2007ko Kontxako Bandera

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search
Ur-kirolak 2007ko Kontxako Banderako sailkapen-estropadan.

2007ko Kontxako Bandera (Banderaren 112. ekitaldia) urte honetako irailaren 2 eta 9an jokatu zen, irabazlea Orio Arraunketa Elkartea izan zen 31. aldiz. Patroia Irakoitz Etxeberria izan zen.

Sailkapen estropada Hondarribiak irabazi zuen lehen aldiz Urdaibairi bi segundo eta Zarautzi lau aterata. Guztira 21 traineruk hartu zuten parte, 9 gipuzkoarrek, bost bizkaitarrek, lau kantabriarrek eta hiru galiziarrek.

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak
Kantabria Castro Urdiales
Euskal Herria Donostia Arraun Lagunak
Euskal Herria Hondarribia
Euskal Herria Orio
Kantabria Pedreña
Galizia Tirán
Euskal Herria Urdaibai
Euskal Herria Zarautz
La Marinera
Lugañene
Ama Guadalupekoa
San Nikolas
Marina de Cudeyo
Pereira
Bou Bizkaia
Enbata
Cristian Garma
Ander Iriarte
Joseba Amunarriz
Irakoitz Etxeberria
Borja Gómez
Fran González
Asier Zurinaga
Gorka Aranberri

Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Oriok bi jardunaldiak irabazita eskuratu zuen Bandera.

Behin betiko denborak
Postua Elkartea 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Orio 19:18:84 19:16:68 38:35:52
-
2 Urdaibai 19:30:04 19:23:72 38:53:76 + 0:18:24
3 Hondarribia 19:30:24 19:33:28 39:03:52 + 0:28:00
4 Zarautz 19:43:80 19:31:78 39:15:58 + 0:40:06
5 Pedreña 19:39:68 19:42:60 39:22:28 + 0:46:76
6 Castro Urdiales 19:48:56 19:44:90 39:33:46 + 0:57:94
7 Tirán 19:50:20 19:49:62 39:39:82 + 1:04:30
8 Donostia Arraun Lagunak 20:58:71 20:36:50 41:35:21 + 2:59:69

Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Orio Arraunketa Elkartea
    • Entrenatzailea: Joxean Olaskoaga "Aizperro"
    • Patroia: Irakoitz Etxeberria
    • Arraunlariak:Andoni Peña, Anartz Larrea, Urko Redondo, Joxean Olaskoaga, Jon Redondo, Fernando Balenziaga, Iurgi Iruretagoiena, Manuel Bentas, Agustin Mujika, Ibon Etxeberria, Jon Albizu, Xabier Etxebeste eta Gorka Etxeberria.

Sailkapen estropada[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Taldea Denbora
1 Hondarribia 20:56,36
2 Urdaibai 20:58,36
3 Zarautz 21:00,72
4 Orio 21:02,80
5 Castro-Urdiales 21:09,00
6 Pedreña 21:09,88
7 Tiran 21:10,84
8 San Pedro 21:19,28
9 Zumaia 21:20,24
10 Laredo 21:26,40
11 Getaria 21:43,60
12 Pasai Donibane 21:50,24
13 Arkote 21:54,68
14 Isuntza 21:54,92
15 Mecos 21:55,28
16 Cabo da Cruz 21:56,84
17 Kaiku 21:57,92
18 Ondarroa 22:08,52
19 Camargo 22:17,24
20 Hernani 23:44,40
21 Ur-Kirolak 23:49,88


Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]