2008ko Kontxako Bandera

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search

2008ko Kontxako Bandera (gizonezkoentzat Banderaren 113. ekitaldia eta emakumezkoentzat Banderaren lehenengoa) urte honetako irailaren 7 eta 14an jokatu zen, irabazleak gizonezkoetan Sociedad Deportiva de Remo Castro Urdiales eta emakumezkoetan Galizia izan zirelarik. Talde irabazleetako patroiak Iker Gimeno (Castro Urdiales) eta Laura Hermo (Rias Baixas) izan ziren.

Gizonezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Ohorezko txanda Oriok irabazi bazuen ere Castro Urdiales erraz jabetu zen banderaz.

Sailkapen estropada Urdaibaik irabazi zuen bigarren aldiz Orio eta San Pedrori 11 segundo atereaz. Guztira 23 traineruk hartu zuten parte, 7 gipuzkoarrek, 6 galiziarrek, 5 bizkaitarrek eta 5 kantabriarrek.

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Gizonezkoak
Taldeak Traineruak Patroiak
Kantabria Astillero
Kantabria Castro Urdiales
Euskal Herria Donostiarra
Euskal Herria Hondarribia
Euskal Herria Orio
Euskal Herria San Pedro
Galizia Tirán
Euskal Herria Urdaibai
San José XIV
La Marinera
Kiriko
Ama Guadalupekoa
Mirotza
Libia
Pereira
Bou Bizkaia
Joseba Arbona
Iker Gimeno
Ander Iriarte
Joseba Amunarriz
Irakoitz Etxeberria
Gaizka Garmendia
Fran González
Asier Arego

Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Behin betiko denborak
Postua Elkartea 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Castro Urdiales 19:51:00 19:31:94 39:22:94
-
2 Orio 20:15:76 19:27:58 39:43:34 + 0:20:40
3 Urdaibai 20:09:08 19:40:18 39:49:26 + 0:26:32
4 Astillero 20:09:76 19:45:24 39:55:00 + 0:32:06
5 Hondarribia 20:22:06 19:57:20 40:19:26 + 0:56:32
6 San Pedro 20:23:54 19:57:00 40:20:54 + 0:57:60
7 Tirán 20:58:18 20:26:24 41:24:42 + 2:01:48
8 Donostiarra 22:09:06 21:26:52 43:35:58 + 4:12:64

Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Castro Urdiales
    • Entrenatzailea: Juan Mari Etxabe
    • Patroia: Iker Gimeno
    • Arraunlariak: Sergio Montenegro, Antonio Miguel Montenegro , Joseba Fernandez, Jon Elortegi , Aitor Dorronsoro, Alexander Esteban , Xabier Etxebeste, Jose Antonio Acebal , Pedro Laza, Jon Iriondo , Javier Vilariño, Pablo Casas eta Jose Angel Cambados

Sailkapen estropada[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Taldea Denbora
1 Urdaibai 19:45,80
2 Orio 19:57,52
3 San Pedro 19:57,64
4 Astillero 19:58,08
5 Castro 20:02,30
6 Hondarribia 20:08,74
7 Tiran 20:10,30
8 Zarautz 20:14,48
9 Kaiku 20:15,68
10 Pedreña 20:26,96
11 Cabo da Cruz 20:27,96
12 Zumaia 20:31,48
13 Pasai Donibane 20:33,08
14 Arkote 20:33,88
15 Isuntza 20:36,64
16 Meira 20:47,76
17 Nautico de Vigo 20:53,82
18 Chapela 21:11,94
19 Rianxo 21:12,22
20 Ondarroa 21:14,22
21 Laredo 21:22,94
22 Carmargo 21:24,94
23 Trintxerpe 21:54,428

Emakumezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emakumezkoen Kontxako lehenengo Bandera 2008ko irailaren 14ean jokatu zen, goizeko 11:00tan, gizonezkoen estropadaren aurretik hain zuzen ere.

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emakumezkoak
Taldeak Traineruak Patroiak
Kantabria Astillero
Euskal Herria Getaria-Zumaia
Galizia Rias Baixas
Euskal Herria Hondarribia
San José XII
Esperantza
Galicia
Ama Guadalupekoa
María Gil
Libana Taboada
Laura Hermo
Amaia Arrizabalaga

Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Behin betiko denborak
Postua Elkartea Denbora Diferentzia
1 Rias Baixas 11:35:80
-
2 Astillero 11:40:44 + 0:04:64
3 Getaria-Zumaia 11:43:44 + 0:07:64
4 Hondarribia 11:53:92 + 0:18:12

Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Sailkapen estropada[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Taldea Denbora
1 Getaria-Zumaia 13:42,12
2 Rias Baixas 14:06,20
3 Hondarribia 14:16,02
4 Astillero 14:26,28
5 Tolosaldea-Oria 14:36,26
6 Arkote 15:04,52
7 Colera 17:21,40
8 Rem Badalona 18:18,96


Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]