KAE Ligako 2019ko denboraldia

Wikipedia, Entziklopedia askea
Jump to navigation Jump to search


2019ko KAE Liga
San Juan 2018ko Kontxako sailkapen estropadan.jpg
TKE Ligan 9 denboraldi jarraian arraun egin ostean, San Juan KAE Ligan arituko da 2019an.
Datu orokorrak
Antolatzailea Kantauriko Arraun Elkartea
Partaideak 23 talde (12+11)
Estropadak 30 estropada (17+13)
Hasiera 2019ko ekainaren 15a
Amaiera 2019ko abuztuaren 24a
Palmaresa
2018
2020

KAE Ligako 2019ko denboraldia KAE Liga arraun lehiaketaren hamalaugarren denboraldia da. Lehen mailako txapelketa ekainaren 15ean hasi zen Pasaiako uretan eta abuztuaren 24an bukatuko da Bilbon; bigarren mailako denboraldiari, aldiz, Erandion eta egun bat beranduago ekin zitzaion, ekainaren 16an, eta Colindresko itsasoan amaituko da abuztuaren 24an.

Aurreko urtean TKE Ligatik jaitsi zen San Juan elkartea lehen mailara bueltatzeko txartela lortzen saiatuko da, dena den, lehia estua izango da Deustu-Bilbok eta Getariak 2018ko denboraldian lortutako emaitzak hobetzen saiatuko baitira. Ontzi hauei Donostiarraren B trainerua, eta Camargo eta Santoña kantabriarrak elkartuko zaizkie, aurreko denboraldian lehen mailan arraun egiteko txartela lortu zuten elkarteak[1][2].

Lehenengo maila[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2018
Flag of the Basque Country.svg
Arkote Arkote Arraun Taldea Plentzitarra Galizia Toni Montenegro Plentzia Bizkaia 8.a
Flag of Cantabria.svg
Camargo Club de Remo Valle de Camargo Virgen del Carmen Errumania Vasile Matei Camargo Kantabria 2.a (KAE2)
Flag of the Basque Country.svg
Deustu-Bilbo Deustu Arraun Taldea Tomatera Euskal Herria Jon Elortegi Deustu, Bilbo Bizkaia 3.a
Flag of the Basque Country.svg
Donostiarra B Kaiarriba Arraun Elkartea Torrekua II Euskal Herria Rufo Urtizberea Donostia Gipuzkoa 1.a (KAE2)
Flag of the Basque Country.svg
Getaria Getariako Arraun Elkartea Esperantza Euskal Herria Jon Larrañaga Getaria Gipuzkoa 4.a
Flag of the Basque Country.svg
Hibaika Hibaika Arraun Elkartea Madalen Euskal Herria Alexander Orena Errenteria Gipuzkoa 11.a
Flag of the Basque Country.svg
Lapurdi Lapurdiko Arraun Taldea Xubero Euskal Herria Guillermo Somoano D. Lohizune/Angelu Lapurdi 7.a
Flag of Cantabria.svg
Pedreña Sociedad Deportiva de Remo Pedreña Seve Ballesteros Espainia Ángel Gómez Bedia Pedreña, Marina de Cudeyo Kantabria 6.a
Flag of the Basque Country.svg
San Juan Pasai Donibane Koxtape Arraun Elkartea Erreka Euskal Herria Josema Azkue Donibane, Pasaia Gipuzkoa 11.a (TKE)
Flag of Cantabria.svg
Santoña Club de Remo Santoña Virgen del Puerto Espainia José Antonio Cuero Santoña Kantabria 3.a (KAE2)
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz Zarautz Arraun Elkartea Enbata Euskal Herria Garikoitz Uranga Zarautz Gipuzkoa 5.a
Flag of the Basque Country.svg
Zumaia Aita Mari Arraun Elkartea Telmo Deun Euskal Herria Xabier Zulaika Zumaia Gipuzkoa 9.a

Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Z. Izena Lekua Data Txapelduna
1. III. Femegu Bandera Pasaia, Gipuzkoa 2019ko ekainaren 15a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
2. III. Adegi Bandera Pasaia, Gipuzkoa 2019ko ekainaren 16a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
3. Donibane Ziburuko 27. Estropada Donibane Lohizune-Ziburu, Lapurdi 2019ko ekainaren 22a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
4. Baionako Estropada Baiona, Lapurdi 2019ko ekainaren 29a
Flag of the Basque Country.svg
Deustu-Bilbo
5. XXXI. Regatas de Traineras de Plentzia Plentzia, Bizkaia 2019ko uztailaren 6a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
6. X Bandera Kaiarriba - Amenabar Donostia, Gipuzkoa 2019ko uztailaren 13a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
7. XIV Bandera Marina de Cudeyo - GP Dynasol Pedreña, Marina de Cudeyo, Kantabria 2019ko uztailaren 20a
Flag of the Basque Country.svg
Getaria
8. Errenteriako Hiria VII. Ikurrina Pasaia, Gipuzkoa 2019ko uztailaren 21a
Flag of the Basque Country.svg
Deustu-Bilbo
9. Lekeitioko Bandera Lekeitio, Bizkaia 2019ko uztailaren 25a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
10. XLVIV. Bandera de Santoña - Memorial Fernando Palacio Santoña, Kantabria 2019ko uztailaren 27a
Flag of the Basque Country.svg
Getaria
11. XXVII Bandera de Traineras Ayuntamiento de Camargo Camargo, Kantabria 2019ko abuztuaren 3a
Flag of the Basque Country.svg
Deustu-Bilbo
12. X. Getariako Estropada Getaria, Gipuzkoa 2019ko abuztuaren 4a
Flag of the Basque Country.svg
Donostiarra B
13. XXXIV. Zumaiako Ikurrina Zumaia, Gipuzkoa 2019ko abuztuaren 11
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
14. Castro ARC Challenge Castro Urdiales, Kantabria 2019ko abuztuaren 15a
Flag of the Basque Country.svg
Getaria
15. X. Zarautz Arraun Elkartearen Ikurrina Zarautz, Gipuzkoa 2019ko abuztuaren 17a
Flag of the Basque Country.svg
Zarautz
16. Bandera Gran Premio Dynasol Pedreña, Marina de Cudeyo, Kantabria 2019ko abuztuaren 18a
Flag of the Basque Country.svg
Donostiarra B
17. XLII Villa de Bilbao Bilbo, Bizkaia 2019ko abuztuaren 24a -

Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Banderak Lorpena
1. Zarautz 177 12 12 12 10 12 12 11 9 12 11 10 11 12 9 12 10 - 8 Igoera play-offa
2. Deustu-Bilbo 162 11 9 11 12 11 10 10 12 9 10 12 8 8 10 10 9 - 3
3. Getaria 151 5 6 6 8 9 11 12 10 11 12 9 10 10 12 9 11 - 3 Ohorezko txanda
4. Donostiarra B 149 10 7 10 7 10 8 5 11 10 9 11 12 11 8 8 12 - 2
5. San Juan 125 7 11 9 9 8 4 7 6 8 8 4 7 7 11 11 8 - -
6. Pedreña 109 8 10 7 4 7 7 6 8 6 5 6 9 9 6 5 6 - -
7. Arkote 106 9 8 4 11 6 6 9 7 7 6 7 2 5 5 7 7 - -
8. Camargo 83 6 5 8 6 3 3 8 4 5 7 8 3 2 7 3 5 - -
9. Zumaia 71 4 3 5 5 4 9 4 5 4 3 3 6 6 4 2 4 - -
10. Santoña 57 3 4 3 3 5 5 3 2 2 4 5 4 4 3 4 3 - - Jaitsiera play-offa
11. Lapurdi 32 2 1 1 1 1 1 2 3 1 2 1 5 1 2 6 2 - -
12. Hibaika 26 1 2 2 2 2 2 1 1 3 1 2 1 3 1 1 1 - - 2020ko KAE-2 Liga

Jaitsiera/Igoera play-offa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Bigarren maila[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Partaideak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2018
Flag of Cantabria.svg
A.N. Castro Actividades Náuticas Castro Portus Amanus Espainia Agustin Vitoria Castro Urdiales Kantabria -
Flag of the Basque Country.svg
Bermeo Bermeoko Arraun Elkartea Bou Bizkaia Euskal Herria Aitor Alzibar Mundaka Bizkaia 9.a
Flag of the Basque Country.svg
Busturialdea Elantxobe Arraun Elkartea Artarri Euskal Herria Asier Arego Elantxobe Bizkaia 10.a
Flag of Cantabria.svg
Castro-Canteras de Santullan Sociedad Deportiva de Remo Castreña La Marinera Espainia Enrique Vitoria Castro Urdiales Kantabria 12.a
Flag of the Basque Country.svg
Getxo Getxo Arraun Elkartea Goizeko izarra Euskal Herria Eneko Van Horenbeke Getxo Bizkaia 5.a
Flag of the Basque Country.svg
Hondarribia B Hondarribia Arraun Elkartea Ama Guadalupekoa Euskal Herria Aner Etxart Hondarribia Gipuzkoa 6.a
Flag of the Basque Country.svg
Mutriku Mutriku Arraun Taldea Mutriku Euskal Herria Xabier Urreizti Mutriku Gipuzkoa 8.a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B Orio Arraunketa Elkartea San Nikolas Euskal Herria Anjel Mari Larrañaga Orio Gipuzkoa 4.a
Flag of the Basque Country.svg
Portu-Deustu Deustu Arraun Taldea Tomatera Euskal Herria Josu Ortube Deustu, Bilbo Bizkaia -
Flag of the Basque Country.svg
Portugalete San Nikolas Arraun Taldea Jarrillera Euskal Herria Juan Antonio Espinazo Portugalete Bizkaia 12.a (KAE)
Flag of the Basque Country.svg
San Juan B Pasai Donibane Koxtape Arraun Elkartea Erreka Euskal Herria Josema Azkue Donibane, Pasaia Gipuzkoa 10.a (KAE)

Estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Z. Izena Lekua Data Txapelduna
1. XXXII. Bandera de Erandio Erandio, Bizkaia 2019ko ekainaren 16a
Flag of the Basque Country.svg
Getxo
2. XXXII. Elantxobeko Traineru Estropada Elantxobe, Bizkaia 2019ko ekainaren 23a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B
3. I. Bandera Castro Glass Castro Urdiales, Kantabria 2019ko ekainaren 29a
Flag of the Basque Country.svg
Bermeo
4. III. Mutrikuko Estropada - Yurrita Group Bandera Mutriku, Gipuzkoa 2019ko uztailaren 6a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B
5. XXXVIII Bandera Noble Villa de Portugalete1 Portugalete, Bizkaia 2019ko uztailaren 13a
Flag of Cantabria.svg
Castreña
6. 2019ko uztailaren 14a
Flag of the Basque Country.svg
Getxo
7. XII. Bixigu Eguna Ikurrina Orio, Gipuzkoa 2019ko uztailaren 21a
Flag of Cantabria.svg
Castreña
8. XVI. Algortako Portuzaharra Ikurrina Algorta, Getxo, Bizkaia 2019ko uztailaren 28a
Flag of Cantabria.svg
Castreña
9. XXII. Kepa Deun Arrantzaleen Kofradia Ikurrina Pasaia, Gipuzkoa 2019ko abuztuaren 3a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B
10. XIII. Hondarribiko Arrantzaleen Kofradiako Bandera - XIV. Regata Promoción Hondarribia, Gipuzkoa 2019ko abuztuaren 10a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B
11. Castro ARC Challenge Castro Urdiales, Kantabria 2019ko abuztuaren 15a
Flag of Cantabria.svg
Castreña
12. XXXII. Bandera de Erandio Bermeo, Bizkaia 2019ko abuztuaren 17a
Flag of the Basque Country.svg
Orio B
13. XXVI. Bandera del Asón Colindres, Kantabria 2019ko abuztuaren 24a -

1 Nahiz eta larunbateko jardunaldian Castreña eta igandekoan Getxo ontzi azkarrenak izan ziren, XXXVIII. Noble Villa de Portugalete Bandera Oriora joan zen; bi egunetako denborak batuz, oriotarrena traineru bizkorrena izan zen[3].

Sailkapena[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 51 61 7 8 9 10 11 12 13 Banderak Lorpena
1. Orio B 120 10 11 9 11 10 10 10 9 11 11 7 11 - 61 2020ko KAE Liga
2. Castro-Canteras de Santullan 115 6 9 10 10 11 9 11 11 9 9 11 9 - 31 Igoera play-offa
3. Getxo 98 11 10 5 8 6 11 2 10 10 5 10 10 - 11
4. Bermeo 82 7 7 11 9 9 7 7 6 3 7 2 7 - 1 Ohorezko txanda
5. Hondarribia B 74 9 6 7 6 5 5 5 7 1 8 9 6 - -
6. Portugalete 72 8 8 8 7 7 4 9 5 5 4 5 2 - -
7. Busturialdea 72 5 5 6 5 4 1 8 8 4 10 8 8 - -
8. San Juan B 59 3 3 3 4 8 8 6 3 8 6 3 4 - -
9. Portu-Deustu 39 4 4 1 1 1 2 4 1 7 3 6 5 - -
10. Mutriku 30 2 2 4 2 3 3 3 2 2 2 4 1 - -
11. A.N. Castro 30 1 1 2 3 2 6 1 4 6 1 02 3 - -

1 Nahiz eta larunbateko jardunaldian Castreña eta igandekoan Getxo ontzi azkarrenak izan ziren, XXXVIII. Noble Villa de Portugalete Bandera Oriora joan zen; bi egunetako denborak batuz, oriotarrena traineru bizkorrena izan zen[3].
2 Actividades Náuticas Castro elkartea kanporatua izan zen helmugara zegokion kaletik ez sartzeagatik[4].

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

  1. "Egutegia". Kantauri Arraun Elkarteko Liga. 2019.06.10
  2. "Elkarteak". Kantauri Arraun Elkarteko Liga. 2019.06.10
  3. a b "Oriok denboraldiko hirugarren bandera lortu du Portugaleten". KAE Liga. 2019.07.15
  4. "ARC Challenge - XLVII Bandera Ciudad de Castro Urdiales Homenaje a Agustín Anglada Blanquet". Kantauri Arraun Elkarteko Liga. 2019.08.17

Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo loturak[aldatu | aldatu iturburu kodea]