau
2016 Francis Mourey (9) Clément Venturini John Gadret Besançon
2017 Clément Venturini Arnold Jeannesson John Gadret Lanarvily
2018 Steve Chainel Francis Mourey Arnold Jeannesson Quelneuc
2019 Clément Venturini Fabien Canal Francis Mourey Besançon
2020 Clément Venturini Joshua Dubau Fabien Doubey Flamanville
2021 Clément Venturini (4) Joshua Dubau David Menut Pontchâteau
2022 Joshua Dubau Yan Gras Fabien Doubey Liévin

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. a b c d 1941an eta 1942an bi txapelketa jokatu ziren: bata zonalde okupatuan (ZO) eta bestea zonalde "librean" (ZL)