UEFA Euro 2008rako sailkapen fasea

Wikipedia(e)tik
Hona jo: nabigazioa, Bilatu
Artikulu nagusia: UEFA Euro 2008

50 taldeak, talde hauek aurreko txapelketetan lorturiko puntuazioen arabera sailkatu ziren. Bakarrik taldeko partiduak hartu ziren kontuan eta ez bigarren aukerako partiduak. Halaber, ondorengo kontsiderazioak hartu ziren kontuan:

  • Grezia Grezia aurreko edizioko irabazlea izateagatik automatikoki sailkatu zen.
  • Portugal Portugalek ez zuen 2004ko Euro txapelketan sailkapen fasean parte hartu.
  • Alemania Alemaniak ez zuen 2006ko Mundu Txapelketarako sailkapen fasean parte hartu, estatu antolatzailea zelako.
  • Kazakhstan Kazakhstan lehenengo aldia zen Europako txapelketa batean parte hartzen zuela.
A Multzoa B Multzoa C Multzoa D Multzoa
Armenia Armenia Eskozia Eskozia Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina Alemania Alemania
Azerbaijan Azerbaijan Frantzia Frantzia Grezia Grezia Zipre Zipre
Belgika Belgika Georgia Georgia Hungaria Hungaria Eslovakia Eslovakia
Finlandia Finlandia Faroeak Faroeak Malta Malta Gales Gales
Kazakhstan Kazakhstan Italia Italia Moldavia Moldavia Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
Polonia Polonia Lituania Lituania Norvegia Norvegia Txekia Txekia
Portugal Portugal Ukraina Ukraina Turkia Turkia San Marino San Marino
Serbia Serbia
E Multzoa F Multzoa G Multzoa
Andorra Andorra Danimarka Danimarka Albania Albania
Kroazia Kroazia Espainia Espainia Bielorrusia Bielorrusia
Estonia Estonia Ipar Irlanda Ipar Irlanda Bulgaria Bulgaria
Ingalaterra Ingalaterra Islandia Islandia El Salvador El Salvador
Israel Israel Letonia Letonia Luxenburgo Luxenburgo
Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika Liechtenstein Liechtenstein Herbehereak Herbehereak
Errusia Errusia Suedia Suedia Errumania Errumania

Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

A Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
PoloniaPolonia 28 14 8 4 2 24 12
PortugalPortugal 27 14 7 6 1 24 10
SerbiaSerbia 24 14 6 6 2 22 11
FinlandiaFinlandia 24 14 6 6 2 13 7
BelgikaBelgika 18 14 5 3 6 14 16
KazakhstanKazakhstan 10 14 2 4 8 11 21
ArmeniaArmenia 9 12 2 3 7 4 13
AzerbaijanAzerbaijan 5 12 1 2 9 6 28


2006ko abuztuaren 16a Brusela Belgika Belgika 0:0 Kazakhstan Kazakhstan
2006ko irailaren 2a Bydgoszcz Polonia Polonia 1:3 (0:0) Finlandia Finlandia
2006ko irailaren 2a Belgrad Serbia Serbia 1:0 (0:0) Azerbaijan Azerbaijan
2006ko irailaren 6 Helsinki Finlandia Finlandia 1:1 (1:1) Portugal Portugal
2006ko irailaren 6 Varsovia Polonia Polonia 1:1 (1:0) Serbia Serbia
2006ko irailaren 6 Erevan Armenia Armenia 0:1 (0:1) Belgika Belgika
2006ko irailaren 6a Baku Azerbaijan Azerbaijan 1:1 (1:1) Kazakhstan Kazakhstan
2006ko urriaren 7a Almate Kazakhstan Kazakhstan 0:1 (0:0) Polonia Polonia
2006ko urriaren 7 Erevan Armenia Armenia 0:0 Finlandia Finlandia
2006ko urriaren 7 Belgrad Serbia Serbia 1:0 (0:0) Belgika Belgika
2006ko urriaren 7 Porto Portugal Portugal 3:0 (2:0) Azerbaijan Azerbaijan
2006ko urriaren 11 Chorzow Polonia Polonia 2:1 (2:0) Portugal Portugal
2006ko urriaren 11 Anderlecht Belgika Belgika 3:0 (2:0) Azerbaijan Azerbaijan
2006ko urriaren 11 Almate Kazakhstan Kazakhstan 0:2 (0:1) Finlandia Finlandia
2006ko urriaren 11 Belgrado Serbia Serbia 3:0 (0:0) Armenia Armenia
2006ko azaroaren 15 Coimbra Portugal Portugal 3:0 (2:0) Kazakhstan Kazakhstan
2006ko azaroaren 15 Brusela Belgika Belgika 0:1 (0:1) Polonia Polonia
2006ko azaroaren 15 Helsinki Finlandia Finlandia 1:0 (1:0) Armenia Armenia
2007ko martxoaren 24a Lisboa Portugal Portugal 4:0 (0:0) Belgika Belgika
2007ko martxoaren 24a Varsovia Polonia Polonia 5:0 (3:0) Azerbaijan Azerbaijan
2007ko martxoaren 24a Almate Kazakhstan Kazakhstan 2:1 (0:0) Serbia Serbia
2007ko martxoaren 28 Belgrad Serbia Serbia 1:1 (0:1) Portugal Portugal
2007ko martxoaren 28a Kielce Polonia Polonia 1:0 (1:0) Armenia Armenia
2007ko martxoaren 28a Baku Azerbaijan Azerbaijan 1:0 (0:0) Finlandia Finlandia
2007ko ekainaren 2a Almate Kazakhstan Kazakhstan 1:2 (0:2) Armenia Armenia
2007ko ekainaren 2 Baku Azerbaijan Azerbaijan 1:3 (1:0) Polonia Polonia
2007ko ekainaren 2 Helsinki Finlandia Finlandia 0:2 (0:1) Serbia Serbia
2007ko ekainaren 2 Brusela Belgika Belgika 1:2 (0:1) Portugal Portugal
2007ko ekainaren 6 Erevan Armenia Armenia 1:0 (0:0) Polonia Polonia
2007ko ekainaren 6 Helsinki Finlandia Finlandia 2:0 (1:0) Belgika Belgika
2007ko ekainaren 6 Almate Kazakhstan Kazakhstan 1:1 (0:1) Azerbaijan Azerbaijan
2007ko abuztuaren 22 Erevan Armenia Armenia 1:1 (1:1) Portugal Portugal
2007ko abuztuaren 22 Tampere Finlandia Finlandia 2:1 (1:1) Kazakhstan Kazakhstan
2007ko abuztuaren 22 Brusela Belgika Belgika 3:2 (2:0) Serbia Serbia
2007ko irailaren 8 Ez zen jokatu Azerbaijan Azerbaijan N/R[1] Armenia Armenia
2007ko irailaren 8 Belgrad Serbia Serbia 0:0 Finlandia Finlandia
2007ko irailaren 8 Lisboa Portugal Portugal 2:2 (0:1) Polonia Polonia
2007ko irailaren 12 Ez zen jokatu Armenia Armenia N/R[1] Azerbaijan Azerbaijan
2007ko irailaren 12 Helsinki Finlandia Finlandia 0:0 Polonia Polonia
2007ko irailaren 12 Almate Kazakhstan Kazakhstan 2:2 (1:2) Belgika Belgika
2007ko irailaren 12 Lisboa Portugal Portugal 1:1 (1:0) Serbia Serbia
2007ko urriaren 13 Baku Azerbaijan Azerbaijan 0:2 (0:2) Portugal Portugal
2007ko urriaren 13 Erevan Armenia Armenia 0:0 Serbia Serbia
2007ko urriaren 13 Varsovia Polonia Polonia 3:1 (0:1) Kazakhstan Kazakhstan
2007ko urriaren 13 Brusela Belgika Belgika 0:0 Finlandia Finlandia
2007ko urriaren 17 Almate Kazakhstan Kazakhstan 1:2 (0:0) Portugal Portugal
2007ko urriaren 17 Baku Azerbaijan Azerbaijan 1:6 (0:1) Serbia Serbia
2007ko urriaren 17 Brusela Belgika Belgika 3:0 (0:0) Armenia Armenia
2007ko azaroaren 17 Helsinki Finlandia Finlandia 2:1 (0:0) Azerbaijan Azerbaijan
2007ko azaroaren 17 Chorzow Polonia Polonia 2:0 (1:0) Belgika Belgika
2007ko azaroaren 17 Leiria Portugal Portugal 1:0 (1:0) Armenia Armenia
2007ko azaroaren 21a Baku Azerbaijan Azerbaijan 0:1 (0:0) Belgika Belgika
2007ko azaroaren 21 Erevan Armenia Armenia 0:1 (0:0) Kazakhstan Kazakhstan
2007ko azaroaren 21 Belgrad Serbia Serbia 2:2 (0:1) Polonia Polonia
2007ko azaroaren 21 Porto Portugal Portugal 0:0 Finlandia Finlandia
2007ko azaroaren 24[2] Belgrad Serbia Serbia 1:0 (0:0) Kazakhstan Kazakhstan

B Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Italia Italia 29 12 9 2 1 22 9
Frantzia Frantzia 26 12 8 2 2 25 5
Eskozia Eskozia 24 12 8 0 4 21 12
Ukraina Ukraina 17 12 5 2 5 18 16
Lituania Lituania 16 12 5 1 6 11 13
Georgia Georgia 10 12 3 1 8 16 19
Faroeak Faroeak 0 12 0 0 12 4 43


2006ko abuztuaren 16a Toftir Faroeak Faroe uharteak 0:6 (0:3) Georgia Georgia
2006ko irailaren 2a Glasgow Eskozia Eskozia 6:0 (5:0) Faroe uharteak Faroeak
2006ko irailaren 2 Tbilisi Georgia Georgia 0:3 (0:2) Frantzia Frantzia
2006ko irailaren 2 Napoli Italia Italia 1:1 (1:1) Lituania Lituania
2006ko irailaren 6a Kaunas Lituania Lituania 1:2 (0:0) Eskozia Eskozia
2006ko irailaren 6 Kiev Ukraina Ukraina 3:2 (1:1) Georgia Georgia
2006ko irailaren 6 Paris Frantzia Frantzia 3:1 (2:1) Italia Italia
2006ko urriaren 7a Erroma Italia Italia 2:0 (0:0) Ukraina Ukraina
2006ko urriaren 7 Torshavn Faroeak Faroe uharteak 0:1 (0:0) Lituania Lituania
2006ko urriaren 7 Glasgow Eskozia Eskozia 1:0 (0:0) Frantzia Frantzia
2006ko urriaren 11a Kiev Ukraina Ukraina 2:0 (0:0) Eskozia Eskozia
2006ko urriaren 11a Tbilisi Georgia Georgia 1:3 (1:1) Italia Italia
2006ko urriaren 11a Sochaux Frantzia Frantzia 5:0 (2:0) Faroe uharteak Faroeak
2007ko martxoaren 24a Glasgow Eskozia Eskozia 2:1 (1:1) Georgia Georgia
2007ko martxoaren 24a Toftir Faroeak Faroe uharteak 0:2 (0:1) Ukraina Ukraina
2007ko martxoaren 24a Kaunas Lituania Lituania 0:1 (0:0) Frantzia Frantzia
2007ko martxoaren 28a Odesa Ukraina Ukraina 1:0 (1:0) Lituania Lituania
2007ko martxoaren 28a Tbilisi Georgia Georgia 3:1 (2:0) Faroe uharteak Faroeak
2007ko martxoaren 28a Bari Italia Italia 2:0 (1:0) Eskozia Eskozia
2007ko ekainaren 2a Torshavn Faroeak Faroe uharteak 1:2 (0:1) Italia Italia
2007ko ekainaren 2a Kaunas Lituania Lituania 1:0 (0:0) Georgia Georgia
2007ko ekainaren 2a Saint-Denis Frantzia Frantzia 2:0 (0:0) Ukraina Ukraina
2007ko ekainaren 6a Auxerre Frantzia Frantzia 1:0 (1:0) Georgia Georgia
2007ko ekainaren 6a Kaunas Lituania Lituania 0:2 (0:2) Italia Italia
2007ko ekainaren 6a Toftir Faroeak Faroe uharteak 0:2 (0:2) Eskozia Eskozia
2007ko irailaren 8a Tbilisi Georgia Georgia 1:1 (0:1) Ukraina Ukraina
2007ko irailaren 8a Glasgow Eskozia Eskozia 3:1 (1:0) Lituania Lituania
2007ko irailaren 8a Milan Italia Italia 0:0 Frantzia Frantzia
2007ko irailaren 12a Kiev Ukraina Ukraina 1:2 (0:1) Italia Italia
2007ko irailaren 12a Saint-Denis Frantzia Frantzia 0:1 (0:0) Eskozia Eskozia
2007ko irailaren 12a Kaunas Lituania Lituania 2:1 (1:0) Faroe uharteak Faroeak
2007ko urriaren 13a Glasgow Eskozia Eskozia 3:1 (2:1) Ukraina Ukraina
2007ko urriaren 13a Torshavn Faroeak Faroe uharteak 0:6 (0:2) Frantzia Frantzia
2007ko urriaren 13a Genova Italia Italia 2:0 (1:0) Georgia Georgia
2007ko urriaren 17a Tbilisi Georgia Georgia 2:0 (1:0) Eskozia Eskozia
2007ko urriaren 17a Kiev Ukraina Ukraina 5:0 (1:0) Faroe uharteak Faroeak
2007ko urriaren 17a Nantes Frantzia Frantzia 2:0 (0:0) Lituania Lituania
2007ko azaroaren 17a Glasgow Eskozia Eskozia 1:2 (0:1) Italia Italia
2007ko azaroaren 17a Kaunas Lituania Lituania 2:0 (1:0) Ukraina Ukraina
2007ko azaroaren 21a Modena Italia Italia 3:1 (3:0) Faroe uharteak Faroeak
2007ko azaroaren 21a Tbilisi Georgia Georgia 0:2 (0:0) Lituania Lituania
2007ko azaroaren 21a Kiev Ukraina Ukraina 2:2 (2:2) Frantzia Frantzia

C Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Grezia Grezia 31 12 10 1 1 25 10
Turkia Turkia 24 12 7 3 2 25 11
Norvegia Norvegia 23 12 7 2 3 27 11
Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 13 12 4 1 7 16 22
Moldavia Moldavia 12 12 3 3 6 12 19
Hungaria Hungaria 12 12 4 0 8 11 22
Malta Malta 5 12 1 2 9 10 31


2007ko irailaren 2a Chisinau Moldavia Moldavia 0:1 (0:0) Grezia Grezia
2007ko irailaren 2a Budapest Hungaria Hungaria 1:4 (0:4) Norvegia Norvegia
2007ko irailaren 2a Ta' Qali Malta Malta 2:5 (1:3) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko irailaren 6a Oslo Norvegia Norvegia 2:0 (0:0) Moldavia Moldavia
2007ko irailaren 6a Zenica Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 1:3 (0:1) Hungaria Hungaria
2007ko irailaren 6a Frankfurt[3] Turkia Turkia 2:0 (0:0) Malta Malta
2007ko urriaren 7a Chisinau Moldavia Moldavia 2:2 (2:0) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko urriaren 7a Budapest Hungaria Hungaria 0:1 (0:1) Turkia Turkia
2007ko urriaren 7a Atenas Grezia Grezia 1:0 (1:0) Norvegia Norvegia
2006ko urriaren 11a Zenica Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 0:4 (0:1) Grezia Grezia
2006ko urriaren 11a Ta' Qali Malta Malta 2:1 (1:1) Hungaria Hungaria
2006ko urriaren 11a Frankfurt[3] Turkia Turkia 5:0 (3:0) Moldavia Moldavia
2007ko martxoaren 24a Chisinau Moldavia Moldavia 1:1 (0:0) Malta Malta
2007ko martxoaren 24a Atenas Grezia Grezia 1:4 (1:1) Turkia Turkia
2007ko martxoaren 24a Oslo Norvegia Norvegia 1:2 (0:2) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko martxoaren 28a Frankfurt[3] Turkia Turkia 2:2 (0:2) Norvegia Norvegia
2007ko martxoaren 28a Ta' Qali Malta Malta 0:1 (0:0) Grezia Grezia
2007ko martxoaren 28a Budapest Hungaria Hungaria 2:0 (1:0) Moldavia Moldavia
2007ko ekainaren 2a Heraklion Grezia Grezia 2:0 (2:0) Hungaria Hungaria
2007ko ekainaren 2a Oslo Norvegia Norvegia 4:0 (1:0) Malta Malta
2007ko ekainaren 2a Sarajevo Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 3:2 (2:2) Turkia Turkia
2007ko ekainaren 6a Sarajevo Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 1:0 (1:0) Malta Malta
2007ko ekainaren 6a Oslo Norvegia Norvegia 4:0 (1:0) Hungaria Hungaria
2007ko ekainaren 6a Heraklion Grezia Grezia 2:1 (1:0) Moldavia Moldavia
2007ko irailaren 8a Chisinau Moldavia Moldavia 0:1 (0:0) Norvegia Norvegia
2007ko irailaren 8a Székesfehérvár Hungaria Hungaria 1:0 (1:0) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko irailaren 8a Ta' Qali Malta Malta 2:2 (1:1) Turkia Turkia
2007ko irailaren 12a Oslo Norvegia Norvegia 2:2 (2:2) Grezia Grezia
2007ko irailaren 12a Istanbul Turkia Turkia 3:0 (0:0) Hungaria Hungaria
2007ko irailaren 12a Sarajevo Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 0:1 (0:1) Moldavia Moldavia
2007ko urriaren 13a Budapest Hungaria Hungaria 2:0 (1:0) Malta Malta
2007ko urriaren 13a Chisinau Moldavia Moldavia 1:1 (1:0) Turkia Turkia
2007ko urriaren 13a Atenas Grezia Grezia 3:2 (1:0) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko urriaren 17a Sarajevo Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina 0:2 (0:1) Norvegia Norvegia
2007ko urriaren 17a Istanbul Turkia Turkia 0:1 (0:0) Grezia Grezia
2007ko urriaren 17a Ta' Qali Malta Malta 2:3 (0:3) Moldavia Moldavia
2007ko azaroaren 17a Chisinau Moldavia Moldavia 3:0 (2:0) Hungaria Hungaria
2007ko azaroaren 17a Oslo Norvegia Norvegia 1:2 (1:1) Turkia Turkia
2007ko azaroaren 17a Atenas Grezia Grezia 5:0 (1:0) Malta Malta
2007ko azaroaren 21a Ta' Qali Malta Malta 1:4 (0:3) Norvegia Norvegia
2007ko azaroaren 21a Istanbul Turkia Turkia 1:0 (1:0) Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
2007ko azaroaren 21a Budapest Hungaria Hungaria 1:2 (1:1) Grezia Grezia

D Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Txekia Txekia 29 12 9 2 1 27 5
Alemania Alemania 27 12 8 3 1 35 7
Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 17 12 4 5 3 17 14
Eslovakia Eslovakia 16 12 5 1 6 33 23
Gales Gales 15 12 4 3 5 18 19
Zipre Zipre 14 12 4 2 6 17 24
San Marino San Marino 0 12 0 0 12 2 57


2006ko irailaren 2a Teplice Txekia Txekiar Errepublika 2:1 (0:0) Gales Gales
2006ko irailaren 2a Stuttgart Alemania Alemania 1:0 (0:0) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2006ko irailaren 2a Bratislava Eslovakia Eslovakia 6:1 (3:0) Zipre Zipre
2006ko irailaren 6a Serravalle San Marino San Marino 0:13 (0:5) Alemania Alemania
2006ko irailaren 6a Bratislava Eslovakia Eslovakia 0:3 (0:2) Txekiar Errepublika Txekia
2006ko urriaren 7a Liberec Txekia Txekiar Errepublika 7:0 (4:0) San Marino San Marino
2006ko urriaren 7a Nikosia Zipre Zipre 5:2 (2:2) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2006ko urriaren 7a Cardiff Gales Gales 1:5 (1:3) Eslovakia Eslovakia
2006ko urriaren 11a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 1:1 (0:0) Txekiar Errepublika Txekia
2006ko urriaren 11a Bratislava Eslovakia Eslovakia 1:4 (0:3) Alemania Alemania
2006ko urriaren 11a Cardiff Gales Gales 3:1 (2:0) Zipre Zipre
2006ko azaroaren 15a Nikosia Zipre Zipre 1:1 (1:1) Alemania Alemania
2006ko azaroaren 15a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 5:0 (3:0) San Marino San Marino
2006ko otsailaren 7a Serravalle San Marino San Marino 1:2 (0:0) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2007ko martxoaren 24a Praga Txekia Txekiar Errepublika 1:2 (0:1) Alemania Alemania
2007ko martxoaren 24a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 1:0 (1:0) Gales Gales
2007ko martxoaren 24a Nikosia Zipre Zipre 1:3 (1:0) Eslovakia Eslovakia
2007ko martxoaren 28a Cardiff Gales Gales 3:0 (2:0) San Marino San Marino
2007ko martxoaren 28a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 1:0 (1:0) Eslovakia Eslovakia
2007ko martxoaren 28a Liberec Txekia Txekiar Errepublika 1:0 (1:0) Zipre Zipre
2007ko ekainaren 2a Nurenberg Alemania Alemania 6:0 (1:0) San Marino San Marino
2007ko ekainaren 2a Cardiff Gales Gales 0:0 Txekiar Errepublika Txekia
2007ko ekainaren 6a Hamburgo Alemania Alemania 2:1 (2:1) Eslovakia Eslovakia
2006ko abuztuaren 22a Serravalle San Marino San Marino 0:1 (0:0) Zipre Zipre
2007ko irailaren 8a Serravalle San Marino San Marino 0:3 (0:1) Txekiar Errepublika Txekia
2007ko irailaren 8a Bratislava Eslovakia Eslovakia 2:2 (1:1) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2007ko irailaren 8a Cardiff Gales Gales 0:2 (0:1) Alemania Alemania
2007ko irailaren 12a Praga Txekia Txekiar Errepublika 1:0 (1:0) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2007ko irailaren 12a Trnava Eslovakia Eslovakia 2:5 (1:3) Gales Gales
2007ko irailaren 12a Larnaca Zipre Zipre 3:0 (2:0) San Marino San Marino
2007ko urriaren 13a Dubnica nad Váhom Eslovakia Eslovakia 7:0 (3:0) San Marino San Marino
2007ko urriaren 13a Nikosia Zipre Zipre 3:1 (0:1) Gales Gales
2007ko urriaren 13a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 0:0 Alemania Alemania
2007ko urriaren 17a Munich Alemania Alemania 0:3 (0:2) Txekiar Errepublika Txekia
2007ko urriaren 17a Dublin Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika 1:1 (0:0) Zipre Zipre
2007ko urriaren 17a Serravalle San Marino San Marino 1:2 (0:2) Gales Gales
2007ko azaroaren 17a Cardiff Gales Gales 2:2 (1:1) Irlandako Errepublika Irlandako Errepublika
2007ko azaroaren 17a Hannover Alemania Alemania 4:0 (2:0) Zipre Zipre
2007ko azaroaren 17a Praga Txekia Txekiar Errepublika 3:1 (1:0) Eslovakia Eslovakia
2007ko azaroaren 21a Nikosia Zipre Zipre 0:2 (0:1) Txekiar Errepublika Txekia
2007ko azaroaren 21a Frankfurt Alemania Alemania 0:0 Gales Gales
2007ko azaroaren 21a Serravalle San Marino San Marino 0:5 (0:1) Eslovakia Eslovakia

E Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Kroazia Kroazia 29 12 9 2 1 28 8
Errusia Errusia 24 12 7 3 2 18 7
Ingalaterra Ingalaterra 23 12 7 2 3 24 7
Israel Israel 23 12 7 2 3 20 12
Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 14 12 4 2 6 12 12
Estonia Estonia 7 12 2 1 9 5 21
Andorra Andorra 0 12 0 0 12 2 42


2006ko abuztuaren 16a Tallinn Estonia Estonia 0:1 (0:0) Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
2006ko irailaren 2a Manchester Ingalaterra Ingalaterra 5:0 (3:0) Andorra Andorra
2006ko irailaren 2a Tallinn Estonia Estonia 0:1 (0:1) Israel Israel
2006ko irailaren 6a Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 0:1 (0:0) Ingalaterra Ingalaterra
2006ko irailaren 6a Nimega[4] Israel Israel 4:1 (3:0) Andorra Andorra
2006ko irailaren 6a Mosku Errusia Errusia 0:0 Kroazia Kroazia
2006ko urriaren 7a Manchester Ingalaterra Ingalaterra 0:0 Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
2006ko urriaren 7a Zagreb Kroazia Kroazia 7:0 (2:0) Andorra Andorra
2006ko urriaren 7a Mosku Errusia Errusia 1:1 (1:0) Israel Israel
2006ko urriaren 11a Zagreb Kroazia Kroazia 2:0 (0:0) Ingalaterra Ingalaterra
2006ko urriaren 11a San Petersburgo Errusia Errusia 2:0 (2:0) Estonia Estonia
2006ko urriaren 11a Andorra la Vella Andorra Andorra 0:3 (0:3) Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
15 de noviembre de 2006 Ramat Gan Israel Israel 3:4 (1:2) Kroazia Kroazia
15 de noviembre de 2006 Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 0:2 (0:2) Errusia Errusia
2007ko martxoaren 24a Ramat Gan Israel Israel 0:0 Ingalaterra Ingalaterra
2007ko martxoaren 24a Tallinn Estonia Estonia 0:2 (0:0) Errusia Errusia
2007ko martxoaren 24a Zagreb Kroazia Kroazia 2:1 (0:1) Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
2007ko martxoaren 28a Bartzelona Andorra Andorra 0:3 (0:0) Ingalaterra Ingalaterra
2007ko martxoaren 28a Ramat Gan Israel Israel 4:0 (2:0) Estonia Estonia
2007ko ekainaren 2a Tallinn Estonia Estonia 0:1 (0:1) Kroazia Kroazia
2007ko ekainaren 2a San Petersburgo Errusia Errusia 4:0 (2:0) Andorra Andorra
2007ko ekainaren 2a Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 1:2 (1:2) Israel Israel
2007ko ekainaren 6a Tallinn Estonia Estonia 0:3 (0:1) Ingalaterra Ingalaterra
2007ko ekainaren 6a Andorra la Vella Andorra Andorra 0:2 (0:1) Israel Israel
2007ko ekainaren 6a Zagreb Kroazia Kroazia 0:0 Errusia Errusia
2006ko abuztuaren 22a Tallinn Estonia Estonia 2:1 (1:0) Andorra Andorra
2007ko irailaren 8a Londres Ingalaterra Ingalaterra 3:0 (1:0) Israel Israel
2007ko irailaren 8a Mosku Errusia Errusia 3:0 (1:0) Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
2007ko irailaren 8a Zagreb Kroazia Kroazia 2:0 (2:0) Estonia Estonia
2007ko irailaren 12a Londres Ingalaterra Ingalaterra 3:0 (2:0) Errusia Errusia
2007ko irailaren 12a Andorra la Vella Andorra Andorra 0:6 (0:3) Kroazia Kroazia
2007ko irailaren 12a Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 1:1 (1:1) Estonia Estonia
2007ko urriaren 13a Londres Ingalaterra Ingalaterra 3:0 (3:0) Estonia Estonia
2007ko urriaren 13a Zagreb Kroazia Kroazia 1:0 (0:0) Israel Israel
2007ko urriaren 17a Mosku Errusia Errusia 2:1 (0:1) Ingalaterra Ingalaterra
2007ko urriaren 17a Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 3:0 (2:0) Andorra Andorra
2007ko azaroaren 17a Andorra la Vella Andorra Andorra 0:2 (0:1) Estonia Estonia
2007ko azaroaren 17a Tel Aviv Israel Israel 2:1 (1:0) Errusia Errusia
2007ko azaroaren 17a Skopje Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika 2:0 (0:0) Kroazia Kroazia
2007ko azaroaren 21a Londres Ingalaterra Ingalaterra 2:3 (0:2) Kroazia Kroazia
2007ko azaroaren 21a Tel Aviv Israel Israel 1:0 (1:0) Mazedoniako Errepublika Mazedoniako Errepublika
2007ko azaroaren 21a Andorra la Vella Andorra Andorra 0:1 (0:1) Errusia Errusia

F Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Espainia Espainia 28 12 9 1 2 23 8
Suedia Suedia 26 12 8 2 2 23 9
Ipar Irlanda Ipar Irlanda 20 12 6 2 4 17 14
Danimarka Danimarka 20 12 6 2 4 21 11
Letonia Letonia 12 12 4 0 8 15 17
Islandia Islandia 8 12 2 2 8 10 27
Liechtenstein Liechtenstein 7 12 2 1 9 9 32


2006ko irailaren 2a Badajoz Espainia Espainia 4:0 (2:0) Liechtenstein Liechtenstein
2006ko irailaren 2a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 0:3 (0:3) Islandia Islandia
2006ko irailaren 2a Riga Letonia Letonia 0:1 (0:1) Suedia Suedia
2006ko irailaren 6a Reykjavik Islandia Islandia 0:2 (0:2) Danimarka Danimarka
2006ko irailaren 6a Goteborg Suedia Suedia 3:1 (1:1) Liechtenstein Liechtenstein
2006ko irailaren 6a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 3:2 (1:1) Espainia Espainia
2006ko urriaren 7a Solna Suedia Suedia 2:0 (1:0) Espainia Espainia
2006ko urriaren 7a Kopenhage Danimarka Danimarka 0:0 (0:0) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2006ko urriaren 7a Riga Letonia Letonia 4:0 (3:0) Islandia Islandia
2006ko urriaren 11a Reykjavik Islandia Islandia 1:2 (1:1) Suedia Suedia
2006ko urriaren 11a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 0:4 (0:2) Danimarka Danimarka
2006ko urriaren 11a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 1:0 (1:0) Letonia Letonia
2007ko martxoaren 24a Madril Espainia Espainia 2:1 (2:1) Danimarka Danimarka
2007ko martxoaren 24a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 1:4 (1:4) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2007ko martxoaren 28a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 2:1 (1:1) Suedia Suedia
2007ko martxoaren 28a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 1:0 (1:0) Letonia Letonia
2007ko martxoaren 28a Palma Espainia Espainia 1:0 (0:0) Islandia Islandia
2007ko ekainaren 2a Kopenhage Danimarka Danimarka 0:3[5] Suedia Suedia
2007ko ekainaren 2a Riga Letonia Letonia 0:2 (0:1) Espainia Espainia
2007ko ekainaren 2a Reykjavik Islandia Islandia 1:1 (1:0) Liechtenstein Liechtenstein
2007ko ekainaren 6a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 0:2 (0:2) Espainia Espainia
2007ko ekainaren 6a Solna Suedia Suedia 5:0 (3:0) Islandia Islandia
2007ko ekainaren 6a Riga Letonia Letonia 0:2 (0:2) Danimarka Danimarka
2006ko abuztuaren 22a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 3:1 (2:0) Liechtenstein Liechtenstein
2007ko irailaren 8a Riga Letonia Letonia 1:0 (0:0) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2007ko irailaren 8a Solna Suedia Suedia 0:0 Danimarka Danimarka
2007ko irailaren 8a Reykjavik Islandia Islandia 1:1 (1:0) Espainia Espainia
2007ko irailaren 12a Reykjavik Islandia Islandia 2:1 (1:0) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2007ko irailaren 12a Oviedo Espainia Espainia 2:0 (1:0) Letonia Letonia
2007ko irailaren 12a Århus Danimarka Danimarka 4:0 (4:0) Liechtenstein Liechtenstein
2007ko urriaren 13a Århus Danimarka Danimarka 1:3 (0:2) Espainia Espainia
2007ko urriaren 13a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 0:3 (0:2) Suedia Suedia
2007ko urriaren 13a Reykjavik Islandia Islandia 2:4 (1:3) Letonia Letonia
2007ko urriaren 17a Solna Suedia Suedia 1:1 (1:0) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2007ko urriaren 17a Vaduz Liechtenstein Liechtenstein 3:0 (1:0) Islandia Islandia
2007ko urriaren 17a Kopenhage Danimarka Danimarka 3:1 (2:0) Letonia Letonia
2007ko azaroaren 17a Riga Letonia Letonia 4:1 (2:1) Liechtenstein Liechtenstein
2007ko azaroaren 17a Belfast Ipar Irlanda Ipar Irlanda 2:1 (0:0) Danimarka Danimarka
2007ko azaroaren 17a Madril Espainia Espainia 3:0 (2:0) Suedia Suedia
2007ko azaroaren 21a Las Palmas Kanaria Handikoa Espainia Espainia 1:0 (0:0) Ipar Irlanda Ipar Irlanda
2007ko azaroaren 21a Kopenhage Danimarka Danimarka 3:0 (2:0) Islandia Islandia
2007ko azaroaren 21a Solna Suedia Suedia 2:1 (1:1) Letonia Letonia

G Multzoa[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Taldea Ptk J I B G AG KG
Errumania Errumania 29 12 9 2 1 26 7
Herbehereak Herbehereak 26 12 8 2 2 15 5
Bulgaria Bulgaria 25 12 7 4 1 18 7
Bielorrusia Bielorrusia 13 12 4 1 7 17 23
Albania Albania 11 12 2 5 5 12 18
Eslovenia Eslovenia 11 12 3 2 7 9 16
Luxenburgo Luxenburgo 3 12 1 0 11 2 23


2006ko irailaren 2a Constanza Errumania Errumania 2:2 (2:0) Bulgaria Bulgaria
2006ko irailaren 2a Minsk Bielorrusia Bielorrusia 2:2 (2:1) Albania Albania
2006ko irailaren 2a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 0:1 (0:1) Herbehereak Herbehereak
2006ko irailaren 6a Tirana Albania Albania 0:2 (0:0) Errumania Errumania
2006ko irailaren 6a Eindhoven Herbehereak Herbehereak 3:0 (1:0) Bielorrusia Bielorrusia
2006ko irailaren 6a Sofia Bulgaria Bulgaria 3:0 (0:0) Eslovenia Eslovenia
2006ko urriaren 7a Constanza Errumania Errumania 3:1 (2:1) Bielorrusia Bielorrusia
2006ko urriaren 7a Sofia Bulgaria Bulgaria 1:1 (1:0) Herbehereak Herbehereak
2006ko urriaren 7a Celje Eslovenia Eslovenia 2:0 (2:0) Luxenburgo Luxenburgo
2006ko urriaren 11a Minsk Bielorrusia Bielorrusia 4:2 (1:2) Eslovenia Eslovenia
2006ko urriaren 11a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 0:1 (0:1) Bulgaria Bulgaria
2006ko urriaren 11a Amsterdam Herbehereak Herbehereak 2:1 (2:0) Albania Albania
2007ko martxoaren 24a Rotterdam Herbehereak Herbehereak 0:0 Errumania Errumania
2007ko martxoaren 24a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 1:2 (0:1) Bielorrusia Bielorrusia
2007ko martxoaren 24a Shkodër Albania Albania 0:0 Eslovenia Eslovenia
2007ko martxoaren 28a Piatra Neamţ Errumania Errumania 3:0 (1:0) Luxenburgo Luxenburgo
2007ko martxoaren 28a Celje Eslovenia Eslovenia 0:1 (0:0) Herbehereak Herbehereak
2007ko martxoaren 28a Sofia Bulgaria Bulgaria 0:0 Albania Albania
2007ko ekainaren 2a Celje Eslovenia Eslovenia 1:2 (0:0) Errumania Errumania
2007ko ekainaren 2a Tirana Albania Albania 2:0 (1:0) Luxenburgo Luxenburgo
2007ko ekainaren 2a Minsk Bielorrusia Bielorrusia 0:2 (0:1) Bulgaria Bulgaria
2007ko ekainaren 6a Timişoara Errumania Errumania 2:0 (1:0) Eslovenia Eslovenia
2007ko ekainaren 6a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 0:3 (0:2) Albania Albania
2007ko ekainaren 6a Sofia Bulgaria Bulgaria 2:1 (2:1) Bielorrusia Bielorrusia
2007ko irailaren 8a Minsk Bielorrusia Bielorrusia 1:3 (1:1) Errumania Errumania
2007ko irailaren 8a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 0:3 (0:2) Eslovenia Eslovenia
2007ko irailaren 8a Amsterdam Herbehereak Herbehereak 2:0 (1:0) Bulgaria Bulgaria
2007ko irailaren 12a Celje Eslovenia Eslovenia 1:0 (1:0) Bielorrusia Bielorrusia
2007ko irailaren 12a Sofia Bulgaria Bulgaria 3:0 (2:0) Luxenburgo Luxenburgo
2007ko irailaren 12a Tirana Albania Albania 0:1 (0:0) Herbehereak Herbehereak
2007ko urriaren 13a Gomel Bielorrusia Bielorrusia 0:1 (0:0) Luxenburgo Luxenburgo
2007ko urriaren 13a Constanza Errumania Errumania 1:0 (0:0) Herbehereak Herbehereak
2007ko urriaren 13a Celje Eslovenia Eslovenia 0:0 Albania Albania
2007ko urriaren 17a Luxenburgo Luxenburgo Luxenburgo 0:2 (0:1) Errumania Errumania
2007ko urriaren 17a Eindhoven Herbehereak Herbehereak 2:0 (1:0) Eslovenia Eslovenia
2007ko urriaren 17a Tirana Albania Albania 1:1 (1:0) Bulgaria Bulgaria
2007ko azaroaren 17a Sofia Bulgaria Bulgaria 1:0 (1:0) Errumania Errumania
2007ko azaroaren 17a Tirana Albania Albania 2:4 (2:2) Bielorrusia Bielorrusia
2007ko azaroaren 17a Rotterdam Herbehereak Herbehereak 1:0 (1:0) Luxenburgo Luxenburgo
2007ko azaroaren 21a Bucarest Errumania Errumania 6:1 (1:0) Albania Albania
2007ko azaroaren 21a Minsk Bielorrusia Bielorrusia 2:1 (0:0) Herbehereak Herbehereak
2007ko azaroaren 21a Celje Eslovenia Eslovenia 0:2 (0:0) Bulgaria Bulgaria

Erreferentziak[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: UEFA Euro 2008rako sailkapen fasea Aldatu lotura Wikidatan
  1. a b ARM eta AZEen arteko partiduak UEFAk bertan behera utzi zituen ezin zutelako adostu non jokatu partidua. Ondorioz, bi taldeek ez zuten punturik jaso. Iturria: Reuters
  2. Serbia eta Kazakhstanen arteko partidua, azaroaren 24ra arte atzeratu zen eguraldiaren erruz. Iturria: UEFA.com
  3. a b c La UEFA sancionó a TUR con tres partidos a puerta cerrada en campo neutral, como consecuencia de los incidentes violentos ocurridos en el partido de repesca frente a Suiza en la clasificación para la Copa Mundial de Fútbol de 2006. Los partidos fueron disputados en Frankfurt, Alemania.
  4. El partido no pudo disputarse en ISR debido a la Guerra del Líbano de 2006, por lo que fue trasladado a Nimega, en los NLD
  5. El partido fue terminado a los 89' con un marcador 3:3 (1:3), cuando un espectador atacó al árbitro del encuentro luego de expulsar a Christian Poulsen y entregar un penal al equipo sueco. El comité disciplinario de la UEFA declaró el partido perdido por DNK por 0:3 y le impuso tras apelación una sanción de dos partidos como local a disputar a 140 km de distancia de Copenhague, además de una multa económica de 50.000 francos suizos (30.500 euros). [1].