GT Ligako 2017ko denboraldia

Wikipedia, Entziklopedia askea
2017ko GT Liga
Encerando a trainera na praia de Riazor, A Coruña, Galiza.jpg
Samertolameuk eta Pueblak TKE Ligara igotzeko play-offa jokatzeko txartelak lortu zituzten.
Datu orokorrak
Antolatzailea Galiziako Traineruen Liga
Partaideak 18 talde (11+7)
Estropadak 24 estropada (14+10)
Hasiera 2017ko ekainaren 17a
Amaiera 2017ko abuztuaren 20a
Palmaresa
Txapelduna Samertolameu (140 p.)
Txapeldunordea Puebla (122 p.)
Ohorezko tx. Mecos (108 p.)
Bueu (98 p.)
Jaitsiera Perillo (15 p.)
2016
2018

GT Ligako 2017ko denboraldia Galiziako Traineruen Liga edo Ipar-mendebaldeko Traineruen Liga arraun lehiaketaren hamalaugarren denboraldia izan zen. Ekainaren 17an hasi zen O Groveko uretan eta abuztuaren 20an bukatu zen Moañan. Samertolameu eta Puebla elkarteak, iaz hurrenez hurren bigarren eta hirugarren izandako arraun elkarteak TKE Ligara igotzeko play-offa jokatzeko bi txartelak lortu zituzten. Perillo elkartea, aldiz, hurrengo denboraldian bigarren mailan arituko da; bestetik, 2018ko GT Ligan jokatzeko lekua Merak eta Mugardosek eskuratu zuten.[1]

Lehenengo maila[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2016
Flag of Galicia.svg
Amegrove Amegrove Club de Remo Pabliño Galizia Diego Cabaleiro O Grove Pontevedra 9.a
Flag of Galicia.svg
Bueu Club de Mar Bueu Maruxia Galizia José Ferral Bueu Pontevedra 6.a
Flag of Asturias.svg
Castropol Club de Mar de Castropol Ría del Eo Espainia José Quintana Castropol Asturias 5.a
Flag of Galicia.svg
Chapela Club de Remo Chapela Arealonga Galizia Marco Antonio Castelao Redondela Pontevedra 8.a
Flag of Galicia.svg
Coruxo Club de Remo Coruxo Fontaíña Galizia Benjamín Vázquez Coruxo, Vigo Pontevedra 4.a
Flag of Galicia.svg
Mecos Club de Remo Mecos Mequiña Galizia Francisco González O Grove Pontevedra 7.a
Flag of Galicia.svg
Perillo Club de Regatas Perillo Santa Leocadia Galizia Alejandro Alvedro Oleiros Coruña 11.a
Flag of Galicia.svg
Puebla Club de Remo Puebla Carmela Galizia José Parada Millán A Pobra do Caramiñal Coruña 3.a
Flag of Galicia.svg
Rianxo Club de Remo Rianxo Concello de Rianxo Galizia Alberto Hermo Rianxo Coruña 1.a (GTL2)
Flag of Galicia.svg
Samertolameu Sociedad Deportiva Samertolameu A Terca Galizia Daniel Pérez Meira, Moaña Pontevedra 2.a
Flag of Galicia.svg
Vilaxoán Club de Remo Vilaxoán A Revenida Galizia Rogelio Tarrío Vilagarcía de Arousa Pontevedra 10.a

Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Z. Izena Lekua Data Txapelduna
- Presentación 2017 O Grove, Pontevedra 2017ko ekainaren 17a
Flag of Galicia.svg
Puebla
1. XXV Bandeira Concello de Vigo Coruxo, Vigo, Pontevedra 2017ko ekainaren 18a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
2. VI Bandeira Salgado Conxelados Oleiros, Coruña 2017ko uztailaren 1a
Flag of Galicia.svg
Puebla
3. XXXIV Bandeira Concello de O Grove O Grove, Pontevedra 2017ko uztailaren 8a
Flag of Galicia.svg
Puebla
4. XXVII Regata - VI Bandeira Virxe do Carme O Grove, Pontevedra 2017ko uztailaren 9a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
5. XXIII Bandeira Concello de Vilagarcía Vilagarcía de Arousa, Pontevedra 2017ko uztailaren 15a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
6. XXXI Bandeira Concello de Redondela Redondela, Pontevedra 2017ko uztailaren 16a
Flag of Galicia.svg
Puebla
7. XXX Bandera Princesa de Asturias Castropol, Asturias 2017ko uztailaren 22a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
8. XIV Bandeira Cidade de Ferrol A Cabana, Ferrol, Coruña 2017ko uztailaren 23a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
9. XXII Bandeira Concello de Bueu Bueu, Pontevedra 2017ko uztailaren 29a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
10. XIV Bandeira Concello de Rianxo Rianxo, Coruña 2017ko uztailaren 30a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
11. XII Bandeira Concello da Pobra do Caramiñal A Pobra do Caramiñal, Coruña 2017ko abuztuaren 12a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
12. III Bandeira Parquistas de Carril O Carril, Vilagarcía de Arousa, Pontevedra 2017ko abuztuaren 19a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
13. III Bandeira Illa do Samertolameu - Concello de Moaña Moaña, Pontevedra 2017ko abuztuaren 20a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu
- XXXII Trofeo - XIII Bandeira Teresa Herrera Coruña, Coruña 2017ko abuztuaren 26a
Flag of Galicia.svg
Puebla
2017ko abuztuaren 27a
Flag of Galicia.svg
Samertolameu

Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Estropadak Lorpena
1 Samertolameu 140 11 10 10 11 11 10 11 11 11 11 11 11 11 10 Igoera play-offa
2 Puebla 122 10 11 11 9 8 11 4 10 8 10 10 10 10 3
3 Mecos 108 9 6 9 10 9 8 9 9 5 9 8 9 8 - Ohorezko txanda
4 Bueu 98 8 9 8 5 5 7 7 7 9 7 9 8 9 -
5 Castropol 87 7 7 5 8 6 3 10 8 10 5 4 7 7 -
6 Amegrove 80 4 8 6 7 4 9 6 6 7 6 7 6 4 -
7 Coruxo 70 6 5 7 2 10 4 5 5 6 4 6 5 5 -
8 Vilaxoán 69 5 4 4 6 7 5 8 4 4 8 5 3 6 -
9 Rianxo 39 2 2 3 4 2 6 3 3 3 3 3 2 3 -
10 Chapela 30 3 3 2 3 3 1 2 2 2 2 2 4 1 -
11 Perillo 15 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 2 - Jaitsiera play-offa

Jaitsiera/Igoera play-offa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea Emaitza
Flag of Galicia.svg
Mugardos Club de Mar Mugardos Bestarruza Galizia Jorge Hermida Mugardos Coruña 2.a (GTL2)
Flag of Galicia.svg
Muros Club de Remo Muros Muradana Galizia Daniel Canosa Muros Coruña 3.a (GTL2)
Flag of Galicia.svg
Perillo Club de Regatas Perillo Santa Leocadia Galizia Alejandro Alvedro Oleiros Coruña 11.a (GTL)
Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1. estrop. 2. estrop. Lorpena
Green Arrow Up Darker.svg 1 Mugardos 6 3 3 2018ko GT Liga
Red Arrow Down.svg 2 Perillo 4 2 2 2018ko GT2 Liga
Straight Line Steady.svg 3 Muros¹ - - -

¹ Muros arraun elkarteak uko egin zion igoera fasea jokatzeari.

Bigarren maila[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2016
Flag of Galicia.svg
Cedeira Club de Remo Cedeira Candieira Galizia José María Hermida Cedeira Coruña -
Flag of Galicia.svg
Esteirana Asociación Deportiva Esteirana Esteirana Galizia Bruno Rodriguez Esteiro, Muros Coruña -
Flag of Galicia.svg
Mera Centro Deportivo Mariñeiro A Mariñeira Galizia Jose Pelaez Botas Oleiros Coruña 4.a
Flag of Galicia.svg
Mugardos Club de Mar Mugardos Bestarruza Galizia Jorge Hermida Mugardos Coruña -
Flag of Galicia.svg
Muros Club de Remo Muros Muradana Galizia Daniel Canosa Muros Coruña -
Flag of Galicia.svg
Vila de Cangas Club de Remo Vila de Cangas Balea Galizia Vicente Parcero Cangas Pontevedra 6.a
Flag of Galicia.svg
Virxe da Guía Club de Remo Virxe da Guía A Punta Galizia Álvaro Faro Teis, Vigo Pontevedra -

Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Z. Izena Lekua Data Txapelduna
- Presentación 2017 O Grove, Pontevedra 2017ko ekainaren 17a
Flag of Galicia.svg
Mera
1. XXVIII Bandeira Concello de Cangas Cangas, Pontevedra 2017ko uztailaren 8a
Flag of Galicia.svg
Mera
2. IV Bandeira Baía de Mera Oleiros, Coruña 2017ko uztailaren 15a
Flag of Galicia.svg
Mera
3. I Bandeira Illas Cíes Taysunave Teis, Vigo, Pontevedra 2017ko uztailaren 22a
Flag of Galicia.svg
Mera
4. VII Bandeira Reganosa Mugardos, Coruña 2017ko uztailaren 29a
Flag of Galicia.svg
Mera
5. II Bandeira Concello de Mugardos Mugardos, Coruña 2017ko uztailaren 30a
Flag of Galicia.svg
Virxe da Guía
6. II Regata Concello de Cedeira Cedeira, Coruña 2017ko abuztuaren 5a
Flag of Galicia.svg
Mera
7. I Bandeira Muros de San Pedro Muros, Pontevedra 2017ko abuztuaren 12a
Flag of Galicia.svg
Mera
8. X Bandeira Concello de Muros Esteiro, Muros, Pontevedra 2017ko abuztuaren 19a
Flag of Galicia.svg
Mugardos

Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 Estropadak Lorpena
1 Mera 54 7 7 7 7 6 7 7 6 6 2018ko GT Liga
2 Mugardos 44 6 6 5 6 4 5 5 7 1 Igoera play-offa
3 Muros 41 5 5 6 5 3 6 6 5 -
4 Virxe da Guía 28 2 2 3 3 7 4 4 3 1 Ohorezko txanda
5 Cedeira 27 3 4 4 4 2 3 3 4 -
6 Vila de Cangas 22 4 3 2 2 5 2 2 2 -
7 Esteirana 8 1 1 1 1 1 1 1 1 -

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. Emaitzak GT Liga. 2017.08.13

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]