2020ko Kontxako Bandera

Wikipedia, Entziklopedia askea
2020ko Kontxako Bandera
Datu orokorrak
Antolatzailea Donostiako Udala
Partaideak 8 giz. + 8 emak.
Estropadak 2 estropada
Hasiera 2020ko irailaren 6a
Amaiera 2020ko irailaren 13a
Palmaresa
Txapelduna Giz. Euskal Herria Hondarribia
Em. Euskal Herria Orio
Txapeldunordea Giz. Euskal Herria Zierbena
Em. Euskal Herria Donostiarra
2019
2021

2020ko Kontxako Bandera gizonezkoentzat Banderaren 125. ekitaldia izan zen, eta emakumezkoentzat Banderaren 13.a. Urte honetako irailaren 6 eta 13an jokatu zen. Iazko garaile berak izan ziren gizonezko zein emakumezkoetan. Hondarribiak 14. bandera eskuratu zuen, hirugarrena jarraian eta Oriok bigarrena emakumezkoetan.

Lehiaketa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

COVID-19 pandemiak erabat baldintzatu zuen lehiaketa. Ikuslerik ez zen izan, emakumezkoen sailkapen estropada irailaren 2an eta gizonezkoena irailaren 3an jokatu zen eta hainbat taldek ezin izan zuten parte hartu COVID-19 positiboren bat barnean izateagatik; Arkotek, Astillerok eta Lapurdik gizonezkoetan eta Deustuk eta Lapurdik emakumezkoetan.

Lehenengo jardunaldian Hondarribiak garaipen argia lotu zuen Zierbenaren aurretik eta emakumezkotan Orio eta Donostiarra parez pare ibili ziren. Bigarren jardunaldian ez zen sorpresarik izan eta biek ala biek nagusitasun handiz irabazi zuten.

Gizonezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak Entrenatzaileak
Euskal Herria Bermeo-Urdaibai
Galizia Cabo da Cruz
Euskal Herria Donostiarra
Euskal Herria Hondarribia
Euskal Herria Orio
Euskal Herria Santurtzi
Euskal Herria Zarautz
Euskal Herria Zierbena
Bou Bizkaia
Cabo da Cruz
Torrekua II
Ama Guadalupekoa
San Nikolas
Sotera
Enbata
Zierbena
Iker Gimeno
Oscar Hermo
Arkaitz Diaz
Joseba Amunarriz
Gorka Aranberri
Asier Zurinaga
Aitzol Garro
Borja Gómez
Jon Elortegi
Benigno Silva
Igor Makazaga
Mikel Orbañanos
Jon Salsamendi
Iker Zabala
Garikoitz Uranga
Juan Zunzunegi

Emaitza[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Behin betiko denborak
Postua Trainerua 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Hondarribia 19:47:30 19:39:22 39:26:52
-
2 Zierbena 19:55:22 19:44:52 39:39:74 + 0:13:22
3 Santurtzi 20:06:66 19:55:74 40:02:40 + 0:35:88
4 Orio 20:10:84 19:51:82 40:02:66 + 0:36:14
5 Bermeo-Urdaibai 20:17:00 19:52:70 40:09:70 + 0:43:18
6 Donostiarra 20:18:30 19:58:18 40:16:48 + 0:49:96
7 Cabo da Cruz 20:38:30 20:00:36 40:38:66 + 1:12:14
8 Zarautz 20:57:54 20:25:12 41:22:66 + 1:56:14

Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Hondarribia Arraun Elkartea
    • Entrenatzailea: Mikel Orbañanos
    • Patroia: Joseba Amunarriz
    • Arraunlariak: Alexander Udabe, Julen Castrillon, Manex Alday, Beñat Egiazu, Xabier Etxebeste, Galder Ezponda, Urko Redondo, Iñigo Jokin Sagarzazu, Bikendi Alza, Ander Legazkue, Alain Osanbela, Iker Marizkurrena eta Gaizka Gorostiaga.

Sailkapen estropada[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Taldea Denbora
1 Zierbena 19:45:18
2 Orio 19:49:06
3 Hondarribia 19:49:94
4 Santurtzi 19:58:24
5 Bermeo 19:59:56
6 Cabo da Cruz 20:06:64
7 Zarautz 20:16:94
8 Ondarroa 20:19:26
9 Ares 20:26:76
10 Lekittarra 20:30:54
11 Pedreña 20:34:50
12 San Pedro 20:38:52
13 Samertolameu 20:44:46
14 Tirán 20:48:36
15 Kaiku 20:48:88
16 San Juan 21:04:78
17 Deustu 21:04:92
18 Getaria 21:10:12
19 Zumaia 21:12:92
20 Mutriku 21:38:88
21 Hibaika 22:20:52

Emakumezkoak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak Entrenatzaileak
Euskal Herria Arraun Lagunak
Euskal Herria Donostiarra
Euskal Herria Hibaika
Euskal Herria Hondarribia
Euskal Herria Orio
Euskal Herria San Juan
Euskal Herria Tolosaldea
Euskal Herria Zumaia
Lugañene
Torrekua
Maddalen
Ama Guadalupekoa
Txiki
Batelerak
Tolosaldea
Telmo Deun
Andrea Astudillo
Natalia Tubio
Zuriñe Alberdi
Nerea Perez
Nadeth Agirre
Maider Etxaniz
Aiora Solozabal
Eneritz Diez
Ekain Iriarte
Maialen Arrazola
Amaia Gezala
Iker Cortes
Xanti Zabaleta
Guruzne Azpiroz
Patxi Frances
J. E. Manterola

Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Behin betiko denborak
Postua Trainerua 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Orio 11:10:26 10:49:54 21;59:80
-
2 Donostiarra 11:12:48 11:01:36 22:13:84 + 14:04
3 Arraun Lagunak 11:23:86 11:03:40 22:27:26 + 27:46
4 Tolosaldea 11:27:80 11:04:12 22:31:92 + 32:12
5 Hondarribia 11:28:60 11:11:78 22:40:38 + 40:58
6 Hibaika 11:31:52 11:20:20 22:51:72 + 51:92
7 Zumaia 11:39:82 11:24:00 23:03:82 + 1:04:02
8 San Juan 11:51:14 11:31:06 23:22:20 + 1:22:40

Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  • Orio
    • Entrenatzailea: Xanti Zabaleta
    • Patroia: Nadeth Agirre
    • Arraunlariak: Itziar Olasagasti, Garazi Oliden, Amaia Galdos, Lukene Lizaso, Olatz Agirregabiria, Oihane Iraola, Victoria Piñeiro, Sandra Piñeiro, Itxaso Azkonobieta, Izaro Etxaniz, Leire Alcala, Udane Hoyos eta Leire Garate

Sailkapen estropada[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Postua Taldea Denbora
1 Euskal Herria Orio 11:08:82
2 Euskal Herria Tolosaldea 11:17:64
3 Euskal Herria Arraun Lagunak 11:21:08
4 Euskal Herria Zumaia 11:28:16
5 Euskal Herria Hondarribia 11:28:52
6 Euskal Herria San Juan 11:33:52
7 Euskal Herria Hibaika 11:37:96
8 Euskal Herria Ondarroa 11:43:96
9 Galizia Cabo da Cruz 11:47:92
10 Euskal Herria Isuntza 11:58:12
11 Euskal Herria Lutxana 11:58:74
12 Galizia Tirán 12:02:02
13 Galizia Chapela 12:19:30

Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]