2002ko Bizkaiko Bertsolari Txapelketa

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search

2002ko Bizkaiko Bertsolari Txapelketa lurralde horretan egindako hamabosgarren edizio ofiziala izan zen eta Bertsozale Elkarteak antolatu zuen.

Abenduaren 18an finala Euskalduna jauregian (Bilbo) ospatu zuten eta garailea Igor Elortza bertsolari durangarra izan zen berriro, aurreko bi edizioetan legez.

Azken-laurdenak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Arrigorriaga[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Irailaren 28an Arrigorriagako Lonbo Aretoan:

  1. Oihana Bartra Arenas (326 puntu)
  2. Igor Muniategi Bilbao (325.5)
  3. Joseba Artza Zubillaga (311)
  4. Oier Azula Aurrekoetxea (305)
  5. Ander Oleaga Benguria (285)

Mallabia[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urriaren 5ean Mallabiako frontoian:

  1. Etxahun Lekue Etxebarria (337)
  2. Onintza Enbeita Maguregi (315)
  3. Garikoitz Sarriugarte Onaindia (306)
  4. Xabier Enbeita Ibarra (302)
  5. Jon Unanue Alberdi (292)
  6. Ortzi Garitano Agirre (275)

Ondarroa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urriaren 13an Ondarroako kiroldegian:

  1. Beñat Gaztelurrutia Munitxa (312)
  2. Eneko Abasolo Txabarri (300.5)
  3. Joseba Goienola Bilbao (300)
  4. Miren Loizaga Legarra (285.5)
  5. Txomin Madalena Arriaga (284)
  6. Lander Ibarluzea Bikandi (261.5)

Amoroto[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urriaren 19an Amorotoko frontoian:

  1. Beñat Ugartetxea Ostolaza (323)
  2. Jabier Olibares Etxebarria (299)
  3. Iker Belaustegi Oar (298.5)
  4. Jon Eizmendi Goiburu (296.5)
  5. Peru Madalena Arriaga (295)
  6. Matxalen Zabaljauregi Markuerkiaga (287)

Gernika[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Urriaren 27an Gernika-Lumoko Santanape frontoian:

  1. Arkaitz Ugartetxea Ostolaza (325.5)
  2. Eñaut Intxaurraga Uriarte (320.5)
  3. Peru Aranburu Berriozabalgoitia (316)
  4. Iñaki Basterretxea Gaztelua (298.5)
  5. Igor Meñika Bengoetxea (293)
  6. Miren Ibarluzea Santisteban (278)

Finalaurrekoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Igorre[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Azaroaren 17an Igorreko frontoian:

  1. Unai Iturriaga (453.5)
  2. Fredi Paia (418)
  3. Eñaut Intxaurraga (403)
  4. Onintza Enbeita (399)
  5. Gorka Ostolaza (396)
  6. Arkaitz Ugartetxea (393)

Bermeo[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Azaroaren 24an Bermeoko frontoian:

  1. Iratxe Ibarra (422)
  2. Beñat Gaztelurrutia (419)
  3. Igor Muniategi (412.5)
  4. Etxahun Lekue (406.5)
  5. Peru Aranburu (399)
  6. Arkaitz Estiballes (385)

Getxo[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Abenduaren 1ean Getxo Antzokian:

  1. Igor Elortza (436)
  2. Oihane Enbeita (417.5)
  3. Oihana Bartra (391.5)
  4. Beñat Ugartetxea (389.5)
  5. Joseba Artza (388.5)
  6. Juanjo Respaldiza (383)

Finala[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Bertsolaria Puntuak
Igor Elortza 964
Unai Iturriaga 950.5
Fredi Paia 531
Iratxe Ibarra 521.5
Etxahun Lekue 505
Oihane Enbeita 495
Igor Muniategi 491.5
Beñat Gaztelurrutia 491

Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]